Caderi de ambreiaj la Honda Accord ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai oameni buni:sunt kit-uri de ambreiaj AEM o garla!eu cautam la importatori bielete antirului spate si am vazut o tona de piesela accordurile astea vechi!CL7/CL9!mai sunt unele probleme,dar nu cine stie ce!
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

    Comment


    • Pentru accord-urile noi din ce stiu nu exista alte ambreiaje decat OEM.
      ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
      Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
      Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
      Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

      Comment


      • Aparent nu alearga cainii cu covrigi in coada prin alte orase, sunt aceleasi preturi sau chiar putin mai sus:

        Kit Ambreiaj – 1800 RON (pret orientativ)
        Placute frana fata – 600 ron (pret orientativ)
        Placte frana spate – 600 ron (pret orientativ)

        Fara manopera.
        ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
        Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
        Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
        Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

        Comment


        • Asa, un pic offtopic, pentru ce-i care si-au schimbat ambreiajul cu unul AEM, mai da in nas ? Si daca nu, de care ati pus ?
          '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
          Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
          The power of dreams

          Comment


          • @ciprian75 - la mine m-am obisnuit cu ambreiajul - nu mai da in nas deloc - dar totul e sa reziste ambreiajul la uzura mai ridicata (ma stradui si eu sa-l patinez doar cat trebuie)
            Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


            Comment


            • da ce are ambrieajul asta de accord? aur pe el?
              Si eu vreau sa stiu costul... am o presimtire
              EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
              Del Sol '94 ESI
              CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
              BMW Z4 '03 Titan Silver

              Comment


              • Originally posted by rezare View Post
                Aparent nu alearga cainii cu covrigi in coada prin alte orase, sunt aceleasi preturi sau chiar putin mai sus:

                Kit Ambreiaj – 1800 RON (pret orientativ)
                Placute frana fata – 600 ron (pret orientativ)
                Placte frana spate – 600 ron (pret orientativ)

                Fara manopera.

                Ai PM.....
                Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
                epitesti.ro
                anunturi.epitesti.ro

                Comment


                • Am si eu o intrebare pentru posesorii de A/T. Ati avut probleme cu ambreiajul la A/T sau cu cutia de viteze / transmisia - in general ?
                  HONDA Accord 2006 2.0 i-VTEC

                  Comment


                  • Salut,
                    Incep sa imi fac griji referitor la ambreiajul meu.
                    Masina este un Accord 2.2 I-Dtec, 52,000 Km.
                    Masina intra in viteze si trage perfect in treptele 1-4 la orice fel de apasare a pedalei.
                    In a 5-a si a 6-a, daca o calc mai brusc de la 2,200 rotatii (niciodata nu o fortez la turatii mici), turometrul sare brusc la 3,000, fara ca viteza sa creasca, dupa care scade la 2,500 si trage normal.
                    Daca o accelerez normal, nu da rateuri...

                    Opinii?

                    Multumesc
                    Honda Accord 2.2 I-DTEC

                    Comment


                    • Da, suna cunoscut.

                      Poti sa mai mergi o bucata buna cu ea, dar fii atent sa nu intri in situatia in care se intampla problema in situatii limita (.. eu eram s-o patesc bine pe tema asta). Am observat ca apare mai ales iarna.

                      Apoi, stai cu ochii geana pe garantie, care nu cumva sa-ti expire fara a-ti schimba kit-ul ambreiaj.
                      "Hate something, change something"
                      Accord 2.2 i-CTDi Sport

                      Comment


                      • Bine ai venit. Ia un bilet de ordine.
                        In scurt timp o sa-ti faca si intreapta 3 cand se incalzeste putin ambreajul si ai masina cu vreo doua persoane in spate.
                        Accord 2.2 i-CTDi 140hp with steroids. EXEC/NAV 2007, IS-64-CZE
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Pret/

                        Comment


                        • Nu astepta dupa garantie, discul de ambreiaj este consumabil la fel ca si placutele de frana, iar la 52.000km se considera uzura. Asta e, pregateste portofelul pentru un schimb de ambreiaj si incearca data viitoare sa nu mai stai cu piciorul pe ambreiaj la semafor sau sa decuplezi mai repede la schimbarea treptelor de viteza sau la plecatul de pe loc. De asemenea si mersul numai in oras, prin aglomeratie bara la bara duce la uzura foarte mare a discului de ambreiaj.
                          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                          Comment


                          • o daaaa.....bull shit!mareata honda are o problema la gunoiul asta de ambreiaj pe diesel,o problema arhicunoscuta si vad ca NEREZOLVATA si oamenii ar trebui sa schimbe ambreiajul pe banul lor???

                            as propune sa va strangeti intr-un grup si poate va pot ajuta sa dati in judecata HTRO pt nerezolvarea acestei probleme!potrivit legislatiei din ro si normelor dupa care functioneaza OPC ati avea sanse de castig 100%
                            un expert tehnic deja cunosc...studiu materialelor se poate face,ce zici DOC,iti pui portofelul la un pariu????
                            daca nu stiai iti pot da un exemplu:ATI IASI a schimbat in garantie o MASINA,CL7 AT,pt ca fluiera in tr 4 si s-a reclamat defectiunea in 30 de zile!!oricat se KKasera HTRO ca nu si nu.....amenzile si procesul sunt cea mai mare antireclama!asa ca nu le mai tine partea ca eu sunt gata sa-mi sustin colegii de forum si sa-i ajut...
                            ex CL7 AT 2006
                            CN1 Sport 2005
                            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                            Comment


                            • Atunci toti fabricantii auto trebuie sa ii dam in judecata, ca nu tin discurile de ambreiaj 100.000km. Asa trebuia sa fac si eu la TypeR, sa cer schimbarea discului de ambreiaj pe garantie la 40.000km?
                              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                              Comment


                              • mda...masina e in garantie, dar am un gust amar ca de abia am luat-o, sunt al 2-lea proprietar si deja sa bag bani in ea..
                                la inspectia pe care am facut-o acum o luna la Carpati Motors inainte sa o cumpar nu au descoperit nimic...probabil pentru ca nu da simptome cum v-am zis decat in a 5-a si a 6-a..
                                Honda Accord 2.2 I-DTEC

                                Comment

                                Working...
                                X