BACU: '17 Honda CR-V 1.6 i-DTEC 9A/T 4WD Executive Sensing, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    CRV Type R wannabe...:-)

    https://m.youtube.com/watch?v=tUlZ3MFBgj4
    2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
    Ex:
    2014 Honda Civic Executive
    2011 Honda Civic GT

    Comment


    • #77
      O chestie excelenta pe care am pus-o pe masina: chederul dintre usa fata si spate, pe care il aveam la civic dar la CRV lipsea, si din cauza asta imi intra pe acolo mizerie pe praguri si stalpii dintre usi.

      Click image for larger version

Name:	IMG_5314.jpg
Views:	1
Size:	72.0 KB
ID:	726053

      Click image for larger version

Name:	IMG_5315.jpg
Views:	1
Size:	12.4 KB
ID:	726052

      Dupa ce l-am pus, am observat si ca usa nu mai suna sec cand o inchid, ci se aude mai infundat asa si mult mai bine, sunt super incantat de el!
      2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
      Ex:
      2014 Honda Civic Executive
      2011 Honda Civic GT

      Comment


      • #78
        De aici am luat chederul:
        http://s.aliexpress.com/mYveIvmm

        Se montează la fel ca cele OEM, fără lipici, are un șănțuleț cu niște aripioare careintra prin presare pe cantul ușii spate.
        2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
        Ex:
        2014 Honda Civic Executive
        2011 Honda Civic GT

        Comment


        • #79
          salut, ce model este/echipare si cat a costat..., ms

          Comment


          • #80
            Originally posted by bacu View Post
            O chestie excelenta pe care am pus-o pe masina: chederul dintre usa fata si spate, pe care il aveam la civic dar la CRV lipsea, si din cauza asta imi intra pe acolo mizerie pe praguri si stalpii dintre usi.

            [ATTACH=CONFIG]55834[/ATTACH]

            [ATTACH=CONFIG]55833[/ATTACH]

            Dupa ce l-am pus, am observat si ca usa nu mai suna sec cand o inchid, ci se aude mai infundat asa si mult mai bine, sunt super incantat de el!
            Mersi de info, l-am instalat si eu pe Accord si se integreaza perfect.
            -------------------
            There is no point of having if you can't share.

            Comment


            • #81
              Cu placere, ma bucur ca te-a ajutat!
              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
              Ex:
              2014 Honda Civic Executive
              2011 Honda Civic GT

              Comment


              • #82
                Am trecut pe Michelin cross climate si pe aceasta mașina (a treia Honda pe care folosesc CC). Primele impresii sunt aceleași ca si la celelalte mașini: sunt mult mai silențioase, si decât cele de vara si decât cele de iarna, ambele Conti. Îmi pare rău ca nu existau anul trecut pe dimensiunea mea ca nu m-as mai fi încurcat deloc cu anvelope/jante de iarna...

                Am făcut si update soft la RC8, din păcate nici așa nu se pot instala aplicații third party... in weekend vreau sa încerc si un update de hărți.

                As mai vrea sa montez un wireless charger in cotiera, lipit sub tăvița pe care am cumparat-o de la chinezi, a.i. telefonul sa se încarce cand il pun in tăviță, si sa para cât mai OEM posibil. Sper sa găsesc un încărcător cu suficientă putere sa “treacă” prin podeaua tăviței, prin covorașul de mocheta din tăviță si prin husa piele de pe telefon...
                bacu
                Senior Member
                Last edited by bacu; 14-03-18, 21:25.
                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                Ex:
                2014 Honda Civic Executive
                2011 Honda Civic GT

                Comment


                • #83
                  Sa nu ne imbatam cu apa rece. Cross Contact sunt all roundere bune, dar pentru zapezi serioase ai nevoie de anvelope de iarna, mai ales ca se presupune ca atunci e cel mai bun moment de circulat cu un 4wd.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by bacu View Post

                    Am făcut si update soft la RC8, din păcate nici așa nu se pot instala aplicații third party... in weekend vreau sa încerc si un update de hărți.
                    Este posibil ca sa nu se poata instala alte softuri pe unitatea Dvs. Dar merita de facut toti pasii de la postarile dedicate acestui subiect de aici de pe forum... cine stie...
                    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                    Comment


                    • #85
                      Cross climate vrei sa spui. Nu ma îmbăt cu apa rece, dar am făcut deja 5 ierni cu CC pe “zăpezile serioase” de la noi, si au fost perfecte pentru mine. Dau oricând capacitățile pe zăpada off road ale unei anvelope de iarna pe confortul unui singur set de roti si silentiozitate (conți aveau 74db, astea au 69), in restul condițiilor CC sunt la fel de bune ca cele mai bune anvelope de vara sau de iarna.

                      Am încercat cerevelu, pe modele 2017 nu se mai poate instala nimic din păcate.
                      2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                      Ex:
                      2014 Honda Civic Executive
                      2011 Honda Civic GT

                      Comment


                      • #86
                        Susțin aceeași părere ca și @bacu, cross climate sunt excelente, le folosesc și eu pe Accord de câțiva ani, sunt exact ce trebuie în orice condiții. Am avut vara/iarna, am renunțat, am scăpat de depozitat, carat, montat roti de doua ori pe an, ma declar mulțumit.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by bacu View Post
                          As mai vrea sa montez un wireless charger in cotiera, lipit sub tăvița pe care am cumparat-o de la chinezi, a.i. telefonul sa se încarce cand il pun in tăviță, si sa para cât mai OEM posibil. Sper sa găsesc un încărcător cu suficientă putere sa “treacă” prin podeaua tăviței, prin covorașul de mocheta din tăviță si prin husa piele de pe telefon...
                          Am aceiasi problema, daca gasesti rezolvare te rog sa postezi. Caut cam de 1 luna si tot ce am gasit nu corespunde. Chiar unul pe care scria 2,4 A nu trecea nici prin husa de piele a telefonului, cred ca sunt aiurea astea sub 30 euro pe care le-am gasit.
                          ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by rhemyis View Post
                            Susțin aceeași părere ca și @bacu, cross climate sunt excelente, le folosesc și eu pe Accord de câțiva ani, sunt exact ce trebuie în orice condiții. Am avut vara/iarna, am renunțat, am scăpat de depozitat, carat, montat roti de doua ori pe an, ma declar mulțumit.
                            Plus ca nu mai ai problema ca te prinde nepregătit o ninsoare in Aprilie, după ce ai montat anvelopele de vara, sau călduri de peste 15 grade cu anvelopele de iarna, cum a fost in Decembrie/Ianuarie in iarna asta...
                            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                            Ex:
                            2014 Honda Civic Executive
                            2011 Honda Civic GT

                            Comment


                            • #89
                              Click image for larger version

Name:	0E36E237-D058-48CE-8A54-F569690DCD9A.jpg
Views:	1
Size:	89.1 KB
ID:	726181

                              Totul excelent pana acum, așa cum ma așteptăm si eram obișnuit la CC.

                              Am făcut azi și actualizarea hartilor la noua versiune Martie 2018. A durat foarte putin in comparație cu ce am auzit, a durat 20 minute descărcarea hărților pe stick, legând laptopul la net prin 4g de la telefon, și 15 minute încărcarea hărților din stick pe mașina. 4500 km am acum și merge totul perfect.

                              Dacliber, pana la urma am cumpărat un încărcător wireless cu 3 bobine, ca sa încarce in orice poziție, și pe care îl voi pune chiar in tăviță, pentru ca încape aproape perfect in ea, el are 14,5 pe 8.2, iar tăvița are 15,5 pe 8.5:
                              https://www.amazon.de/gp/aw/d/B076PX...insic+wireless

                              In centrimetrul care rămâne va veni cablul încărcătorului (am cumpărat unul special la 90 grade care sa meargă spre gaura dinspre priza USB din cotiera: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01CBJ...?ie=UTF8&psc=1)

                              Eu zic ca e mai safe și elegant așa, decât lipirea pe fundul tavitei, semnalul va fi mult mai puternic, telefonul va sta mai stabil pe incarcator, care are un fel de silicon aderent pe partea superioară unde sta telefonul.

                              In alta ordine de idei, are cineva experiența cu vreo firma de transportat masini pe platforma in Europa? As vrea sa îmi iau mașina la mine in luxembourg și e prea mare efortul de a conduce 2200 km, plus cheltuielile: benzina, taxe, cazări, etc., și as vrea sa o aduc pe platforma, dar nu prea am încredere, dacă aveți vreo recomandate v-as fi recunoscător. Mulțumesc!
                              bacu
                              Senior Member
                              Last edited by bacu; 17-03-18, 20:02.
                              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                              Ex:
                              2014 Honda Civic Executive
                              2011 Honda Civic GT

                              Comment


                              • #90
                                Se poate aduce cu trenul pana la Budapesta daca imi aduc aminte, apoi pe sosea... sunt trenuri cu vagoane de dormit si platforme de masini. Mi se pare o solutie interesanta.
                                Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                                Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                                Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                                Comment

                                Working...
                                X