SILENTDEAD: '07 Honda Accord 2.0 M/T Executive, Royal Blue Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Treaba cu stopul a fost rezolvata, am fosit un furtunas, nu a mai intrat apa desi am spalat masina si au fost si ploi. Am schimbat si lamelele de la stergatoare multumita colegului bekxi, si am facut un tratament de piele cu o solutie cumparata din peco(nu este foarte calitativa, dar poate se mentine mai bine la caldura de afara).

    Comment


    • Deci s-au potrivit... Ai avut noroc de data asta.
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

      Comment


      • da, una din putinele dati) nu e vorba ca nu comandam ce trebuie doar ca imi trimiteau altceva

        Comment


        • Am impresia ca imi intra ABS-ul foarte repede ? sau asa e la Accord?

          Comment


          • ABS-ul intra normal. Mie de exemplu imi e greu sa-l fac sa intre cu gumele actuale, pe uscat.
            Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
            Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
            ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

            Comment


            • Anvelopele sunt de calitate? Nu e musai să fie "problema" mașinii.

              Sent from my SM-G850F using Tapatalk
              Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

              Comment


              • Anvelopele sunt Dunlop SP Sport Maxx(daca nu ma insel) , nu sunt uzate(ca si noi), deci nu asta este problema
                Sillentdead
                Senior Member
                Last edited by Sillentdead; 11-08-15, 14:55.

                Comment


                • Depinde si de asfalt. Ca anvelopele s-or lipi ele da daca asfaltul e praf...poti sa ai mama gumelor ca tot fug.

                  Eu asa pateam cu bfg-urile mai ales daca era foarte cald si asfaltul era prost (gen lucios asa parea)
                  Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                  Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                  Comment


                  • Tot Dunlop am si eu; urmareste mai atent atunci cand se intampla. Posibil sa fie mai mult praf pe partea dreapta a carosabilului (tipic strazilor noastre) si sa actioneze abs-ul. Daca se intampla des, nu ar strica o verificare.

                    Comment


                    • Nici nu stiu cum sa formulez pentru ca sunt plin de nervi. Am gasit masina zgariata pe aripa si portiera in parcarea aeroportului. Am sunat la politie au zis ca nu au ce sa imi faca, desi stiu cine a fost faptasul. Ce ma sfatuiti sa fac?(au zis ca nu au cum sa dovedeasca, desi masina faptasului era parcata langa a mea cu o zgarietura proaspata)


                      Comment


                      • Casco.

                        Comment


                        • nu am casco... ma enerveaza faptul ca pur si simplu politistul care a venit a s-a uitat doar la masina mea, nu a vrut sa se uite la faptas, si a spus asta e, nu ce sa va fac.

                          Comment


                          • Teoretic are dreptate. Camere de luat vedere nu sunt prin preajmă? Īnțeleg că vorbim de parcarea aeroportului.

                            Sent from my SM-G850F using Tapatalk
                            Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

                            Comment


                            • Din cate am inteles nicio camera nu era indreptata spre masina mea.Am mai si platit o grama de bani pentru parcare, ami bine o lasam pe strada. Acum dau dreptate celor care ziceau/zic ca cele mai proaste legi sunt in Romania.

                              Comment


                              • Plătești si o găsești zgāriată. In afara de polițist nu ai discutat cu managerul sau supervizorul care raspunde de parcare? Șeful direct al celor care īncasează banii la plecare. In Budapesta au camere peste tot inclusiv la parcările de vacanța care sunt la kilometrii de aeroport. Cred ca oriunde in lume, in orice instanța civilă, aveai cāștig de cauza, mai puțin aici in țara unde legile sunt făcut in dauna propriilor cetățeni ci in apărarea făptașilor. Dovada ca īncă "haitele de bestii" au curajul sa ucida in plină strada, (cazul Joldescu). Asta e Romania.
                                PS intr-un caz de tālhărie tot in Timisoara cānd polițiștii i-au spus martorului chemat la identificare, si stabilirea probelor, fii atent: "băieții sunt intangibili", semn ca polițistul ori era un agramat care nu știa limba romană ori era corupt, in ambele cazuri polițistul e plătit degeaba.


                                Sent from a toy that has more power than all of NASA back in 1969 when it sent two astronauts to the moon, of course, using Tapatalk.

                                Comment

                                Working...
                                X