Noul Honda Civic Hatchback 2011 [facelift 1] 2014 [facelift 2] 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eh, am inteles ce zici tu, dar tot nu se aplica in fiecare caz. Aripioara aia de rechin trebuie sa recunosti ca e o metoda foarte buna de a pune antenele. Arata bine si face bine si dpdv aerodinamic.

    Iar, led-urile alea folosite in rpima faza de audi sunt acum cam pe toate marcile si chiar se vad de la distanta foooooarte mare, au un consum mic de energie, etc
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • Arata bine dar ar fi fost mai originala o incadrare in far sau imediat sub el. Parerea mea
      ....

      Comment


      • au pe CR-Z chiar in far, la audi tot in far au fost prima oara...deja o dam in amanunte
        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

        Comment


        • bine man, in design sunt anumite elemente a caror originalitate impune o amprenta. elementele la care faci tu referire induc automat referinta la originea lor. not smart dpdv marketing. e ca la daciile ala cu emblema de renault.
          eu as fi pastrat "farul" central in care as fi introdus leduri, care sa se continue pe faruri spre lateral. asta era original.
          aripa aia de rechin.....modelul meu nu o are, nu am nici antena care sa atarne...nu am antenadeloc?
          sunt pur si simplu elemente luate de la alte case care nu dau nici bine, si nu fac bine nici clientilor honda care nu se prea dau in vant dupa audi sau bmw, incat sa-si doreasca elemente din acele proveniente.
          HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
          HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
          vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
          KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

          Comment


          • modelul nostru vrei sa spui. da, corect, insa si calitatea radio e sub-medicra din cauza faptului ca antena e incorporata in luneta
            Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
            Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
            ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

            Comment


            • asta ca si cand as asculta radio in masina )
              HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
              HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
              vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
              KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

              Comment


              • Cred ca se repeta istoria, ca si in cazul Accord-ului.
                Modelul anterior (facelift 2007/2008) a fost de mare impact, iar aparitia ultimului model parca nu a mai avut acel "WOW" efect.
                Mi-aduc aminte de multe discutii legate de design; ne-am mai calmat un pic cand am vazut masina "live".

                Cred ca i-a venit randul Civic-ului... Eu astept sa-l vad pe strada, pentru a avea a parere.
                '18 BMW X1 18xd
                '15 BMW i3 range extender
                ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                Comment


                • eh, da si nu, mie personal noul accord imi place mult. la fel si cel anterior.
                  HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                  HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                  vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                  KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                  Comment


                  • http://blogs.insideline.com/straight...hatchback.html

                    http://www.carmagazine.co.uk/News/Se...rt-motor-show/

                    http://www.autoguide.com/auto-news/2...show-2011.html
                    Delphi
                    Super Moderator
                    Last edited by Delphi; 17-09-11, 09:50.
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • Live from IAA...Civic-ul arată mai bine decât în poze ...salutări de la el-hakim şi hondautzzz
                      Attached Files
                      My cars:
                      2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                      ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                      Comment


                      • Multumim pt transmisia in direct!


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        2014 Civic Tourer 1.8 MT Sport, White Orchid Metallic
                        Ex Accord 2.0 M/T SSE Dark Mocha

                        Comment


                        • "Maximum power is at 148bhp, which is good – but not quite as good as we might expect from Honda (that’s over 20bhp down on a smaller diesel from BMW, along with Honda being probably the world’s most renowned builder of internal combustion engines)." - exact ce spuneam si eu mai sus, lipsa unei motorizari demne de renumele Honda. Dar, poate ca in acest ritm, peste 5-7 ani de zile, fanii si in general, oamenii care au intrat in contact cu Honda in trecut, mai mult sau mai putin, vor uita de unde a plecat si unde a ajuns aceasta companie, iar asteptarile lor vor fi si ele din ce in ce mai mici, dezamagiti fiind de "progresele" uimitoare facute de Honda in ceea ce priveste motorizarile.

                          "Honda claims cabin space – both rear seat and boot – is class leading. New fluid filled bushes supposedly boost ride quality." - tare mi-e teama ca pe drumurile patriei noastre, aceste bucsi ale suspensiei spate vor deveni o pacoste pentru buzunarul romanului, cand vor incepe sa pice.

                          Una peste alta, mai pe toate forum/site-urile care prezinta noul Civic, comentariile la adresa noului model sunt, in marea lor majoritate, cat se poate de triste.

                          Comment


                          • 8 CP in plus la R18 mi se par decenti, ca sa ii obtii din tuning de ex la FN1/FD1 trebuie sa investesti destul de multi bani, cei care au modificarile stiu despre ce vorbesc. Iar despre acele bucsi mi se pare ca te antepronunti, nu ai de unde sa stii cum se vor comporta si cat de mult vor tine, fata de cele clasice.
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                            Comment


                            • 8 Sunt in plus la 2.2 Diesel
                              La 1.8 sunt 2 in plus

                              Comment


                              • E bine. La FN2 a fost, vorba antipaticului de Clarkson, "just ONE"!
                                sigpic

                                HONDA - THE POWER OF DREAMS
                                Honda Civic Type-R FN2

                                Comment

                                Working...
                                X