Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi place masina, proprietarul a spus ca lasa pretul la 5300 dar tot mi se pare mult pentru ce trebuie shimbat la masina, plus ca mai are si rugina la ambele portiere stanga jos pe interior langa praguri si parbriz crapat.Merita cumparata masina la un pret bun si pusa la punct?Multumesc

    Comment


    • Tu decizi dacă este sau nu scump în funcție de bugetul tău și cât de mult îți place mașina. La ce ai enumerat acolo ca și probleme sunt piese destul de scumpe, caseta de direcție costa ceva ca să o recondiționezi dacă ai și noroc sa găsești un atelier competent care sa ți-o rezolve din prima ca se poate și mai rău, furtunul de servo este o piesa care sare de 1000 lei la noi dacă nu te descurci să-l comanzi de prin SUA, tampoanele motor sunt în număr de 3 și costa în jur de 200 euro bucata originale, elemente de suspensie bucși, pivoți în funcție de bugetul tău un pivot original poate costa vreo 50 euro si ai 4 pe fata dintre care doua sunt pe bratele superioare care se schimba cu totul și costa vreo 700 lei bucata, rugina necesita reparație si vopsire si știm cu toții ca asta costa deci așteaptă-te la niște costuri măricele peste cel de achiziție dacă vrei sa pui mașina asta la punct. Eu as mai cauta, CL7 automat facelift se găsește, poate la un 6000 euro sau puțin peste găsești o mașină fără problemele astea majore pe care le are Accord-ul găsit de tine.

      Comment


      • Salutare, cateva pareri despre aceasta masina, mai merita cumparat un diesel. https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...1c5b.Multumesc

        Comment


        • Dacă vrei părerea mea, pentru ca vad ca te uiți după chilipiruri, cauta ceva cu mai mulți km, eventual spre 500k și poate găsești la vreo 3000 euro. Dacă vrei și mai ieftin, cauta în opțiuni sa aibă și volan pe dreapta.

          Comment


          • Colegule, tin sa te anunt ca nu iti permiti Honda Accord, fara suparare.
            Eu am dat acum un an si ceva 9000 euro pt un CL7 aproape perfect. Tu cauti CU la 5000 euro. Gandeste-te bine, intrucat Honda nu e VW sa gasesti piese peste tot, iar daca nu iti permiti o intretinere ca la carte, mai bine las-o balta. E o masina scumpa la intretinere, mai ales daca iei o epava precum aia de mai sus.

            Comment


            • Colegilor . multumesc pentru raspuns si sfaturi(unele cam ironice si acide) dar nu caut chilipiruri , un cl7\cl9 de 10-11 ani la 6000 nu mi se pare chilipir...dar hai sa nu intram in detalii pentru ca deraiem de la subiect, dar tin cont de sfaturile voastre.
              Am gasit aceasta masina http://www.olx.ro/oferta/honda-accor...e-IDbURli.html , rog cateva sfaturi, pareri.Imi place Accordu-l, sunt constient ca nici o masina de 10 ani nu este perfecta si stiu ca piesele pentru Honda sunt mai scumpe.Va multumesc

              Comment


              • Pare îngrijită, a tras de ea, filtru sport, sunt curios daca are soft pt plus de putere. Da o tură cu ea, verificare in service. Poate o cunoaște cineva. Cati proprietari are pana acum? Cureaua pare imbatranita sau are o alta culoare.

                Comment


                • Nu stiu cati proprietari a avut, ma duc maine sa o vad.

                  Comment


                  • Si poate programez si o verificare la reprezentanta daca pare ok la prima vedere.

                    Comment


                    • Este de mult timp la vanzare.

                      Comment


                      • Afli pe unde a avut asigurare și dacă a fost permanent casco stii ca e pe istoric orice eveniment. Nu plătea reparație la service sa o transforme din dauna totala daca avea casco. Sunt curios peste ce vânzător dai. Are inca un set de jante la vânzare. Leduri colorate in mașină...

                        Comment


                        • Are 100000 de km, sper sa fie reali,poate are ceva inregistrari pe la reprezentanta.

                          Comment


                          • Greu gasesti un cl7\cl9 intr-o stare acceptabila.

                            Comment


                            • Nu e Logan, Golf sau Corsa. E masina cu 200 de cai, motor de 2,4... O cumpără doar cunoscătorii. Majoritatea prefera 2,0 pentru a evita impozitul și asigurarea mai mare. Pentru un uz normal e ok și 2.0.
                              Este normal sa fie de mult timp la vânzare.

                              Tie ce-ti spune filtrul de aer fără carcasă, leduri colorate pe interior și jante de 19 care-ți rup spatele în mașină aia?

                              Comment


                              • Si nici nu ma pasioneaza suspensia modificata.

                                Comment

                                Working...
                                X