SCARR: '08 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Cand am luat eu 5D-ul (iunie 2007), in .ro erau disponibile 2 variante de echipare mari si late: Sport (a mea) si Executive, care avea in plux xenon, incalzire in scaune si plafon panoramic, fara navigatie.
    In acelasi timp, in UK erau 4 variante de echipare, pentru acelasi model, in Germania vreo 3 sau 4 etc.
    Cel mai probabil au fost cazuri de supra-stoc sau pur si simplu comenzi multiple pentru o anume echipare, moment in care s-au adus si la noi alte versiuni. Stiu ca la un moment dat a venit in .ro un lot care initiala fusese destinat Rusiei (Executive fara plafon panoramic, parca), deci orice este posibil ...
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

    Comment


    • #62
      Cel de Rusia avea in plus culoarea Albastru Sapphire, scaune de piele si cutie automata
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #63
        Da, asta era echiparea. Acum imi dau seama ca am in vecinatate un astfel de exemplar (la o strada de mine). Culoarea e foarte reusita, combinata cu jantele Blade masina arata intr-un mare fel.
        Multumesc de completare, Ticker!
        Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

        Comment


        • #64




          New look [emoji2]

          Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

          Comment


          • #65
            Consuma mult cu climatizarea pe Auto?

            Comment


            • #66
              Originally posted by CatalinP View Post
              Consuma mult cu climatizarea pe Auto?
              Merg doar pe manual.
              Pe timp de iarna, in oras (insa e un oras mic, deci nu mers bara la bara) am un consum de 9,5%, mers normal.

              Comment


              • #67
                Așadar...am testat azi mai băbește și am constatat ca farurile se reglează automat pe verticală.
                Ma gāndesc ca sigur am faruri cu xenon, sunt prea multe indicii care duc īnspre acest lucru.


                Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                Comment


                • #68
                  Păi noi ți-am zis de mult asta, nu știu de ce mai aveai dubii
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by scarr View Post
                    Merg doar pe manual.
                    De aici condensul pe luneta.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by KMR View Post
                      Păi noi ți-am zis de mult asta, nu știu de ce mai aveai dubii
                      Da, asa e. Nu m-am exprimat eu precis, mai sus.
                      De fapt voiam să mă asigur că funcționează reglajul automat al farurilor.

                      Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by CatalinP View Post
                        De aici condensul pe luneta.
                        Ai dreptate, dar de unde și pana unde această legătură?
                        Eu īncă nu am parcurs manualul de utilizare al mașinii, dar la faptul ca luneta s-ar dezaburii doar cu clima pe auto, nu m-am gāndit.
                        Chiar ma gāndeam, acuma ca a venit iarna și aveam tot timpul luneta aburita, de ce nu are la setări nimic pentru acea zonă...
                        Mulțumesc pentru atenționare.

                        Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                        Comment


                        • #72
                          eu tin clima doar pe auto...si tot se abureste luneta

                          Comment


                          • #73
                            Pai nu aveti la A/C un buton pentru modul "dezaburire"? Si unul pentru dezaburit retrovizoarele si luneta?
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • #74
                              Ba da, dar consuma!

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by scarr View Post
                                Ai dreptate, dar de unde și pana unde această legătură?
                                Atunci cand masina e rece, ai buton ce dezabureste luneta si oglinzile, folosind rezistente electrice.
                                Insa, dupa un timp, aceasta functie se dezactiveaza automat.
                                Folosind climatizarea pe AUTO, va fi periodic pus in functiune compresorul de A/C, care va reduce umiditatea aerului recirculat sau introdus in habitaclu (condensul se scurge sub masina).

                                In plus, utilizarea periodica a A/C-ului previne defectarea compresorului, uscarea garniturilor din instalatie si pierderea freonului.

                                Unde mai pui ca te scapa de poze cu luneta aburita, postate pe forum.

                                Comment

                                Working...
                                X