DOC: '02 Honda Accord Type-R, Satin Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai 525ul mai nou are motor de 2l,218cp pe vreo 1800kg. Nu compari cu ATRul. Chiar daca era din primele serii de 525 model nou cu motor de 3l, tot 200 cp avea. Deci slabe sanse pt el. Iar de CC, poate doar un 3.2 sa iti puna probleme serioase.
    Apropo, ce greutate are ATRul?
    ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

    Comment


    • eu patesc des dintr-astea pe E85 in drumul spre Bacau...sunt multi retardati dintr-astia ce sufera cu masinile lor...

      Comment


      • Mie asta-mi place la nebunei la ATR, ca nu spune nimic la prima vedere - undercover - si face victime pe sosea, mai ales cand vine vorba de viraje in panta.
        Daca ii dai sigla din fata jos, sunt convins ca nu stie nimeni ce masina este.

        Treaba cu scarpinatul orgoliilor la tot felul de beemvisti si mai stiu eu ce ursuleti prin trafic am patit-o si eu. De SUV-uri cu "petrentii" nu se mai pune problema: pe Dealul Negru m-am jucat de mai multe ori cu del Sol-ul si nu prea aveam ce discuta. ATR-ul parca sta si mai bine datorita LSD-ului.
        CR-V e:HEV
        JAZZ GD1 CVT
        Ex: CR-V RE6

        Ex: RDX TB1
        Ex: Civic FD1

        Ex - JAZZ GD1
        Ex - ACCORD Type-R
        Ex - DEL SOL EH6

        Comment


        • Cu un 4.0d pe un X5 sau X6 cred ca s-ar inversa datele problemei.
          ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

          Comment


          • Originally posted by alex2680 View Post
            Cu un 4.0d pe un X5 sau X6 cred ca s-ar inversa datele problemei.
            Deja aici vb de alte filme...
            My cars:
            2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
            ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

            Comment


            • Originally posted by Doc View Post
              Nu am cine stie ce racheta, ATR-ul in afara de eleron sau un pic de zgomot al motorului, arata ca o masina normala.
              exact. i-ai lovit in orgoliu.
              civic 2.2 5D FK3
              CR-V 2.2 AT RE6

              Comment


              • Originally posted by El_Hakim View Post
                Deja aici vb de alte filme...
                Eu zic ca nu, pt ca au cam acelasi raport kg/cp.
                ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

                Comment


                • Originally posted by alex2680 View Post
                  Eu zic ca nu, pt ca au cam acelasi raport kg/cp.
                  Esti fan bmw?

                  Sent from my LT26i using Tapatalk 2

                  Comment


                  • asta e orasul asta, nu scapi de inteligenti care cred ca au ceva de impartit cu tine in nicio situatie
                    nici cu masini discrete, nici cu masini vechi, nici cu masini ultrasmechere
                    eu mai nou adopt recomandarea pe care o primesti ca psiholog in state cand vizitezi psihopatii periculosi : "avoid eye contact"
                    "Ethics. That's always so inconvenient."
                    Cal Lightman

                    Comment


                    • Foarte tare asta ! De genul orgoliosi am tot intalnit si eu, uneori ma mai pun la mintea lor doar de fun, dar de obicei aplic regula "nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita". Best choice.

                      Asta cu de ce se pun cu o masina care nu zice nimic? Pai cum, sa-i depaseasca "neica nimeni asta"?? Cam asa ceva cred ca gandesc )))
                      -------------------
                      There is no point of having if you can't share.

                      Comment


                      • Originally posted by alex2680 View Post
                        Cu un 4.0d pe un X5 sau X6 cred ca s-ar inversa datele problemei.
                        La cat s-a facut impozitul pe astfel de motoare, le gasesti din ce in ce mai rar pe sosele in mana unor astfel de "profesionisti"

                        Originally posted by chipson78 View Post
                        exact. i-ai lovit in orgoliu.
                        Mai nou, dupa ce am vopsit eleronul, pe haion nu am nicio sigla.

                        Originally posted by alex2680 View Post
                        Pai 525ul mai nou are motor de 2l,218cp pe vreo 1800kg. Nu compari cu ATRul. Chiar daca era din primele serii de 525 model nou cu motor de 3l, tot 200 cp avea. Deci slabe sanse pt el. Iar de CC, poate doar un 3.2 sa iti puna probleme serioase.
                        Apropo, ce greutate are ATRul?
                        ATR-ul se lauda cu 1400kg in specificatii.

                        Pe viraje cred ca sta foarte bine masina, insa nu am incredere in gumele de iarna cu care este incaltat acum ATR-ul. De aceea nu fortez prea mult limita masinii.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • 4.0d nu e defapt 3.0 bi-turbo? Are o prietena pe x5. Chiar si cu soft, nu e atat de sperietoare masina...trage bine de tot pt 2 tone, dar nu stiu ce sa zic cu ATR-ul
                          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                          Comment


                          • Eu m-as speria sa stau intr-o balena cu suta in 6.6.Da e 3.0 biturbo...pe hartie ...bmw-ul este mult mai rapid decat atr.....iar in realitate atr are manuala si tractiune fata...nu pleaca la fel de bine ca si o automata cu 4x4...Dar sunt clase diferite..si senzatii diferite...nu isi are rost comparatia

                            Comment


                            • cat face 0-100 la ora ? mersi frumos

                              Comment


                              • Am impresia ca este dat cu 7.3s sau 7.6s.
                                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                                Comment

                                Working...
                                X