Noul Honda Civic Hatchback 2011 [facelift 1] 2014 [facelift 2] 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kawamoto , dar 2.2 idtec nu este listat in germania?

    Eu am achizitionat un civic 5d cu 50k km, 2.2 I-Dtec Ex si sunt mai mult decat multumit ,nu regret ca am dat 16k euro si nici nu regret ca nu i-am dat pe un BMW sau cine stie ce masini mai incap in aia 16k euro !

    Comment


    • Nu se mai face Civic cu 2.2 diesel de la facelift.

      La fel si pentru CR-V.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • Pacat :P


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        '17 Civic TypeR FK8 Championship White
        '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
        ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
        ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

        Comment


        • Din ce stiu eu din 2013, nu stiu exact luna a disparut 2.2 diesel fiind inlocuit de cel de 1,6.
          In oferta de 2014 sigur nu era 2,2 doarece am in sertar pliantul si preturi le-am dat din el.
          Oricum am auzit ca cel de 1,6 ar fi foarte fiabil, in unele tari Honda avand curajul sa dea ca extra garantie (contra cost) pana la 1.000.000 de km probabil pt a atrage si flotele companiilor.Chiar am citit in o revista auto despre recensamantul auto in Germania si datele erau de genul 26% detinatori privati ,23% firme,10% inchirieri,20% parcuri vanzari si restul altele.Deci flotele reprezinta un procentaj mare din piata auto.
          Daca as fi fan diesel probabil as incerca aceasta motorizare.

          Comment


          • tupac4u:Nu ai de ce sa regreti alegerea facuta in primul rand in cazul intretinerii si costurile de reparatie fiind mai mici decat ale unei masini din clasa premium (BMW...etc).Multi uita cand isi cumpara o masina si de aceste costuri (bineinteles vorbim de o intretinere corecta si cu piese originale sau macar cele mai bune aftermarket).Si eu am prieteni care imi tot spun ca ce as fi putut cumpara cu 21.000 de euro.Da stiu mi-as fi putut cumpara cine stie ce racheta second hand si sa zbor spre luna le raspund eu .

            Comment


            • nici eu nu eram fan diesel pana am descoperit acesta bijuterie ) jur, cateodata uit ca e diesel

              Comment


              • S-a așternut praful aici.
                Vin eu cu ceva noutati fie ele și mici.
                În 23 Ianuarie în Germania avem lansarea modelului de serie limitată Civic x Edition.
                Avem ca diferențe noul bodykit anume bară față completă în culoarea caroseriei (adică lipsește negrul acela din jurul grilei),modificări a spoilerului spate și apărătorile la roți de asemenea în culoarea caroseriei.
                În rest nu am observat schimbări ( am văzut doar ceva poze pe invitația la micul dejun a reprezentantei de unde am luat masina).
                Dacă mă voi duce promit ca voi reveni cu poze.

                Comment


                • Arata mai bine (in umila mea parere) bara fata intr-o singura culoare la Civic x edition. Astept(am) poze mai multe

                  P.s. Mic dejun placut!
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • De acord, ticker. Dar bara spate pare si mai agresiva acum cu particica aia de jos vopsita culoarea masinii, chiar arata super spatele acum la civic, e extraordinar.
                    2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                    Ex:
                    2014 Honda Civic Executive
                    2011 Honda Civic GT

                    Comment


                    • In sfarsit! Le-a dat Domnul mintea de pe urma.
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • Pai daca e editie limitata le-a dat degeaba minte, o sa fie ok doar pentru unii
                        Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                        Comment


                        • Si mai au loc de inca o editie in care vor vopsi toata bara spate in culoarea caroseriei. Aia o sa fie spectacol

                          Comment


                          • Originally posted by wolfydRg View Post
                            Pai daca e editie limitata le-a dat degeaba minte, o sa fie ok doar pentru unii
                            Bine ca le-a dat macar pentru unii.
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • Originally posted by BV26CAT View Post
                              Si mai au loc de inca o editie in care vor vopsi toata bara spate in culoarea caroseriei. Aia o sa fie spectacol
                              Eu nu cred ca vor mai tine mai mult de 1 an modelul actual, vor aduce mai repede generatia X. Care saptamana asta a castigat titlul de masina anului in america de nord.
                              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                              Ex:
                              2014 Honda Civic Executive
                              2011 Honda Civic GT

                              Comment

                              Working...
                              X