M4R1U5: '05 Honda Civic Type-R, Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Jantele par tipla (nuzgariate, vopseaua arata f bine), umila mea parere e sa le lasi asa momentan, daca nu au nevoie de cosmetizare. Nu de alta, dar e cam bataie de cap... Si OEM FTW, se stie.

    In rest, marfa masina!
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

    Comment


    • #47
      Traznet, Marius, bravo! Mare noroc a avut masina asta cu tine.
      Estetic si eu as lasa-o cu jantele asa cum sint, mi se pare ca arata foarte bine.
      "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

      Comment


      • #48
        Nu sunt zgariate nu sunt strambe,una are o urma de impact pe buza destul de adanca,ma deranjaza,probabil a dat in bordura ceva ,ca nu e zgarietura e lovitura.
        Am zis ca daca tot pun pneuri noi sa fac ceva si la jante sa nu mai umblu apoi,plus ca albastru si alb e combinatie faina.
        sigpic

        Comment


        • #49
          si eu am jante albe de 16 pt iarna pe Type-R, iar combinate cu placutele ATE care fac foarte mult praf, cred ca reusesc sa arate bine maxim jumate de ora dupa ce am iesit din spalatorie.....
          eu nu mi-as mai cumpara jante albe daca ar fi sa ma intorc in timp
          07 Honda Civic Type R Milano Red
          Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

          Comment


          • #50
            Cu toate acestea jantele albe sunt spectacol. Eu am multe spite la ele, greu de curatat, si cand erau pe masina am invatat sa merg cursiv, fara frane si accelerari aiurea. Gen melodia aia BUG Mafia-40 la ora. Cred ca ma injura cate unul dar ramanea cu jumatate de vorba cand imi vedea extaziat jantele. Modelul asta care il ai acum nici eu nu le-as face albe, mai bine asa cum sunt.
            dacliber
            Senior Member
            Last edited by dacliber; 04-05-17, 07:19.
            ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

            Comment


            • #51
              Vineri 5 mai masina a fost la R.A.R si a trecut cu brio. Noxe ok,frane ok,chiar le a placut masina inginerilor de rar. Eu fiind plecat si numerele de tranzit expirate,am duso cu platforma acolo. Acum urmeaza inscrisul,numai bine pana vin eu in tara in iulie o sa fie totul ok,numere certificat
              sigpic

              Comment


              • #52
                Super, ai salvat si restaurat o masina grozava, s-o conduci cu placere!

                Comment


                • #53
                  Când te uiți la primele poze și apoi la sfârșit, chiar wow. Da a ieșit foarte bine, sunt și eu de părere ca jantele arată mai bine așa.
                  Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                  Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                  Comment


                  • #54
                    Multumesc .Se face cumva reflash si la ep3?
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Eu nu am pentru EP3, doar de la FN2 in sus, la tine trebuie sa vezi ce optiuni ai la Hondata.

                      Comment


                      • #56
                        hondata k pro dar e cam 800 euro...poate la anu
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Quick question: e track car, sau o sa o folosesti ca daily?

                          Comment


                          • #58
                            masina va fi daily si daca am posibilitatea si resursele un track odata pe an.pt ca vreau sa dau ep2 ul si serviciul e la 5km .plus ca asa frumos merge cu 80km/h in treapta 6
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              O parere despre kit ul asta de ambreiaj,si marca:https://www.oscaro.com/kit-d-embraya...-4057634-479-p
                              mie imi pare destul de robust iar luk nu e o marca slaba.
                              Stiu ca oem sau exedy sunt mai ok dar pe site ul asta nu gasesc exedy si am mai multe avantaje aici:transport gratuit,pot plati in 3 transe .si as lua mai multe chestii de aici.
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Bun site, dar nu te limita doar la el; vecinii de peste Rin au multe site-uri de piese, iar transportul de obicei e convenabil. Mai caută. Eu știu de Aisin că-s ok, calitate la nivel OEM.
                                -------------------
                                There is no point of having if you can't share.

                                Comment

                                Working...
                                X