Cenzura?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    @ Adam Smithee : eu unul cred ca lumea inca nu s-a obisnuit pe deplin cu structura forumului astfel incat sa posteze la aria tehnica toate problemele/intrebarile . Dar asta nu este ceva iesit din comun. Pentru intrebari de genul : cat costa distributia , cand se schimba , cand se schimba uleiul de cutie etc nu cred ca este nevoie sa deschidem topicuri la nesfarsit. Pentru alte probleme sunt deschise topicuri indejuns de multe , dar pe modelele cele mai uzuale. La numite modele mai putin uzuale ( in special modele rare , Type R etc) sunt doar cativa ulitlizatori care au habar si au cunostinte sa dea cateva detalii.
    Eu unul cel putin pentru modelul pe care il posed , implicit generatia modelului meu am destul de multe cunostinte ( si inca mai invat) si pot da destul de multe detalii chiar si despre alte generatii la fel ca ceilalti colegi de forum.
    Consider ca actuala forma a forumul va permite ca aria tehnica sa creasca mai mult. Intalnirile din punctul meu de vedere ajuta foarte mult la impartirea informatiei. Poate nu avem timpul necesar sa impartim din informatie in mediul virtual dar mereu se va gasi un moment prielnic. Problema este si de o parte si de cealalta , cei care intreaba se asteapta la un raspuns rapid , iar cei care stiu anumite lucruri ori nu au chef sa raspunda ori nu au timp. De aici si golul aceste de informatie . Stai linistit nu este numai pe acest forum sau este ceva singular , si pe afara se intampla acelasi lucru...

    Multumim pentru feedback
    Vali_lj
    Tech Geek
    Last edited by Vali_lj; 15-07-13, 19:21.
    Touge is what we live for

    Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

    Comment


    • #47
      Sa fac si o propunere constructiva: ce ziceti sa facem un thread unde lumea sa poata recomanda postari/discutii foarte bune de pe jurnale de bord, si daca sunt intr-adevar bune un admin sa poata muta (daca e necesar, cu acordul userului de unde sunt luate) discutiile in aria tehnica? Sa dau si niste exemple, pe topicul lui Doc este o discutie foarte buna (cu poze ) despre problema usitei de la torpedou la accord, sau la Doc si Blackmagic discutii foarte bune despre insonorizare la Accord. Peste 6 luni or sa fie foarte greu de gasit discutiile astea, si exemple mai sunt.

      Comment


      • #48
        @Adam Smithee - mi se pare o propunere foarte buna. Poti face chiar tu threadul respectiv, nu e nevoie de acordul userului, sunt postari de pe forum.
        KMR
        Super Moderator
        Last edited by KMR; 16-07-13, 09:29.
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • #49
          De precizat: discutiile din topicurile personale (jurnale) nu trebuie mutate, chiar daca sunt tehnice. Se pot copia in threadul tehnic dedicat, sau se pot face link-uri catre ele.
          Nu e normal si nici logic ca o discutie de pe threadul meu de exemplu, fie ea tehnica, sa-mi "zboare" peste noapte. Atunci chiar va fi haos.
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment


          • #50
            Corect, nu mutate. Copiate intr-un nou thread.
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #51
              @Adam Smithee

              respect pentru ca ai intervenit si uite asa a iesit ceva constructiv din toata povestea asta
              asta este atitudinea potrivita, in opinia mea

              acel thread centralizator de link-uri pe chestii tehnice ar merita, zic eu, sa fie sticky

              multumesc
              "Ethics. That's always so inconvenient."
              Cal Lightman

              Comment


              • #52
                Da, corect, copiate, de fapt chiar la asta ma gandeam dar m-am exprimat aiurea. Normal ca nu ar trebui sterse de pe topicul initial

                Comment


                • #53
                  OK, pentru ca e mai usor asa, va rog sa-mi ziceti ce posturi ar trebui copiate sau in ce threaduri sunt.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    apropo de search poate ar trebui introdusa si optiunea adaugare taguri, unde cuvantul "ulei" ( spre exemplu ) este cel mai des mentionat sa iasa primul in cautari.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by KMR View Post
                      @Adam Smithee - mi se pare o propunere foarte buna. Poti face chiar tu threadul respectiv, nu e nevoie de acordul userului, sunt postari de pe forum.
                      Am inceput un topic aici: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...613#post483613
                      Am pus si 3 recomandari

                      Comment


                      • #56
                        Foarte bine, bravo! Off-topic-ul nu trebuie să existe acolo, pentru a putea găsi informaţiile.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #57
                          Un amic vinde ceva aici. Am spus o scurta fraza, ca e o chestie OK si ca pretul e foarte bun.

                          La care primesc:

                          Dear cerevelu,

                          You have received an infraction at Hondafan.

                          Reason: Incalcarea Regulamentului Forumului
                          -------
                          Incalcarea Regulamentului Forumului
                          -------

                          This infraction is worth 4 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

                          Chestia asta nu mi se pare in regula, din nici un punct de vedere. Cum fac forumuri sau stau pe forumuri de aproape 20 de ani, de pe timpul BBS-urilor, deci cum stiu ce si cum se face si care ar fi limitele, ma simt usor "lovit" nevinovat.

                          Ca sa simplific lucrurile dispar de pe aici si apar poate poate pe la vara, daca o fi cazul. M-am simtit grozav si mi-am facut o multime de prieteni, cu care o sa ma mai vad si o sa mai vorbesc, dar nu pe forum. Asta e.

                          O primavera superba va urez.
                          Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                          Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                          Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                          Comment


                          • #58
                            Nu trebuie sa te superi. Cine a dat acest avertisment, sigur nu te cunoaste si nu stie ce fel de om esti. Sunt sigur ca el doar a aplicat regulamentul, cu toate ca in astfel de cazuri se trece cu vederea avand in vedere persoana care a postat.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • #59
                              Eu am dat acel warn, daca tot spui ca ai facut forumuri/ stai pe forumuri de 20 de ani, ar trebui sa intelegi ca exista un regulament.
                              Nu te cunosc, am inteles ca esti foarte renumit in domeniul tau, dar eu nu fac exceptii.
                              Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                              2 roti

                              Comment


                              • #60
                                Imi pare foarte rau de situatia creata. Cineva a incercat din proprie initiativa sa ma ajute cu o recomandare (fara a avea vreo obligatie) si s-a trezit cu un warn. Sunt curios daca o sa duca la ceva bun...?!?!?!
                                CR-V e:HEV
                                JAZZ GD1 CVT
                                Ex: CR-V RE6

                                Ex: RDX TB1
                                Ex: Civic FD1

                                Ex - JAZZ GD1
                                Ex - ACCORD Type-R
                                Ex - DEL SOL EH6

                                Comment

                                Working...
                                X