TENTEN: '09 Honda Civic Type-R, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am mai gasit ceva....Continental Contisport Contact 5P...am vazut numai lucruri bune spuse pentru ele

    Comment


    • Originally posted by Run View Post
      pai ambele sunt undeva la 1300 ron/buc
      caaaat????
      Uite aici cat sunt Potenzele!
      sigpic

      HONDA - THE POWER OF DREAMS
      Honda Civic Type-R FN2

      Comment


      • ) da foarte tare...
        mai pui un adaos comercial de 30%...si ei au alt dealer pentru cauciucuri...mi-a zis ca acolo ajunge

        daca se incadreaza Continental Contisport Contact 5P in pretul asta pe astea cred ca merg.

        Le: care e diferenta intre ce ai pus tu si asta?
        http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...139&sowigan=So

        my bad,am vazut asta e runflat

        Comment


        • Originally posted by Run View Post
          pai ambele sunt undeva la 1300 ron/buc
          Cum sa dai man 1300lei/buc????
          Pai...de ex... pe cauciucuridirect.ro dai aproape atat de 2 Bridgestone-uri...WTF???

          L.E.: Acum am vazut ca tu vrei sa-ti iei RF... dar vezi ca alea sunt MULT mai grele...
          www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

          Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

          EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
          Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

          Comment


          • Salutare, s-a cam pus cam praf pe topic de cand nu am mai scris.
            Intre timp masina a facut 33000 de Km, am facut si revizia cu numarul 3, am schimbat uleiul si am optat pentru Motul 300V si pana acum pot spune ca este o mica schimbare la masina.
            Urmeaza sa schimb placutele de frana, am luat unele aseara de la colegul phara.

            Am si eu o mica intrebare...asta daca stie cineva. As vrea sa imi fac becurile de la semnalizare sa stea mereu aprinse, iar cand semanlizez sa functioneze normal....Stie cineva cam ce ar trebuie facut sa functioneze? A mai incercat cineva?

            Comment


            • De ce ai vrea asta ??
              vladtns
              Senior Member
              Last edited by vladtns; 22-03-12, 12:54.
              '01 Honda Civic Type R EP3

              Comment


              • pt aspect in mare parte

                Comment


                • Pentru look-ul "american". ;]
                  '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                  Comment


                  • Vezi ca sunt niste module de DRL care poti sa le pui pe faza lunga sau pe semnale, era cineva care vindea un modul asemanator si la noi pe forum (nu stiu daca poti sa il legi si la semnal, dar sigur gasesti in state)
                    EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                    Del Sol '94 ESI
                    CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                    BMW Z4 '03 Titan Silver

                    Comment


                    • As vrea sa arate ceva de genu...Click image for larger version

Name:	dsc0329yk.jpg
Views:	1
Size:	390.1 KB
ID:	711296

                      Comment


                      • pai americanii au pozitia pe semnalizator si de aia arata asa.

                        Vad ca la Civicul de mai sus au facut un "mod" ca sa fie pus pe semnalizatoare. Probabil cuplat cu un modul de DRL.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • Exista un modul facut special pentru asta, are Yulasinio pe integra lui, as vad daca poate face mai multe (sa il copieze pe al lui) pentru ca si eu as vrea.
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                          Comment


                          • Originally posted by Den1GRator View Post
                            Exista un modul facut special pentru asta, are Yulasinio pe integra lui, as vad daca poate face mai multe (sa il copieze pe al lui) pentru ca si eu as vrea.
                            Daca poti face rost de mai mult informatii despre cum e facut ar fi excelent.

                            Am vorbit cu un mecanic de la Asko si mi-a spus ca ar merge un bec ca cel de pe frana dar ca trebuie schimbat toclul si e mai complicat.

                            Alte opinii ceva informatii nu mai stie nimeni?

                            Comment


                            • uitati aici: http://blog.machanon.net/2009/10/24/.../#.T2tBHhHxqa8

                              si modulul folosit: http://www.hamsarstore.com/store#!__...running-lights
                              EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                              Del Sol '94 ESI
                              CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                              BMW Z4 '03 Titan Silver

                              Comment


                              • am si eu pe EG6 pozitia in semnalizare. Trebuie soclu pt un bec cu 2 pozitii
                                ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                                '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                                Comment

                                Working...
                                X