HONDA NSX

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    si tu crezi ce-ti spune orice tzaran?
    sau aia de la Best Motoring or fi tampati, impreuna cu oamenii care testeaza masinile la honda, Kurosawa este test driver la Honda de vreo 20 ani. si filmul ala in care arata nsx-ul cu 178.000km o fi si ala barba (stock si ne-umblat vreodata la motor)

    si in al doilea rand nu-ti dai seama ca nu e logic ce spui tu?, Honda are masini la turatii mult mai mari si tin 300.000km si asta care nici macar nu e chinuit motorul sa tina 100.000 ?

    am sa-ti fac cadoul dvd-ul sa te dezinformezi si tu.
    http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

    Comment


    • #77
      Nsx-ul asta din constanta e praf la motor, era sa si-o ia si de la un TT. :roll: Cere enorm de mult pe ea. Iar la faza cu Best Motoring, si mie imi plac dvd-urile alea, dar hai sa fim seriosi. Un motiv ar fi ca NSX are mai mult de cei 280cp declarati ORICUM, trece chiar binisor de 310, iar altul ar fi ca BM-urile sunt un pic exagerate cateodata. Iar daca variantele sporitve ale NSX, ca S, S-zero sau R au fost cu adevarat niste supercar-uri din cam toate punctele de vedere, modelele mai "de strada" au fost cam slabute in comportament sportiv. E ca si cum ai lua, spre ex, la un alt nivel, un Civic 7 banal in 3 usi cu motor de 1.6 si un Type R. Neluand in seama motorizarea, diferentele in comportament sunt foarte mari.

      Comment


      • #78
        daca best motoring nu sunt seriosi, atunci cine sunt top gear ? :lol:
        cu nsx-ul ala din constanta cred ca stiu mai bine decat tine care este problema, avand in vedere ca ma intalnesc aproape in fiecare zi cu fostul proprietar, motorul de la masina aia nu are absolut nimic. alta este problema cu masina.
        http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

        Comment


        • #79


          Welcome back HondaCBR!
          "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson, TopGear guru.

          Comment


          • #80
            Originally posted by HondaCBR
            si tu crezi ce-ti spune orice tzaran?
            sau aia de la Best Motoring or fi tampati, impreuna cu oamenii care testeaza masinile la honda, Kurosawa este test driver la Honda de vreo 20 ani. si filmul ala in care arata nsx-ul cu 178.000km o fi si ala barba (stock si ne-umblat vreodata la motor)

            si in al doilea rand nu-ti dai seama ca nu e logic ce spui tu?, Honda are masini la turatii mult mai mari si tin 300.000km si asta care nici macar nu e chinuit motorul sa tina 100.000 ?

            am sa-ti fac cadoul dvd-ul sa te dezinformezi si tu.
            Pai eu sant mai naiv si chiar cred orice taran, mai ales un astfel de posesor, care-si cunoaste masina mai bine ca, Top Gear ce are de a face cu masina odata/an.
            N-am spus niciodata ca, BM sant tampiti, dar nici tu nu ai specificat sursa.
            Logic, nelogic, eu o aliniez ca o masina super sport si ma gandesc ce se practica la altii, fara sa fi luat vreodata in serios subiectul asta, increzandu-ma deci in cuvintele "taranilor". Nu peste tot in lume stau tarani la volan, iar daca un posesor de NSX e taran, eu deja ma simt purice.

            Ok, fa-mi o copie dupa vestitul DVD ca-l iau eu odata.
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #81
              CBR-ule, te credeam baiat mai destept, tu chiar crezi 100% in testele alea, indiferent ca sunt facute de BM sau TopGear? :lol: Vezi ca la TopGear NSX-R a scos un timp chiar super bun, asa ca degeaba ii blamezi.
              Spune-ne si noua, ce probleme are masina aia, daca nu e vb de motor? Gumele? Transmisia? Soferul, poate? :roll: De ce era sa ii dea un TT 1.8 T asa rusinica? Eu am auzit din cel putin 2-3 surse ca motorul e principala buba. Si eu, daca imi vand Type R-ul si e praf la motor, doar n-o sa ma apuc sa zic dup-aia ca, intr-adevar, era terminata masina, as fi cel putin idiot.

              Comment


              • #82
                Originally posted by Bogdan_16v
                Spune-ne si noua, ce probleme are masina aia?
                Acum trebuie sa-ntelegi si tu ca, nu poate sa-ti spuna asa ceva in gura mare pe tot internetul. Dar poate o face pe PM.
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • #83
                  Sa nu se inteleaga gresit, parerea mea despre NSX e foarte buna, dar aici e vorba de un anume NSX. Eventual astept pm, dar banuiesc ca astept degeaba. In fine, discutia nu prea are rost.

                  Comment


                  • #84
                    Parerile despre NSX bine inteles ca nu pot fi toate la fel. Problema este ca cei mai multi care nu au o parere foarte buna despre aceasta masina nici macar nu au vazut-o in real niciodata, sa nu mai vorbim de condus...
                    Tin sa mentionez ca acest fapt e peste tot in lume la fel! Eu am avut onoarea sa pot sa testez un NSX vreo saptamina si cum sa va zic, dupa aceste zile m-am replasat in BB1 si am crezut ca sunt intro caruta!

                    Hai sa vedem ce face un NSX "putin" modificat pe un curcuit...---> N S X <---!

                    have fun

                    Comment


                    • #85
                      Da, dar intre NSXul de serie si cel din seria GT cum e in filmul de fata, sunt doua lumi diferite! Nu?

                      Si eu ma chinui sa pun mana pe unul sa-l testez (civilizat bineinteles), dar nu am nicidecum noroc. Am incercat si contra cost, degeaba, iar cand am crezut ca am noroc, a trebuit sa refuz unul in automatic. :? ops:
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by hondatu
                        Da, dar intre NSXul de serie si cel din seria GT cum e in filmul de fata, sunt doua lumi diferite! Nu?
                        Nu, sunt mai multe "lumi" diferenta, este clar... :wink: Doar vroiam sa arat ce e posibil si ce se poate face cu destul knowhow.

                        Incearca mai departe sa-ti faci o impresie reala despre un NSX, nu vei uita aceasta experienta asa de repede...

                        Comment


                        • #87
                          Discutia despre tehnica "heel and toe" continua aici :arrow: http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=525

                          Comment


                          • #88
                            Am reusit sa gasesc un filmulet despre viitorul NSX
                            http://www.edmunds.com/insideline/do...leId=109733#14

                            enjoy
                            HondaF1Fan

                            Comment


                            • #89
                              Zvonuri din presa japoneza: http://www.vtec.net/news/news-item?news_item_id=611370
                              Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                              Comment


                              • #90
                                Sau mai bine zis, unul din multele zvonuri (japoneze) ca se pare, din doua in doua luni apare ceva nou despre viitorul NSX. Oamenii pur si simplu nu mai au atata rabdare sa astepte ceva oficial si se imbata cu poze si sketchuri amatoresti.
                                Daca CT-R a fost adus de la spartan la full, cu greu pot sa-mi imaginez ca NSXul va duce lipsa de SH-AWD si cate alde stuff.
                                De putere litrica, oh Doamne ce nu s-a mai scris, incepanad cu 3.7L si iata terminand cu 5.0L, pana apare se fac vreo 8.0L.
                                ops: :roll:
                                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                                Comment

                                Working...
                                X