Probleme furtun pompa de servo

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da vazusi si eu. In ultimul moment m-am sucit cu ebay, am zis sa-i dau o șansă... asta e vedem ce poate asta. Pe moment e ok, ca si construcție mi sa părut in regula. Revin cu impresii peste cateva luni.

    Sent from 1+1
    Honda Accord - 2006 2.0 Executive

    Comment


    • Al treilea Accord CL în posesie, al treilea furtun de servo schimbat. Eu al patrulea CL nu mai cumpăr, am zis

      Apropo, furtunul original venit din US e made by Nichirin, dacă interesează pe cineva.
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • http://www.ebay.com/itm/Acura-TSX-Po...-/351279546271

        Adica asta? ca ma bate si pe mine gandul sa il comand si sa il schimb pentru a preveni orice problem viitoare. Din ce m-am uitat la furtun la imbinari ar fi curat, fara urme de ulei. Doar pe pompa am vazut niste urme de ulei, am facut si niste poze dar nu stiu sa le atasez. Am observat si ca nivelul e putin sub minim la servo.


        de astea ce stiti? ati comandat careva de pe ebay asa ceva?

        http://www.ebay.com/itm/6-PC-NGK-Las...VWuVEm&vxp=mtr

        ei zic ca ar fi in japonia facute.
        alexme24
        Senior Member
        Last edited by alexme24; 17-09-16, 13:58.

        Comment


        • Uleiul în borcan nu cred să fie ok sub minim. Furtunul asa arată, inclusiv protecțiile de pe el, doar ca la mine a venit cu PN de Honda 53713 SDA A52 (care înlocuiește PN listat inițial cu SDC A02). Nichirin e scris pe furtunul în sine.

          Bujiile cu același cod le-am luat și eu din US, sunt pe mașină de 15k km și sunt în regulă.
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment


          • Multumesc. Luni cumpar ulei sa completez. Sunt ferm convins ca umezeala de pe pompa e de vina pentru nivelul scazut.

            Comment


            • Salut băieți, puteți sa îmi confirmați ca asta e furtunul buclucaș, ca a început sa îmi bâzâie pompa și se vede umed. Dar vad ca are o bifurcație ceva? Click image for larger version

Name:	20161025_140440.jpg
Views:	1
Size:	47.6 KB
ID:	723073Click image for larger version

Name:	20161025_140433.jpg
Views:	1
Size:	54.5 KB
ID:	723074

              L.E. @wolfydRg cum e cu furtunul din link-ul dat de tine, ca îl ai de câteva luni acuma?
              2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

              Comment


              • Ala-i. Ochii pe nivelul lichidului. Furtunul repara-l sau schimba-l repede ca distrugi pompa si e scumpa ca dracu.
                Daca te nimeresti prin Ploiesti in timpul asta da un semn de viata ca mi-au ramas de la a mea 800 ml de lichid servo Honda.
                "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                Comment


                • M-am uitat pe lichid și e încă în limita, intre liniuțe. Adevărul e ca doar de doua zile a început sa facă. Mersi pt pont,o sa urmăresc nivelul zilnic.
                  2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

                  Comment


                  • Salut beksy, ai comandat de pe aliexpress furtunul?

                    Comment


                    • Nu, eu nu am nevoie de furtun. Arătam doar că americanii le cumpără din China şi le vând la preţ de... America.
                      Aşa că cine decide să meargă pe furtunul chinezesc îl poate lua şi direct de la sursă.
                      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                      Comment


                      • Am inteles...chiar ma uitam zilele trecute pe aliexpress pt furtun, dar nu sunt sigur ca e cel care trebuie pt ca stiu ca pe furtunul meu este o sonda, iar in poza nu vad deloc acea mufa...are cineva idee????

                        P.S. Si eu am insertizat furtunul de la servo si face pompa un zgomot...

                        Comment


                        • Confirm ca este bun frutunul din linkul dat de userul wolfydRG (http://www.ebay.com/itm/141843870658...%3AMEBIDX%3AIT
                          Multumesc si userului Io si Ea care m-a ajutat cu lichid de servo ca sa pot completa si a putea ajunge la Asko.
                          Baietii s-au miscat repede ca de obicei si intr-o ora era furtunul montat. Total manopera 325 Lei.
                          Furtunul de pe ebay a ajuns cam 600 de lei cu transport cu tot si a ajuns cam in doua saptamani direct la usa prin curier. Fara alte taxe de platit.
                          Daca mai necesita cineva lichid de servo pt completare, cred ca mi-au mai ramas cam 500 ml, sunt sigur ca Io si Ea ar fi de acord sa se foloseasca de acesta.
                          Mersi mult baieti pt ajutor!
                          2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

                          Comment


                          • De curiozitate am căutat pe ebay.de
                            http://www.ebay.de/itm/232050140925

                            Aparent vine din China, atenție.
                            Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                            Comment


                            • 325 de lei manopera doar pentru schimbat furtunul?
                              Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
                              epitesti.ro
                              anunturi.epitesti.ro

                              Comment


                              • Scuze, a fost inclus si un litru de ulei servo Honda.
                                2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

                                Comment

                                Working...
                                X