HONDA in F1 - 2007

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by HMiller
    Dupa ce ai fost campioana mondial, sa te chinui sa nu fii ultima echipa nu e tocmai un motiv de lauda.
    Pai nu se chinuie, reusesc foarte usor. Cred ca au chestia asta in sange. :lol: :lol:
    Oricum, intr-un fel idiot, mie imi place asa. Ma uit la F1 total relaxat, nu mai strang pumnii, nu ma enervez. Stiu ca oricum ar fi, ei ies la coada, asa ca pot sa mauit total detasat. :| Trebuie sa vezi partea plina a paharului. :wink:
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • #47
      Ai dreptate, Delphi. Asa o sa incerc sa fac astazi.
      '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

      Comment


      • #48
        La 15.00 incepe cursa...........
        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

        Comment


        • #49
          Nu s-a dezmintit nici astazi echipa Honda. Macar Super Aguri a mai spalat un pic rusinea.
          '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

          Comment


          • #50
            BRAVO lui Sato!!!!!!! Ca dobitocii de uzina nu stiu nici sa-si dea rand pe circuit!
            Cat priveste Aguri, hihihi, astia ii baga in buzunar si pe Honda si pe Toyota impreuna, la care ultimii isi cam dau duhul incet dar sigur. Cred ca se remarca un trend pozitiv la Honda, pasii sunt marunti, dar sunt si asta da sperante.
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #51
              da... cred ca honda ar face performanta daca investeste in super aguri... :d si monopostul vechi , F106 cu un motor de F107 ar fi mult mai potent pe circuit ( zic yo in primii 6)

              Comment


              • #52
                Tu ai dreptate in felul tau, numai ca onoarea nu-i lasa sa scoata ceva de la naftalina respectiv arhiva, de aceea vor remedia cat se poate la asta.
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • #53
                  Sunt foarte fericit! Dupa eforturi uriase, sustinute de intreaga echipa, Honda a reusit ca la finalul cursei sa iasa inaintea echipei Spyker! =D> Toata lumea stie ca aceasta echipa, care provine dintr-o tara cu mari traditii in F1 (categoria lalele), este aproape de neinvins. Si totusi Honda i-a invins! :lol: :lol:

                  Doamne, ce looseri! Daca masina de anul trecut e mai buna (vezi Auguri), de ce or fi mai investit milioane de Euro sa faca o masina mai proasta. :idea: Eu am o idee: daca imi dadeau mie 1-2 milioane, le faceam o masina si mai proasta. :lol: :lol:

                  Iar soferii sunt lamentabili.
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #54
                    un singur lucru pozitiv am remarcat: sato s-a mai maturizat 8)
                    Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                    '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                    Comment


                    • #55
                      Probabil ca s-a mai maturizat, Mr. Sato. Acum reuseste sa termine o cursa. Dar cat va tine asta?
                      '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Delphi
                        Toata lumea stie ca aceasta echipa, care provine dintr-o tara cu mari traditii in F1 (categoria lalele)
                        Intre noi fie vorba Olanda a gazduit curse de F1 cu aproape doua decenii inaintea Japoniei si a avut de-a lungul timpului 13 piloti in campionatul mondial, doar sase mai putin decat Japonia.

                        In plus Spyker a inceput sa participe si sa castige curse auto... inca de acum o suta de ani, cand Japonia abia se rupea de feudalism.

                        Deci... sa-i dam Cezarului ce-i al sau.
                        Without racing, there is no Honda

                        Comment


                        • #57
                          Kaai, probabil ca ai dreptate, dar:

                          1. Olanda nu are propriul lor producator de masini, in timp ce Japonia are o groaza. Chiar daca Olandav a gazduit curse de F1, asta nu ii transforma in tara cu traditie auto. Uite de ex. Quatar, Turcia, Spania, samd.

                          2. Nu ma pot abtine sa nu fac misto de asa comportare "onorabila" :lol: a echipei Honda. De fapt, cred ca asta ar fi trebuit sa fie la punctul 1.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • #58
                            Nu am pretentia sa pun semn de egalitate intre Olanda si Japonia in ceea ce priveste constructia auto. Totusi, ceea ce doream eu sa punctez, este ca, vorbind strict legat de F1, Olanda nu este cu mult in urma Japoniei.

                            Cat despre constructorii japonezi din F1... hai sa nu mai vorbim... Renault si BMW le-au tras o palma la amandoi, aratandu-le ca a fi constructor auto este una, iar a fi echipa de Formula 1 este alta, si ca principiile aplicate ca si constructor auto nu se pot aplica si in Formula 1.

                            Oricum eu am ramas perplex ieri, cand intrand pe world.honda.com, am vazut o stire, citez "First Top Ten Finish for Honda"... jenant oricum.

                            Dar... la urma urmei fiecare are ce seamana. Cu Nakamoto, experimentat doar in moto, dar prieten de catarama cu Fukui, director tehnic nu se poate face nimic. Asta ca sa nu mai vorbim despre Fry, care este de fapt o papusa de la teatru, fiind coordonat din umbra de la Tokyo. De aceea a plecat Richards... pentru ca el nu a acceptat sa fie acea papusa.
                            Without racing, there is no Honda

                            Comment


                            • #59
                              Da, si se vad efectele
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • #60
                                Honda, ca si Toyota, nu a inteles ca o echipa de F1 este una si sa fi constructor auto este alta. Renault si BMW au inteles si uite ca fac treaba. Renault l-a lasat in pace pe Briatore sa conduca asa cum stie el, nu si-au pus in practica principiile corporatiste, asa cum a facut Honda si Toyota, iar BMW a facut la fel, ei au pastrat in conducere oameni de la vechea echipa Sauber care stiu deja arta de a conduce o echipa de F1.

                                Sa speram ca Honda il poate aduce pe Ben Agathangelou, ultima data la Red Bull, adica acela care a construit modelul testat de Honda in 1999, cu Harvey Postletwaithe ca si director tehnic si Jos Verstappen ca si pilot.
                                Without racing, there is no Honda

                                Comment

                                Working...
                                X