Teapa de 315 milioane trasa de Hachi Motors

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by KMR View Post
    Eu m-am simtit jignit desi nu moderez si nici nu tin cu ursul dar nu asta este subiectul topicului asta. Poate sunt eu mai sensibil, cine stie?
    Cu siguranta esti mai sensibil, dar oamenii tind sa simpatizeze mult mai mult cu gaura de buget primita de pagubiti, decat cu onoarea ranita a unora.
    Cumva este tipica in romania atitudinea "victima e de vina, eu sigur nu am cum sa patesc asa ceva".
    FN2-ul papa:

    Comment


    • Eu as fi doar curios cum ar reactiona altii cand ar pierde sume atat de mari, din partea unor companii de prestigiu. Pe langa faptul ca le-ar taia picioarele la propriu daca ar putea, inca au calmul necesar sa ne prezinte noua situatia lor dramatica. De ce trebuie sa ne simtim jicniti? Repet, cum am reactiona fiecare daca am avea o gaura atat de mare in buget? Ne-ar mai pasa ca vine un user si spune ca "stii, regulile forumului, calmul necesar, ratiunea, etc" - nu mai conteaza nimic din astea cand tocmai ai aflat ca ai pierdut o GROAZA de bani. Efectiv nu iti pasa de forum si alte cele in astfel de situatii, si cei totusi care au discernamant sunt demni de apreciat. Cati dintre noi, inainte de a auzi astfel de povesti nu s-ar fi dus cu toata suma sa cumpere o masina din showroom? Daca ni s-ar fi spus ca da, platiti acum, si maine o puteti ridica, nu v-ati gandi la ce s-a postat pe forum?
      Incercati putin si intelegeti aceste cazuri, ca sunt destul de grave. Faptul ca noi nu avem parte de ele, nu inseamna ca trebuie sa stam in spatele PC-ului relaxati si sa emitem pareri contradictorii, cand oamenii sunt intr-o situatie disperata.

      P.S. Doar o alta parere
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • Originally posted by KMR View Post
        Suparat nu ar trebui sa fie egal cu lipsa de educatie. Sau cel putin asa am fost educat eu. Poate sa fie cel mai suparat om din lume dar daca jigneste membrii forumului, nu are ce cauta aici.
        Sunt foarte de acord cu tine, Gabi, dar tocmai educatia este cea care te face sa te gandesti, sa te pui in locul persoanei respective si sa nu raspunzi cu aceeasi moneda chiar daca ti se pare ca ai fost lovit. Eu unul nu ma simt deloc jignit si sunt in continuare in asentimentul celor doi si chiar daca as putea sa ajut cu mai mult, fie si cu un sfat as face-o. Am spus doar ce am avut de spus si sunt sigur ca sunt destule persoane pe forum care m-au inteles, care poate gandesc la fel ca mine si le multumesc pe aceasta cale.

        Comment


        • Originally posted by ramm View Post
          @ Mihai: "Oricum nu ma mira, probabil Honda va plateste bine sa urmariti postarile pe forum-uri si sa le luati apararea!"

          Pentru replica asta te-as da afara. Nu pentru ca ma plateste HTR, ci pentru ca acuzi ca sa te afli in treaba. Daca mai continui pe acest ton la adresa membrilor Hondafan ai ban permanent.
          Ramm, tu cum ai reactiona daca ai afla ca un reprezentant Honda ti-a luat 720 de milioane de lei? Nu judeca, inainte sa te afli in situatia noastra. Nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva. Ceea ce am vrut eu si dl. Mihai aici a fost sa tragem un semnal de alarma. Ceea ce s-a intamplat la Iasi maine se poate intampla oriunde. Nu ne asteptam sa ne ajute forumul (desi in mod normal pasionatii de Honda ar trebui sa se ajute)!

          Comment


          • Nu inteleg cum unii pot pune pe picior de egalitate "jignirea" si "iesirile" din limitele bunului simt vs. comportamentul companiilor mai sus implicate , printre care si Honda Romania.
            Daca la unii inclina balanta spre stanga , ca si gravitate, atunci nu cred ca mai are rostul sa discutam aici. Vorba aia mortul e de vina ....
            Honda Accord - 2006 2.0 Executive

            Comment


            • Pai daca HTR ar fi iesit in ajutor eu zic ca ar fi fost mai castigati.

              Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
              Honda Accord - 2006 2.0 Executive

              Comment


              • Si eu sunt convins ca HTR sunt cel putin 50% de vina in toata treaba, daca nu mai mult. De asemenea sunt convins ca fac orice ptr bani, "calca pe cadavre" daca e cazul, atata timp cat se umfla contul.
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                Comment


                • Asta e valabil īn cazul oricărei multinaționale.

                  Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • Nu chiar. Majoritatea multinationalelor tin la imaginea lor din motive evidente.
                    ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                    Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                    Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                    Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

                    Comment


                    • Te cred @rezare dar tot ar calca pe cadavre pentru bani.
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • uh, nimeni nu s-a apucat pe aici sa "ridice in slavi" pe HTR; mai toate opiniile exprimate pe aici au surprins o parte sau alta a adevarului; eu nu am inteles prea bine la cine facea referire mihai in primele lui posturi dar parea sa arate cu degetul pe acest forum
                        inteleg, e furios, nu ma deranjeaza ca "ventileaza" din emotiile negative pe aici
                        dar eu as spune ca e mai constructiv ca aceia care posteaza aici sa se limiteze la informatii despre partile implicate si nu la presupuneri si aluzii despre cine este "platit sa apere" sau sa ridice in slavi htr

                        pentru ca inevitabil se va ajunge la flame

                        sent using digital smoke
                        "Ethics. That's always so inconvenient."
                        Cal Lightman

                        Comment


                        • Originally posted by robertkiran View Post
                          Ramm, tu cum ai reactiona daca ai afla ca un reprezentant Honda ti-a luat 720 de milioane de lei? Nu judeca, inainte sa te afli in situatia noastra. Nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva. Ceea ce am vrut eu si dl. Mihai aici a fost sa tragem un semnal de alarma. Ceea ce s-a intamplat la Iasi maine se poate intampla oriunde. Nu ne asteptam sa ne ajute forumul (desi in mod normal pasionatii de Honda ar trebui sa se ajute)!
                          Eu nu judec pe nimeni, daca as putea, v-as ajuta. Eu nu am un istoric prea bun cu HTR, asa ca acuzatiile cum ca unii membrii posteaza in interesul lor sunt total nefondate si nu le accept indiferent de starea sufleteasca a celui care posteaza asemenea aberatii.

                          Si acum inapoi la topic.

                          In alta ordine de idei, subiectul a atras si postacii obositi, deci userul Mihai_ si clona lui Anamaria au ban definitiv.
                          Va reamintesc ca postarea de pe mai multe conturi este INTERZISA si se primeste ban automat! Pentru copilarii de genul asta nu se da warn inainte.
                          ramm
                          omu cu warnu'
                          Last edited by ramm; 18-04-14, 08:14.
                          Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                          2 roti

                          Comment


                          • Ironia sortii consta in faptul ca niiste romani ii fura pe alti romani si de vina sunt japonezii.
                            ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                            Comment


                            • La HTR lucreaza tot romani, de ce ar fi de vina japonezi?
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                              Comment


                              • Ce poate sa faca Hondafan pentru oamenii care au avut ghinionul asta, mai mult decat doua topicuri pe care se dezbate situatia?
                                Cred ca poate sa faca, pentru o perioada, un anunt public intr-o arie cat mai vizibila aici pe forum prin care sa-si exprime pozitia "oficiala" fata de aceasta situatie, fata de Hachi si fata de HTr.
                                In felul asta punem in garda viitorii cumparatori si ne aratam dezaprobarea pentru dealer si reprezentanta care a gestionat mizerabil criza.
                                Cred ca asta ar putea fi sarcina Hondafan in cazul asta si cred ca nici pagubitii nu-si doresc mai mult de atat.
                                Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                                Comment

                                Working...
                                X