CHIPSON: '13 Honda CR-V 2.2 i-DTEC A/T 4WD Executive, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Esti sigur ca nu facea regenerare?
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • sigur nu a facut regenerare 180 km, fara sa mai pun la socoteala drumurile nationale, eu am avut senzatia de la intrarea pe A1, iar motorina am pus la intoarcere, am uitat sa precizez.
      civic 2.2 5D FK3
      CR-V 2.2 AT RE6

      Comment


      • Originally posted by chipson78 View Post
        am mai patit o duda cu motorina de la rompetrol, culmea de la statia de la care alimentez tot timpul. plec eu in week-end fericit ca am AC, pe A1 la 130km/h tremura masina cu totul. initial am crezut ca am strambat vreo roata pana am bagat putin piciorul in acceleratie si a inceput sa se bablbaie si mai tare. de la 160 la 170 de-abia a mai ajuns, atunci mi-am dat seama ca trebuie sa fie motorina sau ceva mult mai grav cum ar fi convertizorul de cuplu. am facut plinul la mol, problema rezolvata. acum trebuie sa imi caut alta benzinarie, pacat, ca era fix in drumul meu.
        O fi fost cu apa? Chiar straniu, molu` imi parea OK... ar trebui facut putin scandal daca tot va e in drum, sau un mail macar. Ce trist. Asta e tara, toti de sus pana jos fura si ne fura. Cumplit.
        Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
        Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
        Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

        Comment


        • Folclorul zica ca Mol, OMV si Petrom sunt cele mai sigure. Exclus Likoil, iar la Rompetrol, nu am nicio parere, dar poate fi ok. Dar bineinteles, mai e si vorba de noroc....
          O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

          Comment


          • Lukoil pun eu de cāțiva ani īn diversele mele mașini. Absolut nicio problemă nici cu benzina, nici cu motorina. O fi exclus dar la mine merge foarte bine
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • Te-am notat, tii cu rusii....
              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

              Comment


              • Lukoil si eu de cateva luni si in Merc si in ATR. Masinile merg senzatie - Merc-ul cu 95, ATR-ul cu TopLUK 98 sau ceva de genul asta. M-a atras promotia de 98 la pret de 95 in week-end, am zis sa incerc si totul a fost ok. Nu tin neaparat sa pun numai Lukoil, dar totusi, sunt ok, nici vorba de "exclus".

                Tot din experienta personala, la Honda (CL7 si FN2), MOL EVO si Rompetrol Efix95 sunt top, OMV 95 praf - tremura FN2-ul de te speriai si trage ff prost.
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • Originally posted by ro861 View Post
                  Te-am notat, tii cu rusii....
                  Nu țin cu rușii dar e cea mai apropiată stație de carburanți de casa mea Dar e bine de știut că sunt notat
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • Originally posted by KMR View Post
                    Lukoil pun eu de cāțiva ani īn diversele mele mașini. Absolut nicio problemă nici cu benzina, nici cu motorina. O fi exclus dar la mine merge foarte bine
                    Am pus si eu Lukoil de cateva ori (recent) si am ramas destul de placut surprins, in special de Ecto Plus (parca asa se numeste). Masina merge bine-mersi, indiferent pe unde...

                    Originally posted by Xander View Post
                    Lukoil si eu de cateva luni si in Merc si in ATR. Masinile merg senzatie - Merc-ul cu 95, ATR-ul cu TopLUK 98 sau ceva de genul asta. M-a atras promotia de 98 la pret de 95 in week-end, am zis sa incerc si totul a fost ok. Nu tin neaparat sa pun numai Lukoil, dar totusi, sunt ok, nici vorba de "exclus".

                    Tot din experienta personala, la Honda (CL7 si FN2), MOL EVO si Rompetrol Efix95 sunt top, OMV 95 praf - tremura FN2-ul de te speriai si trage ff prost.
                    La mine cu Lukoil 98 creste consumul cu vreo 2L/100 km, la fel si MOL EVO. O fi de la talpa....
                    Cred ca are ceva importanta si statia de unde alimentam. Am pus OMV95 de la statia de langa birou si masina a mers perfect, dar am avut si neplaceri in trecut (in special legate de felul cum accelera) cu benzina de la alte statii.


                    Originally posted by ro861 View Post
                    Te-am notat, tii cu rusii....
                    PS: Pot fi notat si eu, dar la mine interesul e legat de rusoaice....
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                    Comment


                    • Originally posted by Wagner View Post
                      ...PS: Pot fi notat si eu, dar la mine interesul e legat de rusoaice....
                      Treaba ta...daca vrei sa treci prin chestia aia "..davai ceas, davai nevasta...!" ...
                      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                      Comment


                      • Doar sa incerce..." ...Ivan, ia intra tu incaltat in sufragerie... Nuuu, nu te omoara imediat, intai se joaca cu tine, apoi te omoara"..

                        Deci, e si treaba lor...

                        Acum, daca am reusit sa descretesc un pic fruntile, ma opresc cu offtopic-ul aici.
                        Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                        Comment


                        • @cerevelu, cu rompetrol am avut probleme, probabil au turnat si niste apa langa motorina ca sa fie treaba ca lumea.

                          la rusoaice nu ma bag, va las pe voi
                          civic 2.2 5D FK3
                          CR-V 2.2 AT RE6

                          Comment


                          • Acum, cat inca merge forumul, prin si eu ocazia sa mai scriu pe aici :
                            Am schimbat caciucurile de vara acum vreo luna pentru ca cele vechi au decedat, noile achizitii Michelin Latitude Sport 3. Deocamdata nimic de comentat de rau despre ele, sa vedem cum se comporta in timp.
                            Dupa o plimbare pana in Grecia de aproximativ 1900 de km, computerul de bord indica un consum mediu de 8.3 l/100km, 5 persoane si bagaje. Cred ca data viitoare o sa imi inving lenea si o sa dau barele transversale jos daca tot nu le folosesc, sigur o sa mai scada consumul.
                            Am facut ieri so vizita la Asko pentru reglarea geometriei, ocazie cu care am descoperit ca trebuie schimbat un burduf de planetara la diferentialul spate si un o-ring la senzorul de pozitie al arborelui cotit plus cureaua de alternator. Ma asteptam ca la 86000 sa am probleme cu bucsaraia sau cu articulatiile, dar acolo sta bine.
                            civic 2.2 5D FK3
                            CR-V 2.2 AT RE6

                            Comment


                            • Cānd dai jos barele transversale mai scoate şi din talpa de la papucii de plajă.
                              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                              Comment


                              • Ai făcut ceva km cu mașina! Bravo! Mulți īnainte! Consumul mi se pare foarte mic dar cred că ai mers destul de īncet.
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X