KINKY_BOY: '05 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da care-i treba cu ele? zornaie geamurile?

    Comment


    • da zornaie atunci cand ai geamul intre deschis la orice denivelare ( preponderent pe la noi). Asa cu astea tin geamul in cheder mai fix, insa are efect maxim cand geamul e jumatate coborat sau mai mult., dc e doar putin deschis mai atenueaza dar nu de tot. E un mod ieftin si bun
      R 42659 - Milano Red Ep3

      Comment


      • dc stiti de unde pot sa iau si eu repede o garnitura pentru teava de 2.5" (63,5 mm) pt evacuare dati un semn.
        R 42659 - Milano Red Ep3

        Comment


        • man, dar la CM ti-am zis, 3 zile a fost termen de livrare
          mai rapid de atat nush ce sa zic si sa fie si OEM
          si de ce repede? nu e mai bine sa nu te grabesti si sa faci treaba la carte?
          my 2 cents
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

          Comment


          • cred ca am eu una daca nu esti agitat trebuie sa ma uit printre piese
            Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
            www.hpi-racing.ro

            Comment


            • @achim - am fost la asko sa vad pe unde rasufla si sa comand, insa catbacku meu e din 3 bucati (fata de 2 standard) si rasufla pe la imbinarea dintre 1 si 2, iar teava este mai groasa decat cea standard si n-am avut ce sa comand oem. Mi-am luat doar inelul dintre catalizator si prima bucata care este la fel, ca s-a desfacut si acolo si e destul de ars.

              am nevoie cam de asa ceva http://www.performancepartswarehouse...l-product.html doar ca teava mea e de 63,5

              gasisem ceva la racingnick (in rest pauza), da mi-a zis ca dureaza 2 saptamani comanda si as fi vrut sa mai plec cu masina dar asa cum e acum cuplu este mic de tot de la scaparile de gaze, zici ca am motor de 1.4 si suna ca un scuter

              @sandrei - arunca o privire prin piesele alea mersi
              R 42659 - Milano Red Ep3

              Comment


              • exista si o pasta foarte buna ce rezista la temperaturi foarte mari capabila sa faca acelasi lucru ca si garnitura, dar pe moment imi scapa numele. macar pana rezolvi garniturile te poate ajuta la fel de bine pasta. ca sa nu ai piaggio :P
                R 40510 - Cosmic Grey Ep3
                hsnracing.blogspot.com

                Comment


                • deobicei orice pasta pe baza de ceramica este buna
                  Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                  "how to make it in zi undistry or life"

                  Comment


                  • si eu am ceva probleme de gen. cel mai mult urasc sa piarda gaze. eu am folosit "lana de fier" asa-i zic astia pe aici. e un fel de impletitura di fire de span foarte subtiri.
                    ...asta pana fac o criza si le sudez toate impreuna....sa faci rost de o flansa de 70 in italia? ....imposibil, totul trebuie fabricat sau comandat in UK

                    Comment


                    • sudate tata, si apoi sudati si suportii de caroserie si aia e

                      kiddin'
                      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                      Comment


                      • aia i-am sudat deja )

                        Comment


                        • m-am uitat de pasta, dc nu au astia la service ma duc eu si imi iau eu pana imi gasesc o garnitura
                          am gasit asa ceva http://www.stimpexgrup.ro/detalii.php?id=34 sau de la sonax, mersi de idee Corse

                          retroi dc te apuca nervii poti sa o rezolvi si cu o sudura frumoasa dar dupa o sa ai nervi dc mai vrei sa o dai jos pe bucati
                          R 42659 - Milano Red Ep3

                          Comment


                          • pasta de esapamente poti gasi aici :http://www.pattex.es/productos/producto.asp?id=87

                            Comment


                            • n-am facut nici o treaba cu pasta ceramica, am luat una care dupa indicatii parea ok in sensul ca se foloseste la sistmele de evacuare, insa e un fel de vaselina pentru temperaturi mari, nu sa o folosesti pe post de sigilare pt ca e moale si nu cred sa se intareasca dupa cum arata http://www.mannol.de/prod_13c_de.htm

                              oricum pana la urma am folosit si asta si niste mastic pe deasupra ca sa o tina acolo si nu mai pierde gaze, dar nici nu am mai mers tare. Am comandat la racingnick o garnitura asa ca 2 saptamani mergem lejer

                              Corse cum ii zice la chestia aia de o stii tu? ca nu cred ca-i zice chiar pasta ceramica pentru ca presupun ca toate sunt la fel.

                              @toyboy -mersi de link dar voiam sa gasesc rapid ceva pe la noi

                              mi-au zis doua cunostiinte ca in curte la skn (la gara obor) e si un tip foarte priceput la evacuari care face lucrari pe comanda. ati fost careva pe la el? ma interesa un feedback
                              R 42659 - Milano Red Ep3

                              Comment


                              • sudeaza man, lasa pastele pt italieni. ai partea centrala din doua bucati? elimina flansele si sudeaza.

                                Comment

                                Working...
                                X