Teapa de 315 milioane trasa de Hachi Motors

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu te inteleg 100% dar cred ca un ton mai temperat in ce scrii pe aici ar fi mai constructiv

    sent using digital smoke
    "Ethics. That's always so inconvenient."
    Cal Lightman

    Comment


    • Asa este, justitia mai mult nu se aplica. Toti sunt mana in mana, iar cel mai mare vinovat este Honda Romania, acesta detine puterea nu un dealer. Daca romanii ar fi mai uniti, poate s-ar face ceva in tara. Iar daca altii ar fi in situatia noastra, s-ar bucura si ei sa fie sprijiniti, ajutati si sa-si primeasca banii inapoi. Cum sa inchida ochii la asemenea cazuri si noi sa credem ca sunt cinstiti si nu au nicio vina? Eventual tot noi sa ii plangem pe ei.

      @KMR, vorbeam cu Hondatul
      ramm
      omu cu warnu'
      Last edited by ramm; 17-04-14, 06:29.

      Comment


      • Aha, acum inteleg. Daca are vreo importanta pentru tine, forumul asta e al lui
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • @KMR, n ue intentia mea sa fiu lipsit de respect dar rabdarea sigur ti-o pierzi intr-o asemenea situatie. Si cum prima data, m-am interesat si am aflat tot ce pot,inainte de a scrie aici, imi da siguranta a ceea ce scriu. Este un forum de discutii, unde se spun si bune si rele despre aceasta marca si oamenii se sprijina nu? Este o problema in faptul ca imi prezint situatia si ii avertizez si pe altii sa nu pateasca la fel?

          @KMR, am observat. Si? De asta ne merge asa, toti suntem dezbinati. Azi patesc eu, maine daca patiti voi? Eu pe acest forum am scris pentru a-i asigura pe cei pagubiti ca este un caz grav,nu sa ii conving pe altii ca Honda nu e o marca buna.

          mod edit: am rugamintea sa nu mai faci post dublu. Cand ai ceva de adaugat, foloseste functia 'edit'. Daca iti dau warn ma acuzi ca tin partea HTR, deci iti recomand sa citesti foarte bine regulamentul forumului.
          ramm
          omu cu warnu'
          Last edited by ramm; 17-04-14, 06:31.

          Comment


          • Ideea este ca ai facut afirmatii si acuzatii la adresa celor de pe forum si nu sunt deloc adevarate, Da, e un forum de pasionati ai marcii Honda, cu bune si cu rele, Dar are si forumul asta niste reguli, in afara regulilor de bun simt. Reguli pe care te-as ruga sa le citesti. Asta cu posturi consecutive, de exemplu, nu este ok conform regulamentului.

            L.E. Asta cu deszbinarea n-am prins-o.
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • Am tras niste concluzii in urma celor ce am citit si mi s-au adus. Stiu foarte bine cum la alte reprezentante, cei din marketing sunt platiti sa ia apararea firmei si sa aduca arguemnte contra celor ce acuza marca. Eu nu am acuzat si nu am jignit pe nimeni, deci te-ar ruga sa faci al fel. Lipsa de bun simt pe care tinzi sa o evidentiezi nu are vreun argument,tocmai de aceea m-am si intrebat daca cineva este platit ca sa se ia de Roland sau alt pagubit. Oricum, forumul asta nu ma va ajuta nici pe mine,nici pe restul sa recuperez banii, eu doar am prezentat situatia actuala. Oricum, am obtinut ce doream.
              Singura intrebare care ramane este de ce se agita unii cand se spune ceva impotriva Honda, daca tot este "un forum de pasionati cu bune si cu rele"?

              Comment


              • Originally posted by Mihai_ View Post
                MA intreb cum ati reactiona daca ati fi in situatia noastra? Tot asa pasiv si indiferent ati fi? Si cu singura replica tipica HTR "rezolva problema in instanta!"?!
                Oricum nu ma mira, probabil Honda va plateste bine sa urmariti postarile pe forum-uri si sa le luati apararea! )
                Esti sigur ca ai jignit si nu ai acuzat pe nimeni? Eu cred altceva si nu, nu plateste HTR pe nimeni sa le ia apararea aici pe forum.In fine, tu probabil ca speri ca toti membrii ( sau majoritatea ) sa sara si sa te ajute. Nu cred ca se va intampla asta si nu pentru tu crezi ca plateste HTR pe cineva. Mie imi pare rau de ce vi s-a intamplat, mi-am spus punctul de vedere dar ma voi rezuma la atat. Mai departe e vorba de o legatura comerciala intre tine ( voi ) si o firma care probabil v-a pacalit dar aveti mijloacele legale sa rezolvati asta.
                In fine, mie imi displace total atitudinea ta fata de noi, membrii forumului si nu voi mai intra in discutii cu tine. Sper sa iti rezolvi problemele.
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • Nu sper sa sara toti membrii sa ne ajute, sa fim realisti. In caz ca nu am fost clar, am prezentat si situatia mea. Dupa cum am spus, nici tu,nici forumul nu imi va inapoia banii. Este vorba de o discutie, de idei,de a imparti pareri si de a ne uni (noi -cei pagubiti). In fine, va doresc sa aveti "legaturi comerciale" mai bune decat am avut noi!

                  Comment


                  • @ Mihai: "Oricum nu ma mira, probabil Honda va plateste bine sa urmariti postarile pe forum-uri si sa le luati apararea!"

                    Pentru replica asta te-as da afara. Nu pentru ca ma plateste HTR, ci pentru ca acuzi ca sa te afli in treaba. Daca mai continui pe acest ton la adresa membrilor Hondafan ai ban permanent.
                    Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                    2 roti

                    Comment


                    • Ma oameni buni, prin atitudinea asta nu-i ajutati absolut deloc pe bietii oameni. Chiar daca sunt putin mai colerici in afirmatii, lasati-i, nu le mai dati si voi in cap. Lasati-i sa zica ce vor, mai lasati si voi de la voi ca nu moare nimeni. Chiar daca spune unele afirmatii gratuite, fara fond, chiar daca se mai intampla ca cineva sa se simta jignit, puneti-va in locul lor pentru cateva secunde si veti vedea ca in astfel de situatii devii alt om, ajungi, poate, sa il lovesti pe cel de langa tine fara sa iti doresti asta.
                      Nu-l cunosc pe Mihai si nici pe Roland, dar sunt in asentimentul lor si ii compatimesc, chiar daca nu au nevoie de asa ceva. Si ii si inteleg cu toata incarcatura sufleteasca pe care o au: nervi, frustrari, disperare.
                      Haideti sa incercam sa fim un pic mai buni si, in astfel de situatii, chiar daca nu putem face nimic altceva, macar sa ii incurajam si sa ii lasdam sa se descarce cum pot. Sa nu mai fim atat de sensibili la unele cuvinte spuse poate chiar din disperare.
                      Am incercat sa ma pun in locul lor si nu stiu ce as face: primul gand ar fi de razbunare, apoi o intreaga avalansa de sentimente terminand cu resemnarea. Bineinteles, resemnarea nu este o solutie, atati bani nu vin din ceruri. Eu sper sa le ajute Dumnezeu sa isi rezolve aceasta urata problema si sa nu mai ajunga nimeni in situatia lor!

                      Comment


                      • Supararea este indreptata catre Hachi ca tepar principal si HTR care au sustinut un dealer cu mari probleme. De la aceste doua firme si pana la a acuza unii membrii ca sunt platiti de HTR este distanta foarte mare si nu se accepta.
                        Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                        2 roti

                        Comment


                        • Ce daca a zis? La suparare omu' spune multe vrute si mai ales nevrute. Tocmai la asta m-am referit in postul de mai sus, ca s-au spus lucruri neadevarate despre membrii forumului, dar lucruri care nu trebuiesc bagate in seama. Si tocmai acum se vede intelegerea si compasiunea pe care ar trebui sa o avem. Si mai mult de atat, este si Saptamana Mare, putem incerca sa fim mai buni... Crezi ca saraceste cineva daca lasa de la el? Nu cred! Sau crezi ca se imbogateste cineva daca ii inchide fortat gura cuiva? Nici asta nu cred, dimpotriva, saraceste.... Si sa stii ca nu ma refer la tine, ramm ci la toti care s-au simtit ofesanti de unele cuvinte. Am trecut si eu prin ceva asemanator, dar cu o suma muuult mai mica. Am mers pe incredere, am platit produsul inainte si nu l-am mai vazut nici pana in ziua de azi. Turbam. Poate atunci am "lovit" in persoane apropiate si poate nici acum dupa 10 ani nu mi-a trecut pe deplin dar tocmai in acele clipe am avut nevoie langa mine de persoane care, desi poate nu ma intelegeau pe deplin, ma lasau "in plata Domnului" sa vorbesc sau sa ma manifest cum puteam.

                          Comment


                          • @pauliasi: faptul ca esti suparat, ca ai fost pacalit, etc, nu iti da dreptul sa jignesti si sa acuzi ( nu ma refer la tine, zic asa, in general ), Si e normal sa ma simt jignit, indiferent ce perioada a anului este.Compasiune am, evident, ba chiar le dau dreptate in a fi suparati pe importator dar nu sunt dator sa accept mitocania pentru ca e suparat. Suparat nu ar trebui sa fie egal cu lipsa de educatie. Sau cel putin asa am fost educat eu. Poate sa fie cel mai suparat om din lume dar daca jigneste membrii forumului, nu are ce cauta aici.
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • Nu vad de unde atata agitatie? Mie nu mi se pare ca omul a "jignit membrii forumului". Eu ca membru nu m-am simtit jignit si banuiesc ca nici marea majoritate a userilor. Problema e cu cativa care "tin cu ursul" sau "modereaza" ca in spatele blocului.
                              ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

                              Comment


                              • Eu m-am simtit jignit desi nu moderez si nici nu tin cu ursul dar nu asta este subiectul topicului asta. Poate sunt eu mai sensibil, cine stie?
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X