12/02/06: A doua intalnire Hondafan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 12/02/06: A doua intalnire Hondafan

    Asa cum am specificat si pe topicul primei intalniri, propun cea de-a 2-a intalnire duminica 12.02, orele 12, la Gara Baneasa (la rondul Miorita, cum vii dinspre Casa Scanteii inspre iesirea din Bucuresti spre DN1, pe stanga).
    De data asta, haideti sa ne adunam mai multi, sa nu mai avem loc in parcarea aia.
    Asteptam atat membri noi care si-au anuntat de pe acum participarea, cat si cei prezenti duminica.
    Daca totul merge bine, voi avea si o mica supriza, de preferat sa veniti cu masinile cat mai spalate. :wink:
    In functie de cum va decurge totul, vom vota la fata locului si daca pastram confirguratia asta a intalnirilor sau propunem alta. As putea face un Poll sa votam aici, dar, din propria experienta, nu va iesi decat o varza.

    @Adminsitrator sau Hondatu: sper ca ma veti ajuta cu mail-urile si de data asta, trimiteti mesaje la toate mail-urile pe care le aveti in baza de date.

    Astept propuneri, opinii, entuziasm, dezamagiri, confirmari sau infirmari(d-astea nu vreau :P ....glumesc).

  • #2
    deja iau amploat mitingurile astea ...io zic ca nenea hondatu sau nenea administratoru ar face bine sa fac un nou subforum cu INTALNIRI

    parerea mea 8)
    Vtec Junkie B16a2.

    Comment


    • #3
      Originally posted by cioli
      ...io zic ca nenea hondatu sau nenea administratoru ar face bine sa fac un nou subforum cu INTALNIRI
      O idee buna, insa numai dupa ce votam programul intalnirilor. :wink: In plus de asta, ar fi bine sa fie vizualizat numai de catre membri, adica toti cei care se inscriu pe forum si sunt online.

      Comment


      • #4
        just my 2 cents... cred ca ar fi bine sa le facem un pic mai rarutze (la un interval de 2-3 luni poate). Nu de alta, dar in ritmul o intalnire la 2 saptamani, cred ca s-ar banaliza putin chestia, si in jumatate de an s-ar mai aduna doar cate 2-3 oameni...

        Eventual, cam una la 3 luni si alternand orasul? Iasiul next
        2006 Accord CL7 2.0 MT

        Comment


        • #5
          Ideea era ca acum sa ne adunam chiar ceva mai multi si sa votam live cadenta si locul intalnirilor. Daca lumea va dori, se vor face la 2, 3 saptamani sau la 1 luna (la 3 mi se pare mult prea rar, 4 intalniri pe an sunt super putine).
          Eventual la 3 luni sa facem una nationala, asta da, una in centrul tarii (spre ex la Brasov, cum a sugerat Administratorul), sa fie bine pentru toata lumea.

          Comment


          • #6
            Originally posted by cioli
            deja iau amploat mitingurile astea ...io zic ca nenea hondatu sau nenea administratoru ar face bine sa fac un nou subforum cu INTALNIRI

            parerea mea 8)
            S-a facut.
            "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson, TopGear guru.

            Comment


            • #7
              hopa, s-a facut o categorie noua
              off, da tocmai in baneasaa.... este in partea cealalta a bucurestiului fata de mine . sincer nici nu stiu sigur unde se va tine, poate uploadati si o mica harta glumesc dar totusi este super departe de mine si sunt de parere cu cryo, la 2 sapt mi se pare cam repede dar avind in vedere ca suntem la inceput cu intalnirile se accepta , eu cred ca cel mai bine ar fi la minim 3 saptamini o intalnire. ce-i mult strica , e si vorba "mai rarutz ca-i mai dragutz". ramine de stabilit, ori aici ori la intalnire , sa vedem citi vor fi prezentzi. poate pina atunci imi revopsesc si eu bara si capota sa arate si a mea mai bine
              eu voi fi prezent ma interesez sa stiu locatzia sigur si voi veni primu' he he he
              \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
              I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
              _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

              Comment


              • #8
                Multumiri Adminului.
                Fanete, cum vii pe Kisselef si ai in fata Casa Scanteii, ajungi la rondul din fata cladirii si o iei in dreapta, spre iesirea din Bucuresti. Ajungi la primul rond, la Miorita, unde e fantana aia arteziana in mijloc (in care intra multe masini de obicei :lol: ), si acolo, imediat in stanga o sa vezi o parcare cu spatiu verde si o cladire mai mica cu multe geamuri. Aia e gara Baneasa, pe care o folosea Nea Nicu odata.
                Cum am mai zis, scopul acestei intalniri nu este de a creea o traditie cu cadenta asta (intr-adevar, poate e prea des, dar chestiunea asta v-as ruga frumos sa o discutam la fata locului :wink: ), ci de a de a ne aduna ceva mai organizati si mai numerosi, sa speram, si de a stabili cum procedam de acum incolo.
                Prima intalnire a fost mai mult de tatonare, de cunoastere, de data asta ar fi bine sa ne organizam ceva mai bine, si sa tragem in poze masinile cu membri, sa stim exact care a cui este. Pe langa asta, as cum v-am zis, daca reusesc, va voi face si o mica supriza, sa speram ca va va placea. :wink: Pentru asta, nu uitati sa veniti cu masinile cat mai curate. 8)

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Bogdan_16v
                  la Miorita, unde e fantana aia arteziana in mijloc (in care intra multe masini de obicei :lol: )
                  super tare , chiar asa e :lol:

                  da am zis ca stiu unde e, da nu sunt sigur, si exact la locul asta ma gandeam si eu
                  oricum , eu cred ca intalnirea asta ne-a unit mai mult, parerea mea. mie mi-a placut foarte tare ideea si o sustin in continuare
                  putem face si o lista cu cei care vor a fi prezenti si o condica pe care sa o semnam fiecare la intalnire

                  eu unul sunt foarte curios, si fac orice sa vin, numai sa vad surpriza. cine stie poate ne intalnim cu un civic nou :heart:
                  \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
                  I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
                  _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

                  Comment


                  • #10
                    mda, in primul rand trebuie poze de calitate. ce am facut acum a fost amatorism. Trebuiesc aranjate in arc de cerc, la linie, sa iasa cat mai profi.

                    In al doilea rand trebuie sa ne trecem cumva nicku/numele pe o foaie la vedere, sa ne invatam mai repede, desi nu e mare chestie, nu sunt chiar asa multe masini

                    In al treilea rand... poate o vizita la resto dupa, pt incalzire, desi nu e obligatoriu
                    2.0i 2005

                    Comment


                    • #11
                      Ok

                      Dupa cum am spus, intalnirea a fost super. Totusi, ma asteptam sa vina mai multe CRX-uri, dat fiind faptul ca vad destule prin Bucuresti. Banuiesc ca si posesorii de alte tipuri de Honda ar putea spune ceva asemanator. :? E adevarat ca pentru prima intalnire nu a fost rau, dar cred ca multi dintre posesorii de Honda nu cunosc sau nu frecventeaza forumul. In consecinta, trebuie facut cumva, astfel incat sa ia cunostinta despre intalniri, cat mai multe persoane. 8) Personal, ma gandeam sa pun un anunt in geamul masinii, cu ceva timp inainte. O fi bine ? :?: :idea:

                      Comment


                      • #12
                        mai degraba daca vezi parcate sa pui un anunt la masinile altora 8)
                        2.0i 2005

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ok

                          Are cineva pile la RAR sau la cei care tin evidenta masinilor? Asa le-am putea scrie o scrisoare in care sa ii informam de existenta Hondafan.

                          Si cu anuntul in geam e OK, nu cred ca ar avea ceva de obiectat.

                          Cea mai buna solutie ar fi ca importatorul sa aiba o baza de date cu toti posesorii de Honda din Romania, si asa nu sunt multi. Dar ... importatorului putin ii pasa de acest aspect mai ales ca ei, desi au fost de acord cu un link in site-ul lor catre Hondafan, nici pana in ziua de azi, dupa aproape doi ani, nu l-au pus. Uitati-va numai pe www.honda.de sa vedeti acolo sectiune de link-uri. Orice amarat de site cu tema Honda din Germania este listat acolo.
                          "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson, TopGear guru.

                          Comment


                          • #14
                            eu propun alta chestie. am un prieten care lucreaza la o imprimerie, banere publicitare etc. un grafician poate face un mic stick pe care sa ni-l lipim pe masina. eu unul cred ca am sa imi fac singur ceva mic
                            chiar ma gandeam la o sigla sa fie ceva de genu cum m-am chinuit eu putin aici



                            adica scrisul specific honda si apoi de mina sau doar honda fan cum este la noi la site

                            \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
                            I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
                            _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

                            Comment


                            • #15
                              Si eu m-am gandit la faza asta q anunturile in ziar si chiar cred ca o sa fac un print cu ceva flyere care sa le pun in geam hondelor intalnite prin oras... singura problema e ca si eu stiam de exemplu la inceput de site propriu zis, insa nu si de forum... ops:
                              Pana atunci am sa transmit pe cale orala cat mai multor posesori de honda :wink:
                              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                              Comment

                              Working...
                              X