Honda HR-V 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai 1,8 e in State. Daca nu l-au pus in EU nici nu o sa-l puna.

    va fi cum am mai zis: 1,0T 132 CP si poate si 1,5T 160 CP
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by ticker View Post
      ...si poate si 1,5T 160 CP
      Na, vezi, ala m-ar interesa !!!

      Comment


      • cred ca in toamna lui 2017 s-ar putea sa le vedem. mai avem de asteptat.
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • Nu-i graba.
          Civicul abia face in vara 1 an.
          La anu' cand face doi, ma gandeam sa o dau la buy-back si sa iau ceva mai maricel.
          Daca nu mai este Accordul in oferta .... ar merge si un crossover, ca si asa ma obisnuisem cu o garda la sol de 20 cm.
          Dar vreau un motor cel putin la fel de fasnet ca 1.8-ul de pe Civic - si 1.5-ul ala de 170/200 CP suna taaaare bine !
          Cine stie, daca n-o fi H-RV poate o fi noul Civic ( ca si asa ziceau ca a crescut in dimensiuni).

          Comment


          • Inainte de buy-back, pune aici un anunt, te rog!

            Comment


            • Originally posted by ticker View Post
              pai 1,8 e in State. Daca nu l-au pus in EU nici nu o sa-l puna.
              Ar mai fi o mica speranta: odata cu lansarea faceliftului sa fie revizuita si paleta motorizarilor (in cazul in care vanzarile nu dau rezultatele scontate + sondajele de opinie+ etc).
              Daca nu ma insel, mai exista si alte (putine, e adevarat) piete ce dispun de motorul de 1.8L.

              @marr: nu pleca de la premiza ca motorizarile anuntate te vor dezamagi, testeaza-le si lasa-te surprins! La capitolul motoare, HONDA stie sa surprinda
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • eu nu am auzit sa se fi facut vreodata sondaje de opinie, daramite sa se mai si tina cont de ele; adevarat, ei stiu sa surprinda, surprind prin faptul ca nu tin cont de parerile fanilor, clientilor, nimanui; iti iau ochii cu concepte minunate si apoi le ologesc
                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                Comment


                • Originally posted by hondatu View Post
                  ...

                  @marr: nu pleca de la premiza ca motorizarile anuntate te vor dezamagi, testeaza-le si lasa-te surprins! La capitolul motoare, HONDA stie sa surprinda
                  Pai motorul anuntat 1.5 turbo de 170 / 200 CP SIGUR nu m-ar dezamagi !
                  Dar actualul 1.5 benzina .... no offence, dar in afara de consum, din punctul meu de vedere este sub 1.8-ul aflat sub capota Civicului meu.
                  Daca mai punem la socoteala si aerodinamica H-RV-ului comparativ cu cea a Civicului ....
                  Oricum, atunci cand va veni momentul sa schimb Civicul clar nu va fi o masina cu un motor mai mic si/sau performante dinamice mai slabe.

                  Da' vom trai si vom vedea ce si cum va fi .... pana la anu' mai este ceva timp !

                  Comment


                  • daca aduc si variante cu tractiune integrala si cutie automata
                    si care sa fie dinamic o evolutie de la modelul actual (nu cum este cazul crv-ului)
                    atunci da
                    suna tentant
                    "Ethics. That's always so inconvenient."
                    Cal Lightman

                    Comment


                    • 4x4 probabil vor pune, restul...???!!! ,,iti iau ochii cu concepte minunate si apoi le ologesc”...mda...cam asa.
                      Sa nu uitam din ce clasa face parte, si cui se adreseaza.
                      Era destul sa aduca variantele ce se vind in Japonia pentru inceput, si deja erau suficiente optiuni.
                      Sunt tot mai convins ca, motorizare peste 150 cp nu o sa aiba masina asta, indiferent ca e de 1 litru, 1,5 sau 1,8 turbo sau nu. De fabrica ma refer, ca Bisimoto are deja solutia.
                      ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                      Comment


                      • 1,5T nu se face (nu am vazut nici o fisa de prezentare) cu mai putin de 160 CP. Daca se pune 1,5 atunci va depasi 150 CP
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • Pai la cāte kg are deja, mai pun si 4x4, mai creste greutatea, chiar si 160cp care par suficienți, si un cuplu mic, se vor simți ca și aia 124cp din trecut. Plictisitor.

                          trimis prin telepatie
                          dacliber
                          Senior Member
                          Last edited by dacliber; 03-04-16, 21:33.
                          ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                          Comment


                          • Originally posted by Spoon View Post
                            eu nu am auzit sa se fi facut vreodata sondaje de opinie, daramite sa se mai si tina cont de ele; adevarat, ei stiu sa surprinda, surprind prin faptul ca nu tin cont de parerile fanilor, clientilor, nimanui; iti iau ochii cu concepte minunate si apoi le ologesc
                            Daca tu n-ai auzit de asa ceva vreodata (ce crezi, topurile alea gen J.D. Power cam cum se realizeaza?), asta nu inseamna ca nu exista asa ceva.
                            Eu spre exemplu am avut de-a face cu doua, intamplator sau nu, mereu dupa o achizitie noua, cand iti scrie HONDA.de chestii de genul "Multumim! Bine ati venit....".
                            Ca nu se tine cont de ce raspunzi tu acolo, asta-i alta discutie. Sau poate ca se tine cont de parerea clientilor, doar ca nu de a celor europeni, care clar sunt in minoritate fata de cam toate continentele.
                            Despre chestia asta cred ca nici un designer auto nu mai tine cont. La ce dosar de sarcini au (caiet era acum vreo doua decenii), n-as crede sa-si mai lase cineva ceva dictat.

                            @marr: nu uita nici un moment ca aceasta de masina este de fapt SUV-ul Jazz-ului! Pana unde sa se duca cu motorizarile? Mi se pare normal sa-si termine tarlaua la 1.5L pentru a avea o delimitare clara fata de familia Civic care incepe de la 1.4L (momentan, ce va fi pe viitor, nu intra in discutie!).

                            @turkish: cine vrea cu adevarat masina asta cu tractiune integrala, o va gasi destul de simplu la cei ce se ocupa de importuri private. Sigur ca ideal ar fi sa o faca HONDA de la sine, dar probabil au ei motivele lor pentru care nu o fac.
                            Stiu ca erau ani (“80 + “90 cu Civic Shuttle spre exemplu) cand in tari precum Austria sau Elvetia aceasta masina se aducea echipata suplimentar, tipic zonelor muntoase. Dar vremurile alea au apus de mult iar piata a alta.
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • @hondatu
                              eu am avut recent printre optiuni Acura
                              cand m-am documentat mai mult si am vazut ce presupune importul.... am renuntat; prea multe variabile necunoscute; nu mi se pare de loc simplu
                              si uite asa am fost "fortat" sa renunt la Honda
                              sunt convins ca decizionalii de la Honda au motivele lor pentru care neglijaza piata EU; ptr care nu aduc si Acura; pe viitor cand va exista din nou o suprapunere intre deciziile lor si nevoile mele de client o sa revin cu mare drag la H


                              Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                              "Ethics. That's always so inconvenient."
                              Cal Lightman

                              Comment


                              • hondatu chiar are dreptate. Fiecare nou client Honda primeste dupa 2-3 saptamani de la achizitie acasa de la fabrica un chestionar unde ai prilejul de a detalia ce nu-ti place la masina. Culmea este ca la 5D odata cu faceliftul chiar au corectat 85-90 % din ce personal as fi schimbat la modelul pre-facelift.

                                Comment

                                Working...
                                X