HONDA NSX

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foarte tare
    ex-FN2 owner
    Loved it every second!

    Comment


    • Originally posted by Fanatic View Post
      Ma intreb cate se vor vinde in Ro . E mai degraba retoric
      Pe o piata unde se vand anual 50 de Ferrari-uri, ar trebui sa fie posibil sa se vanda macar 10 unitati/an. Asta atent-optimist spus, fiind totusi vorba de o piata unde acest model nu are nici un fel de (re)nume. Cel putin din prisma vanzarii oficiale. La care se adauga ca nici imaginea brandului pe aceasta piata nu e printre cele mai bune.

      Tot retoric ma intreb daca acel numar de nici 1.700 de unitati vandute in Europa, al fostei generatii, va fi depasit sau nu.
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • In Romania se vand 50 de ferrari anual?
        stiam de 6-7...
        InjectoR
        Senior Member
        Last edited by InjectoR; 09-04-15, 15:56.
        Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

        … Jazz do it ...

        Comment


        • cred ca mai dergaba vreo. maxim, 10 bucati
          desi mai apar articole ca au 20-30 de comenzi
          dar datele seci de vanzari nu confirma asta
          "Ethics. That's always so inconvenient."
          Cal Lightman

          Comment


          • Pana una alta, s-ar putea sa aiba un concurent serios in Toyota Supra:

            http://2015toyotasupra.com/2015-toyo...rice-overview/
            http://www.carthrottle.com/post/the-...ose-your-mind/
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • Cea cu motor de BMW, nu?!

              Comment


              • Spui bine Delphi, s-ar putea, la care realist e doar "a putea". Ii dam si motor de RR sau de M6 si tot acolo va ramane unde a fost si generatia trecuta.

                Conform Google, Ferrari ar fi vandut 37 de unitati in 2013 in tara noastra, pe anul ttrecut pare-se ca le-a mers mai prost. Dar oricum ar fi si oricate ar fi fost si vor mai fi, asta nu schimba mare lucru la situatia HONDA din tara noastra respectiv sansele ca noul NSX sa-si gaseasca asa multi posesori pe aceasta piata.
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • Test-drive: https://www.yahoo.com/autos/2017-acu...132904750.html
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • In continuare mi se pare scumpa
                    Mai ales in comparatie cu modelele enumerate la finalul articolului. Ce-i drept alea vin cam chele la banii aia
                    ex-FN2 owner
                    Loved it every second!

                    Comment


                    • ex-FN2 owner
                      Loved it every second!

                      Comment


                      • Minutul 2:00, Pininfarina design.....ma prabusesc.
                        Nu stiu cine, cand si cum a putut acel cineva sa lanseze ineptia asta (care vad ca o practica si NSX Club of Europe) dar cert e ca nu va inceta nicioata.
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • Probabil ca Honda a lansat "ineptia", candva in 1984, d-asta e preluata peste tot. Pentru ca e un fapt real...

                          http://www.honda.com.au/cars/models/nsx.html

                          Honda commissioned Italian car designer Pininfarina to design the HP-X (Honda Pininfarina eXperimental), which had a mid-mounted engine configuration. After Honda committed to the project, management informed the engineers that the new car would have to be as fast as anything coming from Italy and Germany .The HP-X concept car evolved into a prototype called the NS-X, which stood for "New", "Sportscar" "eXperimental”.
                          ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                          Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                          Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                          Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

                          Comment


                          • Oare cand or intelege si oamenii astia ca un motor cu admisie normala este complet depasit din toate punctele de vedere de un turbo cu tehnologie 2016?

                            Comment


                            • Originally posted by IB View Post
                              Oare cand or intelege si oamenii astia ca un motor cu admisie normala este complet depasit din toate punctele de vedere de un turbo cu tehnologie 2016?
                              Îți dau dreptate până ajungem la fiabilitate și acolo mă aștept să îmi dai tu dreptate. Motorul cu turbină mai are de demonstrat. Turbina e bună dacă vrei putere de V6 din 4 cilindri.

                              Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                              Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

                              Comment


                              • Priveste turbina ca pe un consumabil cu viata de 1-200kkm care costa 1000$ si devine brusc ok Eu cel putin n-am nici o problema cu abordarea asta cata vreme imi da 50% sau mai multa putere in plus la consum similar.
                                ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                                Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                                Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                                Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

                                Comment

                                Working...
                                X