Probleme forum

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bun asa. Merci de informatii. Adresa mea de mail a expirat de cateva luni si de aia nu stiam. Ma gandeam ca trebuia sa vina ceva atentionare aici pe privat.
    No signature

    Comment


    • Originally posted by ramm View Post
      Punct, warn si revenim la treburi serioase.
      Se pare ca sugestia mea de a inchide complet sectiunea de vanzari a fost luata ca un misto. Nu era. E o sugestie legitima.
      De ce as cauta sa cumpar ceva de pe forum, cand exista alte solutii facute pentru asta? Singurul motiv erau informatiile in plus care apareau pe thread-uri.
      Punct si eu.
      FN2-ul papa:

      Comment


      • Pai chiar asa de ce ai cauta pe forum daca nu te intereseaza? Faci abstractie si gata sau cauti pe Autovit.
        Asa hai sa inchidem si aria tehnica! Si asa Honda nu prea se strica

        Parerea mea de user pe multe alte forumuri,e ca pe Hondafan e prea multa democratie. Si asta nu e tot timpul un lucru bun
        ....

        Comment


        • Originally posted by Dan P View Post
          Pai chiar asa de ce ai cauta pe forum daca nu te intereseaza? Faci abstractie si gata sau cauti pe Autovit.
          Asa hai sa inchidem si aria tehnica! Si asa Honda nu prea se strica

          Parerea mea de user pe multe alte forumuri,e ca pe Hondafan e prea multa democratie. Si asta nu e tot timpul un lucru bun
          Hai ca am zis si de ce as cauta, si de ce nu as cauta.
          Am zis sa dau si eu un feedback, de afectat ma afecteaza destul de putin oricare varianta.
          FN2-ul papa:

          Comment


          • Originally posted by BlackMagic View Post
            Tardiv, dupa ce-ti iei teapa. Cam cum te-ar mai putea ajuta ca ai unde sa te plangi, dupa ce ai fost tepuit?
            Asa e, dar riscul asta il ai si in viata de zi cu zi, inclusiv atunci cand iei legatura cu un vanzator din ziar. Deci chiar nu vad de ce trebuie sa oferim noi aici garantii 100%.
            E un miracol ca aria asta mai exista dar "miracolul" cel mai mare e ca atunci cand nu se respecta mai nimic din ce trebuia respectat (in formula in care v-o doriti voi), nici unul n-ati iesit sa faceti pe lupii moralisti (+ mistourile de rigoare, bineinteles), dar acum sunteti aici cu tot felul de aberatii.
            Mie mi s-a spus ca acela e un loc unde majoritatea dintre cei ce au de-a face cu el, sunt membri aici, deci de cine iti e frica??
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • Originally posted by Dan P View Post
              Parerea mea de user pe multe alte forumuri,e ca pe Hondafan e prea multa democratie. Si asta nu e tot timpul un lucru bun
              Stim si lucrul asta si pacat ca cei ce ne dau in cap cum ca suntem o "adunatura de comunisti", nu citesc ACUM AICI.
              Personal sunt un spirit libertin si asa mi-as dori sa fie si forumul, cu greu ma las convins ca uneori mai e nevoie si de alte masuri, iar atunci cand trebuie luate parca mi se rupe sufletul. Mi se spune de n ori cum ca "romanul pricepe numai cu biciu" si intr-adevar asa pare sa fie.
              Nici in al 10-lea an de activitate nu-mi intra in cap de ce intr-un loc unde se strang oameni maturi (+ ceva pubertini), e nevoie de moderatori!
              Multumim pentru aprecierea ta pozitiva!
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • Originally posted by hondatu View Post
                Asa e, dar riscul asta il ai si in viata de zi cu zi, inclusiv atunci cand iei legatura cu un vanzator din ziar. Deci chiar nu vad de ce trebuie sa oferim noi aici garantii 100%.
                E un miracol ca aria asta mai exista dar "miracolul" cel mai mare e ca atunci cand nu se respecta mai nimic din ce trebuia respectat (in formula in care v-o doriti voi), nici unul n-ati iesit sa faceti pe lupii moralisti (+ mistourile de rigoare, bineinteles), dar acum sunteti aici cu tot felul de aberatii.
                Mie mi s-a spus ca acela e un loc unde majoritatea dintre cei ce au de-a face cu el, sunt membri aici, deci de cine iti e frica??
                Poate nu m-am exprimat corect in ideea a ceea ce am vrut sa expun; nu cere nimeni nici o garantie, si nici nu poate fi oferita, cu siguranta. Dar nu cred sa fi cerut cineva asta, sau ideea a fost gresit inteleasa.

                Justificarea existentei ariei de vanzari auto era sa ne putem ajuta reciproc in cadrul comunitatii, fie prin oferirea la vanzare a masinilor personale, fie cu info utile despre diverse ocazii prezente pe forum. Era un plus de incredere care venea din partea forumului.

                Ai mentionat corect ca majoritatea care posteaza acolo sunt membri aici, dar nu chiar toata lumea care posteaza acolo e neaparat cunoscuta in comunitate, mai apar anunturi de la useri relativ noi. In aceste cazuri, orice info primite de la cei ce le pot furniza, pot fi utile. A se vedea cazul Type-R-ului oferit la vanzare care a ajuns la LYN, despre care Den1Grator a oferit un feedback foarte bun. L-a impiedicat asta pe LYN sa o cumpere? Clar nu, dar sunt convins ca informatiile l-au ajutat intr-un fel sau altul.

                Posibilitatea de-a da feedback despre vanzatori e foarte buna in cazul celor ce vand produse si servicii, pe termen lung. Pentru cine vinde doar o data un produs, feedback-ul nu mai are aceeasi relevanta. Cam asta am vrut sa exprim anterior, poate nu am reusit sa ma fac inteles. Frica nu mi-e de nimeni.

                Ca nu se respecta formatul ariei si de ce, poate fi subiectul altei discutii.
                -------------------
                There is no point of having if you can't share.

                Comment


                • Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	50.5 KB
ID:	718043
                  ......
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • Oricum ar fi, dupa ani intregi in care mai mult am corectat si sanctionat decat sa ne fi fost utila aria asta, ar fi timpul sa se accepte si o forma care - speram noi - usureaza munca celor ce se ingrijesc zi de zi de acea arie. Haideti sa vedem ce ne va aduce si sa nu mai speculam in toate directiile la fiecare mica modificare.

                    Nu, nu uitam nici de "Interesul poarta fesul", reducandu-ma la exemplul tau (cu LYN si Denigrator), asta va insemna ca cel care va fi in pozitia lui LYN va trebui sa faca niste mici eforturi in plus precum niste convorbiri telefonice sau mailuri in locul informatiei primite pe tava. Dar asta nu e un cap de lume, e doar o scadere a nivelului de confort.
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • AM incercat sa dau un feedback pentru KMR insa am primit aceasta eroare

                      Click image for larger version

Name:	Eroare.jpg
Views:	1
Size:	41.4 KB
ID:	718086
                      ....

                      Comment


                      • Tare asta O fi bagata zona asta tot in "no reply"?
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • Rezolvam, special pentru kmr
                          EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                          Del Sol '94 ESI
                          CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                          BMW Z4 '03 Titan Silver

                          Comment


                          • Mare boier

                            Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • Gata, se poate scrie in sectiunea de feedback
                              EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                              Del Sol '94 ESI
                              CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                              BMW Z4 '03 Titan Silver

                              Comment


                              • Am vrut azi sa imi exprim aprecierea fata de o postare pe forum (sa dau like adica). Pentru motive care-mi scapa nu pot, ieri am putut. Mozilla, Opera si IE zic pas.
                                "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                                Comment

                                Working...
                                X