Vreau si eu un Jazz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Modelele mai noi de Jazz nu mai tin pretul sus asa de mult precum cele vechi. Deprecierea este mult mai rapida si se pot gasi modele noi la 6000-7000 eur pe Germania.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • Da, dar mai greu la 25000 km in banii astia si echipare comfort.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • Jazz-ul nr 3:
        La testare la dealer a ieșit la test de vopsea:aripi dreapta si uși vopsite, nenea o zis ca l-a frecat cineva si a făcut-o pe casco, pana la service nu a zis nimic de incident, nicio poza n-avea cu "julitura", poate era grava tare si umplut cu chit f mult. A mai aparut un senzor clima din bord ars, in scurt: "B1232 A Short in the Evaporator Temperature Sensor Circuit
        Nu ne-am inteles de la 500 de euro, am batut atata drum cu gandul la oferta mea, ca doar de asta m-a chemat, dupa testare la service tot o tinea pe a lui de la inceput, vroia cu 500 in plus fata de cat am oferit eu, oferit înainte de descoperit bubele. Dupa bube eu nu am mai redus, eram decis sa plec cu ea asa, dar nenea a mers la bluf, o crezut ca ma impresionează masina si mai scoate ceva de la mine. Ca cica merita 500 in plus, ca are taxa platita si nerecuperata, o punea si pe taxa in cei 500 extra, ca are cauciucuri vara/iarna cu dot 2011 si cu putina carne, ca cineva care i-a oferit ca mine o luat cu un an mai veche fata de a lui. Am plecat fara sa mai plusez un pic...

        Reparatia senzorului de clima ar costat mult?
        Parca am remuscari ca am plecat, sau am facut bine?
        Last edited by mib404; 05-10-16, 20:15.

        Comment


        • La asta te-ai uitat? https://www.olx.ro/oferta/honda-jazz...tml#281ef95790
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by ticker View Post
            e un "pic" mai mult decat bugetul alocat. Merita atat?

            Comment


            • La cvt e de asteptat sa fie cu 1000 k peste una manuala la anii aia. De meritat doar tu poti spune daca merita
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ticker View Post
                a inactiv acum, s-o dat cred...
                ar fi stat fain in parcare la mine...
                ufff...

                Comment


                • https://www.olx.ro/oferta/vanzare-au...tml#df86e12c5b

                  6k, atat de mult? Care ar fi "pretul corect"

                  Comment


                  • Pretul corect ar fi 5200-5300 , poti sa incerci !

                    Comment


                    • Spuneti-mi si mie ce i-a facut nenea asta la masina de cere mai mult acum?

                      https://lajumate.ro/honda-jazz-2008-...a-3577843.html - candva pe 25 octombrie

                      https://www.olx.ro/oferta/honda-jazz...tml#fa9acb64e3 - acum

                      Comment


                      • Descantece...
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • ...kilometri in plus, initial o avea cu 145k km, acum 192k km.
                          ...am impresia ca e alt vanzator: initial o vindea Valeriu acum o vinde Florin.
                          Nici telefoanele nu corespund

                          PS: Volanul arata groaznic, incat am dubii ca acei multi km ar fi originali.
                          InjectoR
                          Senior Member
                          Last edited by InjectoR; 28-11-16, 14:40.
                          Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                          … Jazz do it ...

                          Comment


                          • Cred ca prima data vroia sa o dea la jumate, da pe urma s-a razgandit, si a cerut pretul intreg, o fi fost un fel de blec fraidei!
                            Sau o fi mers pe principiul: cu cat e mai veche, cu atat ii creste si valoarea

                            Acuma serios, eu observ ca are acelasi numar de inmatriculare. Din poze pare aceeasi masina, in rest ... se pot presupune multe. Eu zic sa suni sa il intrebi direct, e cel mai simplu de aflat ... ce zice.

                            Comment


                            • Salut.masina am vazut-o luna trecuta la pretul mic cerut.m-am speriat si fugit(nu avea lichid frana in borcan,lovit fiecare element exterior,interior jalnic),bec aprins in bord(eroare cilindru nr 3).

                              Trimis de pe al meu X3_Soul_Lite folosind Tapatalk
                              CIVIC SEDAN '08 ES M/T
                              NIGHTHAWK BLACK.

                              Comment


                              • Acum poate s-a stins becul si cere mai mult.
                                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                                Comment

                                Working...
                                X