Discutii despre detailing, do's & don't's

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pot sa iti "prorocesc" ceva????nu duce asemenea produse "lacul eco" al hondei!dar voi urmari cu interes!
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

    Comment


    • Daca se lauda ca nu zgarie, n-ar trebui sa zgarie nici oja de pe masina noastra!
      "Hondas make the solar system look unstable and unreliable" - Jeremy Clarkson.
      sigpic

      Comment


      • se zgarie fir-ar sa fie....toata!
        nu va curatati iarna farurile cu nimic!se zgarie si alea de zpui ca ai dat cu smilgher de 1500...

        vb aseara cu un roman stabilit in USA!a spus ca produsele meguiers sunt f bune dar pe masiile americane si din EU!pe rasnitzele japoneze cumparate de mexicani si asiatici nu are rost sa arunci banii...
        wow,am ramas mut!a spus omul ca daca esti neger sau mexican din suburbii iti iei honda si nu dai polish!in schimb se lauda cu V8&bullshit...
        ex CL7 AT 2006
        CN1 Sport 2005
        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

        Comment


        • Revin cu update dupa aproximativ 3 spalari cu produsele spalare in parcare.

          Utimul este facut azi, masina se prezenta asa:





          Usor murdara, asa a fost de fiecare data cand am folosit produsele. Oricum, de fiecare data a fost "puternic" clatita datorita ploilor din ultima saptamana.

          Am pulverizat produsul:



          Am sters:



          Era foarte putina mizerie pe carpa. Am sters cu a doua carpa si apoi am trecut la IPA. Sters tot cu o carpa primita in colet pana a scos toate fillerele sau ce mai contine produsul spalare in parcare.

          Si cu ajutorul LED LENSERULUI avem urmatoarele rezultate:





          O foarte usoara panza de zgarieturi.
          Marti sau miercuri imi intra masina la revopsit si vom putea vedea un 50:50 cu zona protejata de ORACAL si cum arata si partea cealalta neprotejata de ORACAL.
          Tin sa precizez ca masina a fost spalata o singura data la o spalatarie si nu a fost stearsa, doar data cu spuma si clatita.
          Fiecare isi trage propriile concluzii, eu consider solutia o ceara spray datorita brobonelelor formate pe suprafata capotei si faptul ca rezistat la nu stiu cate ploi.
          "Hondas make the solar system look unstable and unreliable" - Jeremy Clarkson.
          sigpic

          Comment


          • Okay daca vreau sa merg pentru un detailing interior curatare piele / plastice / bord etc, unde imi recomandati sa incerc? Din ce am citit pe net toate dureaza cel putin o zi folosesc o groaza de solutii de curatare necunoscute mie (nici nu am cum nelucrand in domeniu) si este nevoie de programare... Merita sa dai 500-600 de ron pe asa ceva (am un civic 2.2 executive cu piele si plafon panoramic) ?
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

            Comment


            • in functie de cine iti face detailing-ul se merita...dar poti sa dai si tu 2-300 ron pe produse..daca nu e intr-o stare foarte proasta...o cureti foarte usor

              Comment


              • Pai asta era intrebarea mea in Bucuresti cine face detailingul okay?
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                Comment


                • Eu am fost la expertdetailing, si sunt pe 3/4 multumit. N-as prea recomanda. Aikonelutzu? aici pe forum? Toata lumea zice de bine de el, e pasionat omu'
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • @nomercu: du-te la aikonelutzu pentru orice problema de detailing. Am fost la el si este nu doar pasionat dar si profesionist...stie bine ce face, recomand cu toata increderea si n-am nici un fel de interes ascuns. Lasa-i pe ceilalti detailisti care promit marea cu sarea dar care nu prea au habar cu ce se mananca povestea asta. Nu uita ca masinile noastre au lacul asa cum il au.
                    mircea
                    Accord '07 2.0 ES, M/T, silver

                    Comment


                    • recomand de asemenea aikonelutzu
                      R 42659 - Milano Red Ep3

                      Comment


                      • Pai si stie cineva un nr de telefon sau ceva detalii despre Aikonelutzu ... as vrea sa imi fac si eu un machiaj la masina ???
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/gpoint/

                        Comment


                        • Da-i un pm, da' pana nu se mai incalzeste afara nu mai face nimic parca. Si vezi ca are thread dedicat la aria de anunturi/vanzari, cu tot cu date de contact
                          -------------------
                          There is no point of having if you can't share.

                          Comment


                          • multumesc BlackMagic ... dar nu`l gasesc ... poate vede el ca am intrebat si posteaza aici ceva si il contactez
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/gpoint/

                            Comment


                            • uite aici linkul topicului: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...icii+detailing
                              -------------------
                              There is no point of having if you can't share.

                              Comment


                              • Multumesc mult de tot BlackMagic...In martie plec direct la Buc sa imi fac masina ...
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/gpoint/

                                Comment

                                Working...
                                X