ZIDAN: '16 Honda Civic Type R GT Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Aici sunt, daca nu ma insel: https://www.facebook.com/Jet-on-828123873933860/
    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

    Comment


    • #92
      Originally posted by Sindrom View Post
      Da, e interesant că pe google nu au actualizat nimic, iar pe facebook au încercat ceva timid.
      Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
      Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

      Comment


      • #93
        Merge o nocturna acolo pentru spalat masinile. Ai vreo limita de timp cat sa stai in boxa?
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • #94
          Originally posted by Doc View Post
          Merge o nocturna acolo pentru spalat masinile. Ai vreo limita de timp cat sa stai in boxa?
          Nu ai limită de timp decât la cât de urât sau insistent se uită lumea la tine. Teoretic, câte fise ai, atâta stai.
          Și da, noaptea este ideal să mergi ca să îți faci de cap. O fisă cred că ține 2-3 minute.
          Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
          Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

          Comment


          • #95
            Zidan, vezi ca e un kit bunicel la meguiars, new car, care are foarte multe produse; misto spalatoria aia cu self service.
            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

            Comment


            • #96
              Originally posted by Doc View Post
              Merge o nocturna acolo pentru spalat masinile. Ai vreo limita de timp cat sa stai in boxa?
              Mie pentru accord imi ia cam o ora - o ora jumate maxim. Sincer nu prea conteaza atata timp cat speli masina si nu o tii parcata acolo. Doar daca se uita unii urat si-ti pasa.
              Eu de obicei ii anunt din timp pe cei din spate ca dureaza la mine.
              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

              Comment


              • #97
                Originally posted by BV26CAT View Post
                Si mie imi plac spalatoriile la fisa. Mai ales partea cu apa dedurizata, o clatesti cu ea la sfarsit si nu ramane patata deloc. Singurul lucru negativ la spalatoria la care merg eu e ca au "umblat" la calitatea detergentului. O perioada chiar dupa ce au deschis plecam cu masina impecabila de acolo, acum dupa ce se usuca se observa daca nu o sterg ca raman urme de murdarie necuratata. Dezamagitor as putea spune insa in ton cu ultimele tendinte. Sa maximizam profitul cu orice pret
                Vezi ca poate l-ai prins pe sfarsite.. si de asta a fost mai "diluat".

                Eu personal in 90% din timp o spal numai la spalatorii de genul. Doar uneori o bag la un tunel care e aproape de mine(singurul la care merg deoarece e testat si stiu ca nu ma trezesc cu o surpriza dupa), de exemplu pe perioada iernii sau la iesire din iarna pentru ca o spala bine si pe sub masina.

                In rest am o spalatorie Kärcher de tip self-service relativ aproape de mine unde merg in rest sa o spal. Au vreo 6 standuri de spalat si inca 6 pentru interioare. Am mai patit si eu uneori ca solutia de spalat a lor sa fie mai diluata, dar cum in genere masina nu era foarte murdara, nu conta foarte mult.

                In schimb vreau sa fac altceva.. am dat comanda de niste produse de spalat de la ValetPro, in bidoane la 5L, si de acum am sa ma folosesc doar de apa lor.

                Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                Comment


                • #98
                  Mi-am adus aminte că am o poză interesantă de când am ridicat mașina de la Asko. Mai ales că până atunci o văzusem doar pe alb.

                  Attached Files
                  Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                  Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                  Comment


                  • #99
                    Ieri am dat o fuga pana la Craiova dupa o bicla noua si surpriza pe drum. Inainte de a se face stanga spre Caracal (cred la vreo 20km de Craiova) un echipaj de politie ma trage dreapta, detectorul de radar nu a schitat nimic, deja ma intrebam ce am facut, daca las carnetul ceva etc...
                    - Buna ziua, actele la control... Omologare la foliile de pe spate aveti?
                    - Nu domnu' e fara folii din fabrica!
                    - Rotile astea le aveti in talon?
                    - Da, totul e din fabrica pe masina.
                    - Dar numarul asta in geam de ce este aici?
                    - Pai ca sa nu se simnta cineva ofensat ca l-am blocat pe undeva si sa ma sune, ca sa discutam amical problema.
                    - Aha! Dar RCA aveti?
                    - Da desigur, imediat!
                    - Nu e nevoie va cred pe cuvant. Drum bun!

                    Si asa si prima experienta cu politia si Type R-ul si din fericire nu pentru viteza
                    Am facut 3 ore dus, 3 intors..

                    Cu ocazia asta am aflat ca e un Type R si in Craiova, alb colantat in verde!
                    Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                    Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                    Comment


                    • Daca e din craiova si colantat ar trebui sa fie al baiatului care are carfashion. Stiu ca avea honde tot timpul
                      sigpic

                      Comment


                      • Este alb si colantat intr o nuanta de galben inchis(sa zic).
                        '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                        Comment


                        • Salut ZiDan,

                          Felicitari pentru masina si sa ai parte doar de drumuri bune fara evenimente! Am avut si eu ieri parte de un close encounter pe autostrada cu noul Type R. A tras in dreptul meu mi-a aratat + claxon dupa care si-a luat zborul . Am incercat sa ma tin dupa el dar...

                          Btw, folosesti detector radar? Isi face efectul ? Imi poti face o recomandare?

                          Merci
                          2015 Honda Civic 5D 1.8 M/T Lifestyle, Brilliant Sporty Blue Metallic
                          ex: Honda Civic 1.4i Hatchback Red 1997
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_popkorn/

                          Comment


                          • Originally posted by andrei_popkorn View Post
                            Salut ZiDan,

                            Felicitari pentru masina si sa ai parte doar de drumuri bune fara evenimente! Am avut si eu ieri parte de un close encounter pe autostrada cu noul Type R. A tras in dreptul meu mi-a aratat + claxon dupa care si-a luat zborul . Am incercat sa ma tin dupa el dar...

                            Btw, folosesti detector radar? Isi face efectul ? Imi poti face o recomandare?

                            Merci
                            Am un Beltronics RX65 de prin 2008 și nu am luat nimic pentru viteză, dar trebuie să îl folosești puțin mai cu cap cu noile tehnologii.
                            Dacă mergi cu peste 20 km în plus pe undeva, să încerci să nu fi primul că dacă îi dă drumul la radar în fața ta nu mai ai nici o șansă. Iar la pistoalele laser cam la fel.
                            Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                            Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                            Comment


                            • Originally posted by ZiDan View Post
                              Dacă mergi cu peste 20 km în plus pe undeva, să încerci să nu fi primul că dacă îi dă drumul la radar în fața ta nu mai ai nici o șansă. Iar la pistoalele laser cam la fel.
                              Peste 20km/h ai nevoie de undita pe masina . Arata urat, face putina galagie, da e al naibii de eficienta.
                              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                              Comment


                              • Originally posted by Sindrom View Post
                                Peste 20km/h ai nevoie de undita pe masina . Arata urat, face putina galagie, da e al naibii de eficienta.
                                La întoarcere era un mazda 6 roșu pe autostradă și avea 200+ și nu a încetinit deloc. Pe cînd detectorul imediat m-a avertizat că băieții îi făceau poze...
                                Ideal ar fi o combinație, detector, stație și waze. Dar să nu fi singur în mașină, că sunt prea multe la care trebuie să fi atent.
                                Oricum nu prea depășesc viteza legală, acum mă trage puțin că e o jucărie nouă. Încerc să fiu pe cât se poate de mult prudent. Trebuie să fi și conștient că la ce accelerație are, ăla din față poate nici nu are timp să reacționeze.
                                Ex de șofer întâlnit în trafic duminică la Belu: o solenza albastră cu un bătrânel la volan se pune cu masina între banda unu și doi, se dă jos din mașină și începe să se uite la indicatoare... În spate coloană, claxoane, nebunii. Să întâlnești unu de genul ăsta pe autostradă care nu mai are aproape nici o reacție și tu vi ca nebunul... nu te mai scapă nici tata lui brembo cînd ai apărut în 3-4 secunde de la ultima lui verificare de oglindă [emoji20]
                                Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                                Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                                Comment

                                Working...
                                X