MINDMUGGER: '9? Honda Civic 1.5, Aztek Green (EG4)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MINDMUGGER: '9? Honda Civic 1.5, Aztek Green (EG4)

    Salut. Bine v-am gasit. A venit timpul sa ma prezint si eu.
    A durat mai mult de la inscriere deoarece nu m-am decis daca sa raman la sedan sau hatch. Am ales intr-un final hatch-ul.
    Masina arata groaznic cand am luat-o. Neingrijita, vopsea sarita, interior murdar etc.
    A trecut printr-o operatie de tinichigerie mai detaliata. Nu am vrut sa o chituiesc asa ca tinichigeria a fost facuta cu tabla de pe alta masina, am vopsit-o, schimbat uleiuri, lichide, am mai avut un EG neinmatriculat de pe care am transplantat piesele de care nu eram multumit.
    Ca dotari are asa:
    A/C functional
    Geamuri electrice
    Inchidere centralizata
    Trapa electrica
    Momentan incerc sa-mi dau seama de ce se aude un scartait pe partea dreapta in curbe. Mi s-a spus ca ar putea fi rulmentul de la capatul amortizorului. In fine, o sa ii dau eu de cap.
    O alta problema ar fi ca pe autostrada, la 140km/h mi se ridica considerabil temp apei in 4-5km. Scade foarte repede cand reduc pe la 110.
    Daca cineva imi poate da o solutie sau macar sa ma indrume unde ar trebui sa ma uit as fi recunoscator.
    Urmeaza sa ii curat injectorul(pentru ca din pacate am doar unul) si sa o inscriu.
    Pentru mai tarziu, sau pentru cand se ivesc piesele ma gandesc la un mini-me Y8 sau un swap de pe un CRX del Sol
    Sunt f multumit de stabilitatea in curbe. Masinuta asta iubeste asfaltul!
    Poze, doar 2 deocamdata:
    Click image for larger version

Name:	IMG_7367.jpg
Views:	1
Size:	83.7 KB
ID:	727683Click image for larger version

Name:	IMG_7368.jpg
Views:	1
Size:	85.2 KB
ID:	727684
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 23-03-13, 18:58.

  • #2
    bine ai venit in randul samurailor. bafta in proiecte si s-o harbuiesti sanatos !!!!!!!!!!!!!
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

    Comment


    • #3
      Ms ! sper totusi sa nu o harbuiesc

      Comment


      • #4
        bine ai venit printre noi! frumoasa masina! primul lucru iti trebuie un set de arcuri mai scurte
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Serial_no/

        Comment


        • #5
          Originally posted by Serial_no View Post
          bine ai venit printre noi! frumoasa masina! primul lucru iti trebuie un set de arcuri mai scurte
          ms, urmeaza. as vrea sa inlocuiesc si amortizoarele daca fac asta. am vazut la pret bun TA-Technix. dar nu prea am gasit review-uri deci nu stiu daca se merita

          Comment


          • #6
            Arata bine masinuta, un sfat de la mine: Schimba stopurile..

            Comment


            • #7
              Originally posted by LoriFlori View Post
              Arata bine masinuta, un sfat de la mine: Schimba stopurile..
              ms. erau sparte cele de pe masina asa ca am luat ce aveam pe cealalta neinmatriculata. o sa tin minte. momentan vreau sa ma concentrez pe partea mecanica a masinii

              Comment


              • #8
                Sa o stapanesti sanatos.
                La problema cu incalzirea pot sa iti zic ca la mine a fost radiatorul partial infundat, incearca sa faci o proba cu un radiator care stii sigur ca e bun, poate chiar cel de pe donatoare si vezi mai departe ce e de facut.
                Spor la treaba.
                Gargauni VTEC la cap

                Comment


                • #9
                  Bine ai venit! Sa ai parte de ea fara probleme majore!

                  Sent from my LT26i using Tapatalk 2

                  Comment


                  • #10
                    ca sa o harbuiesti va trebui sa faci multi km si fara incidente !!!!!!!!!!! bafta cu micutul brotacel
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

                    Comment


                    • #11
                      Daca te hotaresti sa iei Ta-Technix anunta ma, ca si eu sunt pe gand sa iau tot de la ei.. am citit feedbackuri si asa se pare ca sunt OK. Ce ziceti voi?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by SGM.MYKE View Post
                        Sa o stapanesti sanatos.
                        La problema cu incalzirea pot sa iti zic ca la mine a fost radiatorul partial infundat, incearca sa faci o proba cu un radiator care stii sigur ca e bun, poate chiar cel de pe donatoare si vezi mai departe ce e de facut.
                        Spor la treaba.
                        Ms. Radiatorul l-am schimbat deja. cel de pe masina avea cam 1/3 lipsa. Asta se prezinta mai bine. O sa incerc sa-l curat, daca tot face figuri o sa ma gandesc la unul nou..

                        Comment


                        • #13
                          Ta-Technix am pe masina si sunt destul de multumit avand in vedere pretul. Nu pot spune prea multe despre performanta lor, pentru ca nu le-am avut pe masina fara barile antituliu Eibach, care influenteaza mult timuta de drum. Cred ca mai bine te poate informa Hoinar si el are tot Ta-Technix pe DelSol.
                          Gargauni VTEC la cap

                          Comment


                          • #14
                            Am bagat niste aditiv de benzina de la Dura Lube sa curat injectorul, sistemul de alimentare si partea superioara a cilindrilor si trebuie sa recunosc ca si-a dat drumu la mers dupa vreo 100km.Azi schimb placutele, sabotii, se curata radiatorul(sper sa nu-mi mai urce apa in halul ala)

                            Comment


                            • #15
                              in radiatorul meu erau 1.5 litrii antigel si restul mazga groasa. cum a putut cineva sa isi bata joc de o Honda in halul asta ?

                              Comment

                              Working...
                              X