MotoGP 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Te inseli! Biaggi s-ar duce la Supersport...

    Comment


    • #62
      Originally posted by mad_wob View Post
      no hai ca-i tare....un astfel de palmares face ca el SA FIE DEOSEBIT, fie ca iti place tie sau nu
      http://www.motorsm.com/motorsport/moto/gp/records.asp
      si daca nici asta nu-ti ajunge , vin la tine si te bat )
      Tu n-ai inteles . Am zis ca e deosebit da nu mai e nr1 in momentul de fata.Stoner Lorenzo , Pedrosa poate Spies pot castiga oricand cu doctorul pe circuit.Asa ca rapiditate ca la palmares nu cred ca il va ajunge cineva in curand.
      La ce sa ma bati? La liniutze?
      No signature

      Comment


      • #63
        naaa.....stock 600 ))
        HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
        HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
        vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
        KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

        Comment


        • #64
          _41_ in mom de fata e dor unul singur cel mai bun. lorezo. stoner a fost...spies...nu stiu de ce dar nu ii vad eu steaua prea stralucitoare , cred ca n-o sa fie decat un alt touslan.
          largind contextul in ultimii ani rossi e monstru. nici unul nu-i ajunge nici pana la genunchi.
          care o sa fie cel mai bun? om vedea.
          te bat, te bat la cap pana intelegi )))
          HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
          HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
          vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
          KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

          Comment


          • #65
            Azi m-am intalnit cu, Cazacu. El si Robert Muresan vor fi prezenti in WSS de la prima etapa. Deci echipa exista. Detalii nu am voie sa dau
            Eu le doresc multa bafta si rezultate bune!
            www.sspbike.ro

            Comment


            • #66
              Sa fie cu noroc!
              Pe Robert Muresan nu l-am vazut pe lista de prezentare a echipelor/pilotilor SS...

              Comment


              • #67
                Originally posted by vtin View Post
                Sa fie cu noroc!
                Pe Robert Muresan nu l-am vazut pe lista de prezentare a echipelor/pilotilor SS...
                Asa este. Nu este trecut niciunul pe lista provizorie. Probabil urmeaza sa fie reactualizata.
                www.sspbike.ro

                Comment


                • #68
                  Originally posted by sebi77 View Post
                  Azi m-am intalnit cu, Cazacu. El si Robert Muresan vor fi prezenti in WSS de la prima etapa. Deci echipa exista. Detalii nu am voie sa dau
                  Eu le doresc multa bafta si rezultate bune!
                  Sper sa mearga bine amandoi . Muresan e "vecin" cu mine si l-am mai vazut prin diferite competitii. De Cazacu nu stiu mare lucru sa fiu sincer.
                  No signature

                  Comment


                  • #69
                    Pai Muresan a participat mai mult in competitii Mondiale si Europene. Cazacu mai mult in competitiile Nationale interne si Europene.
                    Sper ca si Mircea si Bogdan Vrajitoru sa fie prezenti in Superstok Mondial ca si anul trecut.
                    www.sspbike.ro

                    Comment


                    • #70
                      @sebi77 - ai discutat vreodat cu Muresan despre "sezonul" lui petrecut in campionat la 125cc? Din cate imi amintesc parca nu a reusit sa obtina punctul mult dorit in campiontul mondial de un roman. Eram curios ce l-a dezavantajat mai mult, nivelul materialului de concurs (desi Ranseder a facut ceva puncte in 2007) sau faptul ca nu stia circuitele foarte bine?
                      Coroborate sigur au dus la prestatia avuta, insa sper sa revina si sa faca treaba buna.

                      ms
                      R 42659 - Milano Red Ep3

                      Comment


                      • #71
                        Pe Muresan nu il cunosc bine. El nu prea a participat la cursele organizate de romani pe circuite. Ne-am intalnit de cateva ori dar nu am discutat cu el.
                        Cand a avut un sezon complet de Moto Mondial stiu din surse sigure ca nu a avut acelas material de concurs ca si colegul lui Stefan Bradl.(ma refer la echipa Grizzly Gas Kiefer Racing). Asta din cauza financiara. Si circuitele erau majoritatea necunoscute de el. E destul de greu pe un circuit nou sa-l inveti in 3 zile cat tine o etapa. Datorita contractelor ce le au ei nu pot sa mearga pe un circuit pur si simplu sa se antreneze cu motoarele echipei.
                        Apoi tot din cauze financiare a trecut la WSS cateva curse si la WSuperStok 600. Aici a adunat cateva puncte(superstok600) dar tot cu un material de concurs sub nivelul celor buni. A avut o motocicleta Triumph la un moment dat, motocicleta fara rezultate notabile in aceste curse.
                        Tot ce pot sa va asigur ca la momentul de fata e cel mai rapid pilot din Romania comparativ cu alti piloti romani pe unele circuite. Am un exemplu la Brno unde au fost prezenti toti romanii de top si el a avut cel mai bun best lap.
                        Anul asta participa pe o motocileta HONDA, si Cazacu la fel si asta zic eu ca va schimba putin situatia.
                        O sa revin cu detalii.
                        www.sspbike.ro

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by sebi77 View Post
                          Pai Muresan a participat mai mult in competitii Mondiale si Europene. Cazacu mai mult in competitiile Nationale interne si Europene.
                          Sper ca si Mircea si Bogdan Vrajitoru sa fie prezenti in Superstok Mondial ca si anul trecut.
                          Stiu pe unde a trecut Muresan in competitii internationale dar si la locale l-am vazut mai ales ca i se face reclama aici in oras
                          In rest la curse pe aeroport il vezi pe Pascota si de restul nu se stie mai nimic daca esti in public . Stii cum e la noi nu -ti da nimeni program, lista cu concurentii . nimic .
                          Nici macar nu anunta nimeni clasele . auzi dupa turatia motoarelor daca e SBK sau SS sau 2 timpi
                          No signature

                          Comment


                          • #73
                            pai gandeste-te cum e in cnr, care aduce o gramada de firme cu potential, oameni influenti etc. tot aproape anonima e, nu cunosti detalii decat daca esti cunoscator si te interesezi.
                            HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                            HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                            vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                            KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                            Comment


                            • #74
                              Ceva nu am inteles eu bine. Dupa inca o discutie cu Cazacu am aflat ca ei nu participa la prima etapa. Asta din cauza ce am zis-o eu undeva mai sus, e prea scurt timpul de pregatire dupa ce au semnat contractul si motocicletele lor nu sunt gata in timp util.
                              Vor fi prezenti doar de la etapa 2 de la Donington Park.
                              Imi cer scuze pentru incurcatura.
                              www.sspbike.ro

                              Comment


                              • #75
                                http://eurosport.yahoo.com/22022011/...pang-test.html

                                Comment

                                Working...
                                X