SILENTDEAD: '07 Honda Accord 2.0 M/T Executive, Royal Blue Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are cineva idee cand costa o verificare la supape si inlocuirea bujiilor? ca am 126 de mi si se recomanda verificate/schimbate

    Comment


    • De pretul reglarii supapelor pot sa te informez eu, am intrebat acum aproximativ o luna la Asko si manopera costa 380 lei plus vreo 130 lei garnitura pentru capac ce se recomanda a fi inlocuita. Tu vrei sa faci doar o verificare dar banuiesc ca e vorba de aceeasi procedura, desfacut capac, masurat jocul valvelor pe admisie si evacuare, etc.

      Comment


      • multumesc de informatie, mi se pare cam scump

        Comment


        • Pe mine la mecanic de cartier a costat 100 ron.
          Personal sunt si eu in stare sa o fac. Daca nu schimbi garnitura pune si putin silicon rosu preventiv. Oricum conform procedurii sunt 2 locuri unde se pune silicon.
          Honda Accord - 2006 2.0 Executive

          Comment


          • si mie mi se pare foarte simplu de facut, mai ales ca am vazut si o filmare la erikthecarguy, scule iti trebuie

            Comment


            • Pt 2.0 executive din 2007 lichidul de frana este dot 4 nu?

              Comment


              • Fără îndoială:
                http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...0-ml-p-67.html
                http://www.coxmotorparts.co.uk/image...9932HE_LRG.jpg
                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                Comment


                • Am vazut ca desi selectezi anul 2003-2008 la acest lichid te baga la anul 2009-2015

                  Comment


                  • DOT 4 e specificat si in carte

                    Comment


                    • Am facut cam 150 de km cu discurile si placutele ATE, dar nu au ajuns la masura asteptarilor mele. Mi se pare ca cele vechi care erau si uzate franau mult mai bine, adica puneai o frana te punea in cap, astea desi sunt noi nu mi se pare ca franeaza asa bine.

                      Comment


                      • Cam putini kilometri ca sa tragi o concluzie obiectiva. Ce procedura de bedding in ai urmat?

                        Comment


                        • Nu am tras inca concluzia, doar ca asa mi s-a parut, nu zic ca nu franeaza. Ce mi-au facut la service nu stiu, ca mi-au luat bani si pentru testul de drum. Si eu am pus frana brusc de la 60-80 km/h.Poate dupa ce se mai uzeaza umpic o sa franeze mai bine

                          Comment


                          • E clar.

                            Comment


                            • fi mai precis te rog

                              Comment


                              • si o alta problema: stie cineva cum se desface stopul ? pentru ca m-am trezit cu el plin de apa si nu stiu pe unde a intrat

                                Comment

                                Working...
                                X