Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by titustoia View Post
    Salutare,

    Mă uit de oarece vreme după o Accord. Am vrut gen. 8, însă e oleacă cam scumpă și am găsit-o pe aceasta, gen. 7 full option:
    https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...6-ID9mkmf.html

    Știe cineva ceva despre această mașină? Omul nu știe dacă e pre- sau post- lift, eu bănuiesc că e post. Mersi anticipat de ajutor.

    Asta acum cateva zile era 4000 de euro. Acum e 4600 ?

    Planetara o gasesti undeva la 1000-1200 de lei -luata de afara.
    O planetara nu e mare branza, se repara. Sa nu aiba altele !


    Vad ca omul a saltat pretul - ca nu prea are chef sa o vanda inainte de Craciun ?!

    Am mai patit cu unul asa -din Galati acum 2 ani - 6350 de euro banu jos, i-am zis.
    Dorea 6500.

    Ziceam sa vin pe 18 decembrie (intr-o joi sa o iau), dar nu am putut sa ma invoiesc de la munca.

    Il sun joi seara ca vin Sambata sa o iau. S-a sucit, s-a invarit...pana la urma s-a c*** in punga ca nu mai e de vanzare.

    Sambata eram tocmai la Baia Mare sa imi iau o Jetta, care am si cumparat-o -eram pus pe fapte mari si cu banul in buzunar !

    Dupa m-am uitat si pe anutul lui -7200 de euro.

    La jumatatea lui ianuarie a scazut la 5800 de euro -dovada ca nu si-a mai gasit fraier.

    Comment


    • Mă uitam de curiozitate la preturi și care mai este piața, am dat de ăsta, 25.000 km. Parcă nu cred https://m.olx.ro/oferta/honda-acord-...ml#:f48c3a1a25

      Dacă vrea cineva modelul....eu sunt mulțumit de a mea.

      Comment


      • La cum arata motorul, ori sta la tara, ori a uitat sa mai treaca un 0 la nr. de km.
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • Masina asta a stat mult timp la vanzare si era vanduta drept "noua", desi si in poze se vad clar destule imperfectiuni, in realitate lucrurile sigur nu sunt foarte roz.
          Este primul nivel de echipare si din cate imi aduc aminte, acu cateva luni avea niste huse "racing" pe scaune.
          Nu imi place nimic la ea. Si oricat ai refuza sa speli un motor, nu are cum sa arate asa la 24.000 km.

          Comment


          • Ba eu zic ca poate sa arate. Cam asa arata si al meu, in conditiile in care era super shiny cand am luat masina, acum 2 ani. La cat praf este in orasele romanesti, e normal.

            Mi-am amintit cu ocazia asta ca ar merita si al meu o improspatare totusi, mai ales ca mai nou masina sta in subteran, deci se va pastra mult mai bine.
            Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
            Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
            ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

            Comment


            • Dragoș, tu în 2 ani ai circulat cu ea, teoretic cea din anunț nu prea. Iar mie motorul ăla nu-mi arată a motor prăfuit stând (praful depus e vechi, arată îmbâcsit tare).

              Din punctul meu de vedere, în 24k km e destul de greu să ajungă astfel, chiar dacă a stat restul timpului într-o zonă cu mult praf.
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • Hmm. Nu stiu ce sa zic. Cand vad cum se face efectiv pamant pe masina in 2 de stat pr loc dupa ce a fost spalata, nu ma mira nimic. Si la CL7, cat a stat pe loc, aproape 2 luni, era toata maro, geamurile erau mate, nu vedeai in masina. Asta e adevarul, stam intr-o tara absolut mizerabila, la propriu. Deci pe mine nu ma mira deloc. Oricum km aia pot fi verificati in multe alte feluri.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • Are cineva idee ce e cu masina de aici: https://www.autovit.ro/anunt/honda-a...ml#a1e0c81307? Mi se pare cam prea bun pretul.

                  Comment


                  • Kit-ul exterior e A-Spec cel din accesorii, și nicidecum Mugen. Plecând de la asta, n-aș da mare crezare pe mai departe descrierii făcute. Arată oricum într-un mare fel (negativ) încât aproape țipă după cineva s-o readucă la o formă rezonabilă măcar.
                    -------------------
                    There is no point of having if you can't share.

                    Comment


                    • Masina aia e de mult timp la vanzare, mi se pare ca avea UFO la numar inainte.
                      '08 Honda Civic Type S "Roșcata"

                      Comment


                      • Masina a fost a unui user de aici de pe forum: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...xecutive-Black

                        Din ce stiu eu, masina a fost bine intretinuta, iar la rulajul ala chiar are un pret bun. Din punct de vedere estetic e recuperabila, nu e nimic senzational acolo. Nu arata rau deloc alba, doar ca erau niste elemente care trebuiau sa ramana negre, alte jante, grila OEM, paranturile alea date jos...si e foarte ok.
                        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                        Comment


                        • Toate ca toate, dar ce naiba e cu sticker-ul ala "Compaq" sub ceasurile de bord?!? ))
                          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                          Comment


                          • Asta da tuning...abia gasesti cate o poza in care sa nu apara cate un abtibild cu Mugen, banda izolatoare pe stopuri e mega oribil pentru gustul meu.

                            Insa daca tehnic este in regula, si eu zic ca e recuperabila optic fara mult prea multe eforturi.

                            Comment


                            • "Motorul nu consuma gram de ulei"... baiatul ala pe ce planeta o fi ? ))
                              Eu n-am vazut pana acum CTR sau ATR sa nu consume "gram de ulei", mai ales alergat.

                              Altfel, opera de arta .
                              '07 Civic 5D Executive, 2.0 I-VTEC M/T, Audi Ipanema Brown

                              "Binele o duce rau in Romania"

                              Comment


                              • Nu exista nicio masina care sa nu consume gram. Toate consuma. Al meu CL9 mananca din el absolut neglijabil, undeva pe la 300ml / 10.000km. Dar ce-i drept vede mult drum lung. Goarna, dar la drum lung.
                                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                                Comment

                                Working...
                                X