BO9DAN: '02 Honda Civic Type-R, Satin Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mi-a ajuns flexibilul , din pacate nu sta exact exact cum ar trebui dar si asa sunt foarte multumit de cum a iesit
    poate era mai simplu daca il aveam inainte sa fixez cutia de admisie dar asta e acum , si asa fixarea / fabricarea suportilor pentru cutie i-au scos peri albi prietenului care s-a ocupat de ea







    am iesit azi -dimineata la o plimbare si masina se simte foarte bine , upgrade-urile isi fac treaba cum trebuie



    in primavara urmeaza softul si .. mai vedem
    Last edited by bo9dan; 18-01-15, 08:15.

    Comment


    • am renuntat la ecu PRB , mutat K-pro in PRA , asa ca am comandat sonda corespunzatoare



      mi-a venit si bateria

      Comment


      • De ce ai vrut mai exact aceasta baterie?

        Sent from my HTC One using Tapatalk

        Comment


        • @dinoc - trebuia sa-mi schimb bateria in aceasta primavara , plus ca are 7kg

          215/45 R17 87Y F1 asym 2







          ms Vlad de ajutor

          Comment


          • Am ajuns pana la urma in Austria sa imi fac si softul de catre http://www.doctronic.at/index_E.html










            rezultatul final



            tinand cont ca motorul este stock si avand doar bolt- on uri sunt foarte multumit de rezultat si de cum trage masina

            Comment


            • Felicitări!

              Comment


              • Interesant.
                Pare putin cam veticala intre 5500 si 6500rpm. 251CP e foarte ok.
                Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
                In cautare de altceva

                Comment


                • Pai acolo cred ca are coborât punctul în care intra VTEC-ul

                  Comment


                  • Mie mi se pare foarte mult 251 CP, adică foarte optimist. E doar părerea mea.
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • Asa am zis si eu cand i-am vazut fisa dyno lui Kinky. Dar dupa ce am vazut si fisa lui Bogdan(dyno facut in alta parte, si dyno special de masurat la roata) incep sa cred ca e posibil. Nu zic ca din o admisie si o evacuare si un soft faci 50cp la un 2.0 NA. Dar e posibil sa aiba ceva mai mult decat 200cp de fabrica. Eu cred.
                      '01 Honda Civic Type R EP3

                      Comment


                      • al meu avea 219 parca, cu soft DC Sports si CAI AEM v1
                        Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                        '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                        Comment


                        • A vazut si mai multi de atunci.
                          '01 Honda Civic Type R EP3

                          Comment


                          • Conteaza pana la urma ce poate face pe strada si mai putin valorile de pe bancul dyno.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • Felicitari Bogdane, ai facut ceva frumos cu CTR-ul asta Valorile sunt reale parerea mea, totusi K20-ul este "gatuit" de fabrica iar daca este facut sa respire cum trebuie...este capabil de asemenea cifre in specul acesta. Si in uk, unde baietii sunt foarte specializati pe EP3, tot cam pe la valorile acestea se invart cu "bolt-ons". Oricum, sa iesim la niste teste zic :P
                              R 40510 - Cosmic Grey Ep3
                              hsnracing.blogspot.com

                              Comment


                              • Pai in cazul asta nu stiu de ce sa pui compresor si sa scoti 270 cp
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X