Loc pentru telefon in Accord 2009 ->

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cel mai solid suport (e cel pe care-l am eu :P evident nu a fost ieftin -a costat 29 EUR):
    http://www.samsung.com/us/mobile/cel...ECS-K200BEGSTA

    Din 4+ diferite variante testate pe parcursul anilor, toate aveau cate o mica problema (ba se miscau, nu se prindeau bine de parbriz, nu tineau bine telefonul, crapa ventuza de la caldura pe timpul verii etc.) - asta e singurul de care sunt f multumit.
    Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


    Comment


    • #17
      Nu as folosi un suport atat de mare decat daca ar avea incarcare wireless.

      Comment


      • #18
        Am avut si eu suportul acela(defapt inca il mai am undeva prin casa). Problema lui e ca pe parbrizul la CUx nu prea poti sa-l montezi fara sa incomodeze. In rest intr-adevar, foarte solid.
        Dozer
        Senior Member
        Last edited by Dozer; 27-03-15, 10:59.
        BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

        Comment


        • #19
          Pai de tip magnetic sunt multe modele :

          http://www.aliexpress.com/af/magneti...ity=&minPrice=
          Honda Accord - 2006 2.0 Executive

          Comment


          • #20
            cred ca am sa caut unul care se prinde in grila de ventilatie si am sa-l prind in grila centrala imediat langa volan.



            parerea mea e ca masinile ar trebuie sa vina din fabrica cu un suport bine plasat pentru telefon, un loc din care sa-l poti si folosi nu numai depozita. (fie si ca echipament optional, numai sa se integreze bine cu restul bordului)
            apoi, daca tot exista tot felul de ecrane mari de ce sa nu se poata face un mirror la ecranul telefonului?

            Comment


            • #21
              pai la generatiile noi se poate

              sent using digital smoke
              "Ethics. That's always so inconvenient."
              Cal Lightman

              Comment


              • #22
                Asta e iar o idee buna de suport: http://www.tracyandmatt.co.uk/clingo...t-mount-video/
                Prins in gurile de ventilatie pentru mine e ok; downside-ul e ca iarna nu reuseste sa tina telefonul la locul lui, din cauza incalzirii gelului. In cazul acesta, am apelat la un suport clasic prins in geam, langa stalpul A, intre stalp si bord.
                -------------------
                There is no point of having if you can't share.

                Comment


                • #23
                  Eu si alti cativa prieteni avem toti Clingo, cel de mai sus, pus de BlackMagic. Din pacate doar la el am auzit de problema asta, al meu G3 sta foarte bine si iarna si vara in suport, atata timp cat curat gelul relativ des(1 data la ~2 luni). Se curata foarte usor, cu apa si sapun.
                  Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                  Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                  ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                  Comment


                  • #24
                    Eu folosesc incarcator usb cu suport
                    http://www.cel.ro/car-kit_uri/suport...iversal-l/poze
                    ACCORD 2.2 I-DTEC 2010 M/T Executive

                    Comment


                    • #25
                      la mine asa arata solutia
                      LE: nu mai reusesc sa postez foto
                      "Ethics. That's always so inconvenient."
                      Cal Lightman

                      Comment


                      • #26
                        La mine orice solutie de prindere pe baza de aderenta pica, spatele telefonului si carcasa au o suprafata de grip special, face priza buna cu palma dar la tot ce e pe baza de lipici, cauciuc moale, nu face priza. Nici macar scociul nu se lipeste , am constat cand am vrut sa pun sticla pe ecran ca nu merge sa ma folosesc de sticker-ele de centrare. Pur si simplu nu se lipeau.
                        Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by CatalinP View Post
                          Eu momentan folosesc asa ceva: http://www.tetrax.com
                          Ai mai multe variante, fie cu prindere pe una din grilele de ventilatie, fie cu un suport adeziv, pe orice suprafata plana.
                          Eu l-am fixat sub grila de ventilatie de langa cheie, pe ornamentul acela care la mine e cenusiu.
                          Pana la urma am folosit varianta asta http://www.tetrax.com/smart/, varianta pe care o si recomand. Am prins suportul de gura de ventilatie din partea dreapta a volanului.

                          Aspecte pozitive:
                          - a costat 25 EUR din MediaMarkt din Viena
                          - este foarte usor de montat
                          - baza care se prinde de lamela de la ventilatie are doua picioruse cauciucate astfel incat am scapat de ce imi era frica, sa nu zgarai lamelele de plastic de la gura de ventilatie
                          - sistemul este bine gandit, destul de solid, nu vibreaza aiurea si nu mi-a cazut niciodata telefonul
                          - e surprinzator de usor sa nimeresti magnetul cand vrei sa pui telefonul in suport
                          - sta foarte bine prins dar la nevoie cand vrei sa-l iei de acolo se desprinde extrem de usor, nu opune rezistenta
                          - telefonul nu se mai incalzeste cum o facea cand era prins de parbriz, acum este in permanenta ventilat cu aer rece vara. La iarna ar putea fi o problema din pricina aerului foarte cald care vine pe acolo dar pot oricand sa inchid partial/total gura aia de ventilatie. Imi aduc aminte ca vara trecuta am fost nevoit sa schimb o baterie care s-a umflat dupa ce am tinut telefonul aproape 2 saptamani in suport de parbriz la drumuri lungi si l-am folosit pentru navigatie.
                          - cablul de incarcare vine perfect din cotiera pana la telefon nefiind deloc inestetic


                          Aspecte negative:
                          - nu e chiar pozitia perfecta daca ai mana dreapta permanent pe volan. Daca il butonezi cu dreapta atunci e ok, dar daca il folosesti pentru navigatie si ai mana dreapta pe volan nu prea il vezi.
                          - suprafata de contact dintre suport si telefon nu este prea mare, si cel putin in cazul meu contactul se face undeva pe la mijlocul telefonului astfel ca daca apesi pe butonul fizic central din partea de jos a unui S4, S5 telefonul se desprinde de pe suport. Trebuie sa bagi degetul aratator pe sub telefon sa tii contra si sa apesi cu degetul gros. M-a deranjat prima data cand am observat asta, dar a doua oara nu a mai fost deloc o problema.
                          - nu e cazul pentru mine, dar nu stiu cum l-ar putea folosi cei cu "coperta" pentru telefon... nu stiu exact cum se numeste flip-cover...
                          - iarasi nu e cazul pentru mine, dar unii ar putea fi deranjati de bucata de metal care se lipeste pe spatele telefonului.

                          Per total dupa 10 zile de folosit il recomand si l-as cumpara din nou la nevoie.

                          Comment

                          Working...
                          X