Dan P: '14 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Premium White Pearl (rara avis)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Felicitari, foarte frumoasa! Have fun!
    2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
    2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
    2000 Honda S2000 Berlina Black
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

    Comment


    • #47
      Foarte frumoasa, sa te poarte sanatos fara evenimente neplacute.
      Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
      Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

      Comment


      • #48
        Multam tuturor de urari!

        In curand trebuie sa ii fac revizia. Ce ulei imi recomandati? Merg preponderent urban si fac opriri destul de dese.
        ....

        Comment


        • #49
          Dan P: '14 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Premium White Pearl (rara avis)

          5w30 Amsoil Signature Series.


          Sent on the go thumb type. iApologize

          Comment


          • #50
            Si eu am pus Amsoil in Type R si Evo. Dupa doua trackday-uri cu FN2 nu a scazut nivelul de loc si nici culoarea nu s-a schimbat.
            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

            Comment


            • #51
              Am facut un drum de Sighisoara si am constatat ca "agata" la schimbare in forta pe treapta 3 si 4. Mai exact daca ma duc in 7.000 si schimb urmatoarea viteza intra desul de greu, as zice usor fortat.
              Aveti idee de ce sau ce ar putea fi?
              La turatii medii nu exista aceasta problema desi cutia mi se pare usor mai imprecisa decat la CL7. La CL7 schimbarile erau perfecte chiar si in "forja"
              ....

              Comment


              • #52
                Stric si eu o intrebare. Cind a fost schimbat uleiul din cutie ultima data ?

                Comment


                • #53
                  Niciodata cu siguranta. Masina are sub 3 ani si vreo 42.000 de km. Sper sa fie asta, ca nu ma zgarcesc la 2 l de ulei de cutie.
                  ....

                  Comment


                  • #54
                    Mai degraba ambreiajul. Intratul greu in viteza la schimbarile sus in ture e unul dintre semnele ca ambreiajul poate fi pe duca. Schimba uleiul in cutie, n-are cum sa strice ca faci asta si apoi mai mergi cateva mii de km, testeaza. Daca problema ramane, schimba ambreiajul.
                    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                    Comment


                    • #55
                      Ambreiajul este.

                      La 50 000 de mii de km l-am schimbat, agăța numai in ture, sus de tot.

                      La 150 000 de mii de km, la fel, schimbat, totul in regula acum.
                      Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
                      epitesti.ro
                      anunturi.epitesti.ro

                      Comment


                      • #56
                        Ambreiajul la o masina sub 3 ani si cca. 42.000 de km. sa cedeze ?. A folosit-o la tractari, la livrat gresie sau plumbi de undita ?.

                        Comment


                        • #57
                          Banui ca asa ceva nu intra pe garantie.
                          ....

                          Comment


                          • #58
                            Ambreajul este o piesa ce face parte din categoria pieselor consumabile. Nu exista o regula cat tine, totul depinde de modul de exploatare.
                            De exemplu la un Fiat 500L a cumnatului meu a picat la 1.700 km. Asta putem numi defect de productie sau de ce nu de montaj dar nici nici o forma la 42.000 km.

                            Comment


                            • #59
                              Cand aveam 50 000 de km era inca in garantie. Am făcut-o însă pe banii mei. Eu am mers si merg mai tare cu mașina din aceasta cauza nici nu m-am complicat sa o fac pe garanție. ( mers tare= schimbat sus in ture, plecat in forța de pe loc, etc )
                              Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
                              epitesti.ro
                              anunturi.epitesti.ro

                              Comment


                              • #60
                                Intreb, daca e ambreiajul nu ar trebui sa faca tot asa si la turatii mai mici?
                                ....

                                Comment

                                Working...
                                X