Stiri din lumea auto

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

    Comment


    • http://www.motorauthority.com/news/1...ppine-supercar

      Cāt de tare poate fi?! ... B16A
      Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

      Comment


      • http://fareastgizmos.com/transport/h...nghai-2015.php


        dacliber
        Senior Member
        Last edited by dacliber; 14-05-15, 08:33.
        ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

        Comment


        • mi se pare grotesc conceptul ala

          sent using digital smoke
          "Ethics. That's always so inconvenient."
          Cal Lightman

          Comment


          • http://bmwmblog.com/215kph-drifts-on...s-nurburgring/
            Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
            Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
            ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

            Comment


            • (mi se pare grotesc conceptul ala)

              Mie si la alti posesori de HR-V de pe alt forum mi se pare clar peste noul HR-V, actualul CRV si si ce se mai gaseste in categorie. Mai misto chiar decat conceptul Acura, cu influente de culoare roz...SUV-X. Daca ar fi cazul as da banii pe ea imediat. Spatele e un pic prea lung si cu prea multe guri de aerisire, dar privita in rest si mai ales din fata, face toti banii. Imi pare o Honda Crosstour in haine de lup, deci ma astept ca si performantele vor fi pe masura.






              http://www.houseofjapan.com/auto-mot...auto-show-2015
              ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

              Comment


              • fiecare cu gusturile lui. Eu sunt in asentiment cu turkish.

                Dealtfel prefer oricand un HR-V nou, care tie nu iti place
                De CR-V nu mai zic, ca e masina mea de suflet.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • Corect, fiecare cu gusturile lui. Imi place noul HR-V, micile critici aduse erau constructive, interiorul mi se pare un mare pas in fata, exteriorul e super ok, sunt doar un pic desumflat si in expectativă, pana la versiunea 4x4. De fapt eu am venit in familia Honda pt HR-V, am mai avut prin 95 un prelude cu faruri escamotabile, gen 2, pt scurta perioada. Hidoase pareau si conceptele de acum 10-15 ani de la Honda si pana la urma au primit titulatura de OZN, gen EP3, Honda Element, Insight, si nu mai spun ca nu vreau flame. Tot timpul a existat un design controversat. Daca CR-V e masina ta de suflet, o iert.


                  dacliber
                  Senior Member
                  Last edited by dacliber; 21-05-15, 19:06.
                  ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                  Comment


                  • acesta e primul concept de la Honda care mi se pare grotesc

                    detaliile sunt ”mangalizate” (nu, nu are lagatura cu Mangalia) la extrem
                    gurile alea de pe calandru si din spate arata ca naiba si oricum sugereaza niste performante pe care masina nu le are
                    in plus calandrul are acum trei culori si nu inteleg rostul acestei chestii
                    au adoptat si ei linia ”suv coupe” a carui rost nu il inteleg - da stiu, bmw vinde de rupe

                    in plus ce e atractiv acum (de ex liniile led) nu va supravietui in varianta de serie ptr ca nu e sustenabil economic pentru un brand non premium (si cand se va intampla asta toata lumea va fi absolut socata)
                    "Ethics. That's always so inconvenient."
                    Cal Lightman

                    Comment


                    • Este o masina proiectata in China, pentru gusturile chinezilor.
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • Bun, deci e grotesc conceptul pt ca vine din China, pt ca in varianta de serie nu va avea led si faruri Acura, are culoare gold multicolora, pt ca e exagerat ca si design si banuim ca va avea performante slabe.
                        Exact Delphi, Honda a venit in China si cu alt concept cu aceleasi linii de design si anume HONDA CONCEPT C.

                        eu la suv de mai sus regasesc si elemente comune cu 2015 Mitsubishi Concept XR PHEV, asa ca ne place sau nu in china au alta viziune si vanzari.
                        ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                        Comment


                        • [QUOTE=Turkish;531919]acesta e primul concept de la Honda care mi se pare grotesc QUOTE]

                          Inseamna ca ti-au scapat:
                          - Unibox (undeva mai jos in pagina asta: http://oldconceptcars.com/category/1930-2004/honda/)
                          - J-MJ (undeva mai jos pe pagina asta: http://oldconceptcars.com/category/1.../honda/page/3/)
                          - FSR (idem J-MJ)

                          Interesant da, frumos nu, fantele de aerisire - daca modelul de serie nu va imprumuta motorul Boxter de pe GT3 - cu siguranta se vor mici pe masura motorului care va fi inauntru. Curajos designul si probabil ca se vrea a soca, Lexus cu al lor NX o fac deja in serie.
                          Forma de baza n-ar trebui sa fie de criticat, e aceasi ca si pe Range Rover, in cazul de fata sensibil alungita (?si presaat?).
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • Originally posted by Delphi View Post
                            Este o masina proiectata in China, pentru gusturile chinezilor.
                            Daca ma gandesc ca Honda Spirior = Accord European (CU) pot spune ca nu intotdeauna gusturile chinezilor sunt rele. Si n-o spun pentru ca-l am eu.

                            Pana una alta avem de-a face cu un concept, sa vedem produsul final.
                            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                            Comment


                            • Originally posted by dacliber View Post
                              Bun, deci e grotesc conceptul pt ca vine din China, pt ca in varianta de serie nu va avea led si faruri Acura, are culoare gold multicolora, pt ca e exagerat ca si design si banuim ca va avea performante slabe.
                              Exact Delphi, Honda a venit in China si cu alt concept cu aceleasi linii de design si anume HONDA CONCEPT C.
                              ......
                              eu la suv de mai sus regasesc si elemente comune cu 2015 Mitsubishi Concept XR PHEV, asa ca ne place sau nu in china au alta viziune si vanzari.
                              Eu n-am zis ca e grotesc. Eu am zis ca e proiectat de chinezi dupa gusturile chinezesti, tu ai completat cu "alta viziune" (nu stiu daca e de bine sau de rau) si cu "alte vanzari". Cui ii place - ii place, cui nu - nu. Nu stiu daca mitsu phev e chiar cel mai bune exemplu de urmat in ceea ce priveste designul, dar ma rog... Accept ca exista si alte gusturi in afara de ale mele.

                              PS: "alte vanzari" e evident - doar sunt cam de cinci ori mai multi indivizi decat in UE, dar asta nu inseamna ca trebuie sa urmam cu totii aceasta "alta viziune", decat daca ne dorim sa traim intr-o lume "chinezareasca". Eu unul nu-mi doresc foarte tare.

                              Pe urma, daca te iei strict dupa vanzari, ar trebui sa cumperi ceva din grupul VAG.

                              @zagado26: Spiriorul este un fel de Accord "chinezit". Astalalt e ceva chinezesc pur-sange. Si discutam despre cazul in speta, nu in general.
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • Delphi nu vreau sa te contrazic aiurea dar Spirior-ul e identic cu Accord-ul European. Vorbim de CU.

                                Uite poze sa te convingi:









                                I rest my case!
                                '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                                Comment

                                Working...
                                X