BENJK: '15 Civic Sedan LS 1.8 i-VTEC M/T, Urban Titanium Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Voi Știați cum pronunța japonezii numele mașinilor noastre?
    Uitați aici: https://www.4tuning.ro/filme-masini/view/5Zmnq7bMaN8
    '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
    Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

    Comment


    • De sărbători am fost in deplasare cu portbagajul plin. Dar plin. Așa cum știți, la modelul asta nu s-au mai obosit sa-i pună căptușeala la portbagaj pe interior. Cumva, in urma transportului s-au rupt doua clipsuri, cele care fixează boxele din spate, cāte unul de la fiecare boxa. Cei care aveți acest model, ați găsit vreo soluție pentru īmbrăcarea portbagajului? Mie personal nu īmi place sa văd toate dedesubturile acolo și, iată, acum se mai rup și chestii.
      '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
      Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

      Comment


      • Nu cred ca exiata vero solutie. Doar pe la rusi daca s a vandut modelul asta...

        Comment


        • BENJK: '15 Civic Sedan LS 1.8 i-VTEC M/T, Urban Titanium Metallic

          Rusește nu știu...
          benjk
          Senior Member
          Last edited by benjk; 15-01-17, 23:20.
          '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
          Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

          Comment


          • Chestia aia din portbagaj e pe stil Made in Romania.

            Comment


            • Ar merita intrebat la reprezentanta...

              Comment


              • http://www.civicx.com/threads/is-my-...-a-cover.2307/

                Nu cred ca e doar pentru Romānia. Și se pare ca e și cazul Civic X gen.
                '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                Comment


                • Nu m am referit la Romania in sensul asta, ci ca face si Honda precum la noi. Merge si asa. Cat putea sa coste o masca de plastic fixata in niște cleme?! 10€?!

                  Comment


                  • Din pacate Honda se uita la fiecare cent.
                    In 2014 la 5d si Tourer au scos mastiile de plastic ce mascau suruburiile prinderii scaunelor fata, in 2015 au scos si iluminatul din torpedou cu exceptia nivelului de echipare Executive. Sunt convins ca mai sunt si altele care nu se vad.
                    Am intrebat la reprezentanta de acele plastice si nu mai sunt disponibile decat cele de pe interior care oricum nu prea se vad. Se pare ca s-au vandut separat. Eu m-am trezit prea tarziu din pacate.
                    Ce sa faci? HONDA
                    kawamoto
                    Senior Member
                    Last edited by kawamoto; 16-01-17, 19:56.

                    Comment


                    • Cost reduction fac toți producătorii, nu numai Honda. Prefer sa facă acest cost reduction la briz brizuri și nu la piesele importante... Motor, cutie...

                      Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Din pacate, fac reduceri si la piesele importante, dar nu vedem noi in mod direct. Efectul pe termen lung e fiabilitatea.
                        Eu nu am observat mizeria din portbagaj cand am facut test driveuri. Desi m am uitat la portbagaj, am fost "atent" doar la dimensiunea lui.

                        Comment


                        • Sper sa nu fie o scadere si la alte piese...altfel nu vad cum au ajuns la preturi atat de mici pt sedanul turcesc.

                          Comment


                          • In America sunt unele modele care nu au nici căptușeala de la portbagaj, partea mobila. E opțională ) dar sa nu fim așa prapastiosi. Atātea sa fie problemele noastre ...
                            '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                            Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                            Comment


                            • Asa o fi, dar macar sa poti cumpara separat.

                              Comment


                              • Unele au tamburi pe spate chiar si discurie sunt optionale.
                                2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                                EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                                Comment

                                Working...
                                X