Noul Civic Type R 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mai bine ne orientam pe alfa giulia, 510cp (nu m-am uitat la pret ca mi-era rusine si frica).
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • Noul Civic TYPE-R

      Giulia nu are magic seats ….asa ca las-o !!!
      InjectoR
      Senior Member
      Last edited by InjectoR; 29-06-15, 16:45.
      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

      … Jazz do it ...

      Comment


      • Nici CTR-ul nu are. HTR habar n-are ce vinde!
        "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

        '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

        Comment


        • Originally posted by octi_b View Post
          Nici CTR-ul nu are. HTR habar n-are ce vinde!
          Vechiul nu avea nevoie de asa ceva deoarece era in 2 usi, acum sunt 4 usi deci e foarte probabil sa fie adevarat
          Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

          … Jazz do it ...

          Comment


          • Conform Autoexpress Type R nu are Magic Seats, ci doar bancheta rabatabila 60:40

            The Magic Seats from the standard Civic aren’t carried over here, so you can’t fold the rear seat bases up to add extra load space behind the front seats, but the standard split-folding rear bench folds down in one smooth, easy motion to give a fully flat load floor.


            Sursa:
            http://www.autoexpress.co.uk/honda/civic/type-r
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by InjectoR View Post
              Vechiul nu avea nevoie de asa ceva deoarece era in 2 usi, acum sunt 4 usi deci e foarte probabil sa fie adevarat
              FN2-ul pare sa aiba magic seats... desi e in doua usi.
              FN2-ul papa:

              Comment


              • FN2 are, dar nu se pot ridica (sunt fixate in podea)
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • acu am vazut la ce spuneti voi magic seats ))). la 510cp mai bine pui cusca in loc de scaune
                  '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                  Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                  Comment


                  • Ba se pot ridica, au o siguranța care le tine pe podea (cel putin la CW)
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                    Comment


                    • Originally posted by octi_b View Post
                      Nici CTR-ul nu are. HTR habar n-are ce vinde!
                      Originally posted by Den1GRator View Post
                      Ba se pot ridica, au o siguranța care le tine pe podea (cel putin la CW)
                      )) Poate știe ce vinde
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • @ Sheva, gluma mi sa parut a fi la consum
                        Din ce am vazut la diverse teste pare ca nu e magic seats cum e la Civicul "normal" . Cica nu se ridica doar se rabat.
                        ....

                        Comment


                        • Daca am 40.000 de mii sa iau acest type R cu siguranta oi avea 43.000 fara tva (la prima strigare) sa iau/import un Volvo http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...6&pageNumber=1 care mai prinde suta si in 6 secunde https://www.youtube.com/watch?v=vWdXOHytloQ cu o singura mentiune... civicul este mai frumos si cam atat pentru ca cine are cu adevarat banii pentru masina aceasta nu va trece cu siguranta criteriul de frumusete pe primul loc iar cei care o vor cumpara vor fi ori hardcore ori oameni ce au valoarea masinilor de cel putin 3-4 ori mai mica decat valoarea casei in care locuiesc... poate cu mici exceptii in Romania :P
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                          Comment


                          • Nu vad care e legatura intre noul TypeR si Volvo ala ( in afara de preturi asemanetoare ).
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • poate daca ar fi vreun polestar ceva...
                              nu are rost sa discutam ce poate cineva cumpara cu 40k
                              ca sunt multe
                              "Ethics. That's always so inconvenient."
                              Cal Lightman

                              Comment


                              • Pai mai au in comun timpul in care ajung amandoua la 100 km/h . Am fortat un pic postarea e drept insa desi iubesc Honda sunt complet dezamagit de politica comunista pe care o au in Europa... mi se pare de-a dreptul jenant ca in 2014/2015 sa nu ai un diesel automat iar automatul benzinar sa aiba 3000 de ani ... Practic daca am acum 26000-29000 de euro si vreau sa cumpar ceva de la Honda diesel automat nu am ce! Nu mai zic nimic de politica legata de accord si de dealeri care in showroom Honda au expus si cate un ML "la oferta!"...
                                Dar acesta este un post ce nu ar trebui sa ia din Gloria lui Type-R...


                                p.s.: de curiozitate daca ar fi existat si un accord 2015 care ar fi avut cifra mai mare de vanzari?

                                l8edit pps: Discutam de pana in 30.000 de mii de euro nu de 40.000 ca intram iar la type R si la Volvo. Bineinteles ca stiu ca exista crv automat cu 9 trepte pe un 1.6 dar de ce doar acolo ?
                                Nomercu
                                Senior Member
                                Last edited by Nomercu; 29-06-15, 23:12.
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                                Comment

                                Working...
                                X