YULASINIO: '00 Honda Integra Type-Rx, Championship White (DC2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    my bad nu e graba.... vad eu ce oi face. thankx
    ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

    Comment


    • #92
      OT: am eu de vanzare un volan de DC5 Momo (la fel ca cel de pe EP3 doar ca are cusatura neagra) , in piele, cu airbag, stare impecabila, 300 euro PM dak e ceva
      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

      Comment


      • #93
        Originally posted by Achim View Post
        OT: am eu de vanzare un volan de DC5 Momo (la fel ca cel de pe EP3 doar ca are cusatura neagra) , in piele, cu airbag, stare impecabila, 300 euro PM dak e ceva
        nu stiam ca merge la pretul asta. al meu e aruncat pe undeva prin garaj....
        (m-am gandit sa-l vand insa volanul pe care-l am acum cica nu e omologat si daca ma opresc si se leaga de el ma trimit direct in revizie si trebuie sa-l remontez pe cel OEM)

        Comment


        • #94
          N-am mai scris de mult pe aici, nici nu prea am avut ce pt ca numai ce am revenit din ro si nu prea am mai facut nimic la masina

          Duminica masina va fi prezenta la IRL Honda Meet organizat de un prieten roman, pana atunci o poza facuta marti in fata cladirii unde lucrez....

          Comment


          • #95
            Cateva poze facute la un meet vineri seara..






            Am sa revin cu un mic update mai tarziu: am montat piesele care au ajuns si curatat prin interior

            Comment


            • #96
              Frumos frumos !

              Comment


              • #97
                Mersi Dinoc, l-am prins pe un om cu DSLR si i-am zis sa-mi traga niste chipuri ca nu aveam nimic de calitate.

                Si acum un mic update:

                Am comandat din Anglia: engine damper, MC stopper si cooling plate asta de ciuda ca am pierdut licitatia pt un M00gen bumper . Piesele au sosit vinerea inainte Sf Marie si nu am putut lucra nimic pana marti cand am inceputut sa le pun sus. Din pacate engine damper-ul a avut o problema de fabricatie si a trebuit sa-l trimit inapoi pt inlocuire.
                Cu piesele sus pe masina a inceput sa ma ia groaza cand am privit cum arata motorul (aveam in plan spalarea) iar ieri am aplicat-o cu rezultate maxime

                Si cateva poze...

                Comment


                • #98
                  Wow cata animalu' de mare-i intake-u ala de la Mugen
                  Ai vre-un filmulet cu el sa-l auzim cum "rage" ?

                  Comment


                  • #99
                    Nu am cu masina asta, dar am unul de cand era pe cea neagra



                    Si asta e impreuna cu M00gen twin-loop-ul care urmeaza sa urce pe ITR cat de curand

                    Comment


                    • foarte fain , , la ce foloseste MC stopper-ul?

                      Comment


                      • Nu lasa sa deplaseze servo fr/pompa de frana. Vezi planseul ala de care e prinsa servo-frana e foarte subtire iar la apasarea pedalei de fr se misca din cauza fortei iar MC stopper-ul ala opreste miscarea aia. Sa sti ca frana e foarte ferma acum, un mod ieftin si foarte eficient

                        Comment


                        • Fain se aude si f. interesant este si design-ul intake-ului!

                          Comment


                          • Faina treaba ai facut iara, felicitari mosule.
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                            Comment


                            • Originally posted by yulasinio View Post
                              Nu lasa sa deplaseze servo fr/pompa de frana. Vezi planseul ala de care e prinsa servo-frana e foarte subtire iar la apasarea pedalei de fr se misca din cauza fortei iar MC stopper-ul ala opreste miscarea aia. Sa sti ca frana e foarte ferma acum, un mod ieftin si foarte eficient
                              ok , mersi

                              Comment


                              • Si pt a continua curatenia, astazi am reusit sa vopsesc si grila de sub parbriz care isi arata varsta si era decolorata (gri) iar cu ocazia asta am vopsit si bratele de la stergatoare.

                                Inca astept dupa amortizorul de la motor care inca nu a mai ajuns

                                Comment

                                Working...
                                X