KINKY_BOY: '05 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bai baieti ce faceti voi pe cheia si pe babarunca?

    Comment


    • incingem caucioace si ne plimbam fetele ... raliul brasovului din astea

      apropo care ati fost pe acolo? cum vi s-a parut? yo din ce am vazut pe vreo 2 speciale mi s-a parut ca parca nu au tras chiar asa de tare oamenii, s-a mers destul de prudent
      Rezultate http://www.rallyrom.ro/cnr/rezultate...t-general.html
      Ep3-ul a iesit destul de bine ... dracoase Citroenurile alea C2R2
      kinky_boy
      Senior Member
      Last edited by kinky_boy; 11-04-11, 13:11.
      R 42659 - Milano Red Ep3

      Comment


      • Si eu am fost pe acolo... A fost show maxim pe Cheia cu cauciucuri de vara si zapada de 2cm pe jos... am zis ca numai ajung la start...
        Eu am vazut 3 probe... alea 2 pe Babarunca si una pe Poiana... a fost frumos raliul mai ales ca eu tineam cu Vali... pacat ca ne-a tras-o Bereczki ne ne-au sarit capacele...
        www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

        Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

        EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
        Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

        Comment


        • ei ma bucur ca ati fost la rally BV A luat Vali pana la urma
          tre' sa combinam cumva sa ne vedem anul asta la un rally in Rom.
          si eu am fost la o un rally pe aici, am facut si un video

          http://youtu.be/dkAK8vE959s?hd=1

          ....ce ziceti cum "duc" baietii Clio S1600?

          Comment


          • cam alt material de concurs pe acolo!!! ca sa nu mai zic de vreme ... pai vii si tu acasa cand e o etapa si ne-om strange
            R 42659 - Milano Red Ep3

            Comment


            • spot the Honda !!!



              undercover




              Sharing parking with a nazi


              R 42659 - Milano Red Ep3

              Comment


              • Ai reusit sa afli de unde curge ulei?
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                Comment


                • nu, pt ca n-am mai avut cand sa ajung la asko de atunci. Dc baietii n-au reusit sa identifice pana acum poate primesc o mana de ajutor pe aici k poate se rezolva mai repede.

                  Mai jos doua poze k sa va dati seama mai bine de unde ar putea fi scurgerea:

                  Click image for larger version

Name:	Newmotor-3.jpg
Views:	1
Size:	56.1 KB
ID:	707896 Click image for larger version

Name:	IMG_1051.jpg
Views:	1
Size:	74.0 KB
ID:	707895

                  Zona unde este ulei marcata cu negru (conturul mare). Uleiul ajunge chiar si pe burduful planetarei(cel de sub filtru). Este o pelicula f subtire si nu am gasit niciodata vreo urma de ulei submasina dar tot apare si nu stie nimeni de unde.
                  Tom zicea ca a identificat un simering pe partea aia, dar nu mai stie care.
                  Cei de la asko mi-au schimbat simeringul de la rola arborelui cotit, probabil ca sa elimine o posibila cauza nu ca ala ar fi fost problema, da n-as vrea sa dau bani pe diverse piese si manopera aiurea k e a 4 oara cand se tot uita pt asta.


                  In rest masina merge f bine, la verificarea gratuita totul a fost in regula. Urmeaza luna asta refreshul de primavara, ulei motor, cutie, lichid de frane, bujii, curatare filtru de aer, revopsire jante, montat AC si curea de accesorii noua
                  R 42659 - Milano Red Ep3

                  Comment


                  • sa mai facem un update ca a trecut ceva vreme:

                    Mai intai de toate doar ce am ajuns la "impresionanta" cifra de 50000 km
                    Ieri a fost desfacut capacul de la axe, capacul de la transmisie, solenoid vtec si tot ce mai era in stg si spatele motorului. Au fost inlocuite toate garniturile existente si montat la loc cu atentie pe etansare. Sa speram ca am rezolvat ca mai mult nu e nimic de facut.
                    O mica revizie in care s-au inlocuit fluide 300V 5W-40, filtru Purflux, cutie gear 300 75W90, lichid de frana RBF600, bujii NGK, curea de accesorii noua, filtre polen.
                    Am montat si kitul de AC, chiar era nevoie pe caldurile astea.
                    A primit si bara spate noua darorita unui nene visator, insa a iesit ok intr-un final.
                    Urmeaza curatarea filtrului de admisie.

                    cateva poze









                    R 42659 - Milano Red Ep3

                    Comment


                    • treaba buna. ai verificat si jocul la supape?

                      Comment


                      • n-am mai avut timp ca a durat destul de mult toata treaba si mi-a trecut prin cap cand aproape inchisesem. O sa-l fac si pe ala cu proxima ocazie.

                        Deocamdata masina sta pe dreapta pt ca ieri am dat filtrul de admisie jos si ca trebuia sa-l curat dar si pt ca sambata a plouat atat de tare incat in 10 min a inundat toata strada de 200m si apa a ajuns pe la 20-30 de cm si mi-a intrat apa in filtru si pe teava pana sa o imping cu botu pe trotuar. Cu ocazia asta am descoperit si o deficienta de proiectare sau pozitionare a CAI-ului care are capatul cu filtru mai ridicat de cot si dc a intrat apa ramane acolo.

                        Am curatat tot si urmeaza sa le pun la loc, dar trebuie sa vad dc pot sa pun tubulatura sa stea cu filtrul mai jos de cot ca sa se scurga apa dc ajunge acolo.

                        P.S. aproape ca mi-a stat inima cand am vazut toata strada inundata si mai era si cate un cretin care trecea cu viteza si facea ditamai valurile.
                        R 42659 - Milano Red Ep3

                        Comment


                        • uite ce au facut baietii http://civictype-r.co.uk/forum/viewt...f=124&t=213167
                          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                          Comment


                          • Originally posted by kinky_boy View Post
                            Am fost ieri dimineata in cautarea magicului furtun si am gasit inauntru la autovit.
                            Am gasit direct negru simplu si chiar pare de calitate, textura panzei arata foarte bine. Am montat pt ambele geamuri dupa ce am curatat un pic toate canalele de la chedere.
                            Rezultatul: PESTE ASTEPTARI!! Am testat ieri si azi si geamurile sunt mult mai fixe, nici la speedbreakere nu mai troncane , iar dpdv estetic arata chiar foarte bine. Furtunul se vede doar dc te uiti de deasupra geamului si e deschis de tot, altfel din masina nu se observa nimic iar de afara cu geamul inchis de abia dc poti sa-ti dai seama si asta k stii ca e acolo







                            la mine este in folosinta de ceva vreme chiar e ok solutia
                            R 42659 - Milano Red Ep3

                            Comment


                            • pai tocmai de asta ziceam
                              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                              Comment


                              • tot de la ei am furat si eu ideea
                                R 42659 - Milano Red Ep3

                                Comment

                                Working...
                                X