ALINA_JAZZ: ´07 Honda Jazz 1.3 LS M/T, Sirius Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re:

    Originally posted by Alina_Jazz
    Iti multumesc, esti tare dragut!
    Aaaaa... si mi-au placut pozele din seria "singur te caut in noapte"... daca tu esti autorul, felicitari, sunt f artistice!
    #-o m-a chinuit si pe mine talentul... ops: ops: ops:
    de fapt, e masina asta prea faina, nu ai cum sa scoti poze urate cu ea, nici sa vrei :wink:

    Comment


    • #32
      Felicitari inca o data

      Sa te bucuri de ea cati mai multi km si fara incidente :supz: :supz:
      Life is a dance, live it gracefully!
      YouTube - tandem skydiving

      Comment


      • #33
        Sa o stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de ea!
        Honda CR-V 2.2 i-CDTi Executive (2006)

        Comment


        • #34
          lol

          s-ar zice ca fetelor "le place Jazz-ul" 8)

          Comment


          • #35
            Sa vezi ce amuzanta e masinutza ta pe viraje, cu VSA-ul decuplat
            Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

            La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

            Comment


            • #36
              O sa razi, Accord4ever.. dar am testat deja VSA-ul in niste noroaie pe care nu vi le imaginati! Poate am gresit, dar nu am avut incotro si am bagat masina asta nou-nouta pe niste ulite acoperite cu pamant.. plouate bine... va dati seama ca pe asa conditii VSA-ul nu mai are niciun efect. Deci sfatul meu... don't do this!! Am avut parte de ceva senzatii tari si de un patinaj in toata regula.. si nu pe gheata
              Carpe diem!
              Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

              Comment


              • #37
                uneori e mai usor sa iesi fara vsa...
                nu intotdeauna, dar...
                Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                Comment


                • #38
                  sigur de scoti mai bine fara VSA!!!VSA blocheaza roata prin sist ABS dar taie si gazul din ECU!!!!si am avut surpriza majora cand sa spun ca hop scap si eu....s-a oprit!!!!asa de sanche!!!
                  ex CL7 AT 2006
                  CN1 Sport 2005
                  KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                  "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                  Comment


                  • #39
                    Sal,
                    Huse pentru Jazz adaptate pe unde găsesc şi eu???
                    Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

                    Comment


                    • #40
                      Jazzul meu prezinta, dar nu mereu, un zgomot ciudatel in mers (un huruit ca de amortizor "depasit"), fara legatura cu viteza, franarea sau orice altceva. Cei de la CM au opinat ca ar fi fost de vina flansele de la amortizoarele fata, pe care au "rezolvat" cu ceva "unsoare". Cert e ca dupa cateva zile a revenit zgomotul. Ceva sfaturi?
                      Carpe diem!
                      Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

                      Comment


                      • #41
                        Apeleaza la garantie, cel mai sigur.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Doc View Post
                          Apeleaza la garantie, cel mai sigur.
                          din cate stiu, amortizoarele sunt considerate consumabile, dar totusi, masina n are nici 2 ani

                          am citit pe un alt forum ca de ex reno are aceleasi pb si ca sunt sanse sa dispara zgomotul in timp, odata cu acumularea de km. o fi, n o fi asa, eu acum n am timp de mers IAR in service. uff.
                          Carpe diem!
                          Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

                          Comment


                          • #43
                            Cand mai apare zgomotul pune mane pe schimbatorul de viteze si vezi daca nu cumva dispare. Cel putin la Jazz-ul sotiei am observat asta.
                            '05 S2000
                            '05 Accord LS i-CTDI
                            '08 Lexus RX 400h

                            Comment


                            • #44
                              nu e vibratie de plastice, schimbator etc. pana si eu cred ca e ceva pe la vreun amortizor. dar o sa verific si varianta asta. oricum, o tin sub stricta supraveghere. tks!
                              Carpe diem!
                              Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

                              Comment


                              • #45
                                Nu cumva şi la viraje cu viteză mică??
                                Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

                                Comment

                                Working...
                                X