Hondafan meeting: pareri si impresii

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Super poze, ce sa mai...
    Apropos, acum am cu ce ilustra materialul
    Stiti, cred ca a fost cea mai concreta exprimare a unui slogan: "Pasiune pentru masini"... Felicitari tuturor si hai sa vedem daca strangem 100 de masini la anul.
    Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

    La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

    Comment


    • #62
      OK..cum facem sa luom si filmuletele de la cei ce au filmat traseul pana sus si in poiana ?!!?!?!?

      Comment


      • #63
        pai cred ca ar trebui postate tot pe ftp dupa care fiecare si le download-eaza.
        If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

        2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
        ex - 1986 Honda MT5
        ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
        ex - 2001 Honda Civic Type-R
        ex - 2007 Honda Jazz

        Comment


        • #64
          Revin cu consumul verificat, Aproximativ 725km facuti si un consum de 5.8 la suta. Tinand cont ca nu ne-a depasit nimeni pe tot drumul...si am mers chiar cu 220!!! Atunci cand aratam lui 2.0TDI cine e mai bun. Spider poate depune marturie

          Vizavi de Transfagarasan, ne-a trecut si noua prin cap sa-l facem dar era deja destul de tarziu si ne gandeam la drumul prost de dincolo de Balea. Oricum Sibiul a meritat mai mult decat ne-am fii inchipuit, despre Valea Oltului si Dealul Negru nu e nevoie sa va mai spun ca stiti cu totii cum e.
          Honda Civic 2.2 i-CTDI Ex - NEGRU MAT; 170CP; ambient blue light; praguri x-treme; capota "carbon"; eleron sport; etriere sport rosii; spoiler si praguri TSS Tuning.

          Comment


          • #65
            Azertiti, te rog mai termina cu explicatiile astea, ca ma confuzezi de tot si ma faci sa ma simt si foarte nepriceput. :? :? Mie doar sa-mi spui: la ISO100 la cat intra VTEC-ul? :lol:

            Serios vorbind, foarte frumoase pozele.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • #66
              Felicitari si de la mine lui Bogdan si lui Udo. Eu unul n-am vazut scapari in organizare, m-am simtit foarte bine. Ca si fi-mio de altfel, ne-am tot jucat de-a Max in intersectie si de-a Honda veche (no offence Mihai, asa ii zice Andrei dar i-a placut mult)

              Victor a zis: Cand este urmatoarea?

              Asa raspunde la intrebarea de final si un baiat de la mine din echipa la primul meeting dupa un team-building :
              - Alte subiecte mai avem?
              - Da, un team-building cind mai facem?
              Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
              Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

              Comment


              • #67
                Am zis sa-l las pe Cyborg sa fie vedeta cu Accordu' lui anu' acesta, am zis sa nu vin cu al meu sa nu-l eclipsez cumva

                Lasand gluma la o parte, am vazut pozele, WOW imi pare rau ca n-am reusit sa vin, poate la anu'
                Cred ca a fost SUPER !

                Comment


                • #68
                  Originally posted by dinoc
                  Am zis sa-l las pe Cyborg sa fie vedeta cu Accordu' lui anu' acesta, am zis sa nu vin cu al meu sa nu-l eclipsez cumva

                  Lasand gluma la o parte, am vazut pozele, WOW imi pare rau ca n-am reusit sa vin, poate la anu'
                  Cred ca a fost SUPER !
                  Nu-ti spunem clar ce si cum a fost ca-ti bagi unghia in gat :P
                  Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                  La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                  Comment


                  • #69
                    uof, si eu care speram sa vad short shifterul ala...
                    2006 Accord CL7 2.0 MT

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by dan
                      Cat despre seri artistice, uita-te la fotografia de mai jos:
                      Deci...deci...fotografia asta e GENIALA, ti-am zis-o si la intalnire. 8) Abia o astept in varianta de wallpaper. :twisted:

                      Ce pot sa spun e ca pe mine m-au imbolnavit "esnisen-urile" alea (S2000) de la TM, alearga de mananca pamantul...mi-am furat-o cum nu se poate de jenant de la unul (vreo 3-4 masini pana la 150). ops: Noroc ca am mai recuperat cu FN2-ul, putin acolo.

                      Comment


                      • #71
                        Asa.... spune la toata lumea .... sa nu mai scot niciodata capul din pamant

                        Fug S2000-urile, dar au si modificarile de rigoare
                        ex-FN2 owner
                        Loved it every second!

                        Comment


                        • #72
                          Ei, Bogdane, dar ce te asteptai? Acum sincer... are cu minim 20% mai multi caluti sub capota decat a ta, plus tractiunea spate care chiar se vedea ca impinge excelent. Tu plecai excelent, dar nu aveai tot atata aderenta ca si el. Si cand am spus 20% ma refer, evident, la motorul de serie. Or el inainte de curse dadea cu degetu' be ecranul ala... stii tu care.
                          Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                          La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Fanatic
                            Asa.... spune la toata lumea .... sa nu mai scot niciodata capul din pamant

                            Fug S2000-urile, dar au si modificarile de rigoare
                            Lasa, ca te faci tu mare si inveti sa pleci mai tare. Dar oricum, cred ca aici e si vorba de o diferenta de mase ale masinii.
                            Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                            La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                            Comment


                            • #74
                              Si eu m-am gandit la mase ....
                              Diferenta eu zic ca e de la faptul ca eu inca sunt timid cu schimbatul si faptul ca masina mea are doar 4000 km.
                              Masinile sunt cam egale altfel

                              Acum sunt in cautarea filmuletului EP3 Vs FN2. Nu mai stiu unde l-am vazut ... e interesant asta va spun sigur.

                              Oricum si mie sincer mi se pare mai greoaie FN2-ul.
                              ex-FN2 owner
                              Loved it every second!

                              Comment


                              • #75
                                Daca tot ati dat in versus (FN2 / Ep3) , pe forumul "Civic Type-R UK Owners" :
                                http://www.civictype-r.co.uk/forum/viewforum.php?f=90 (va trebuie cont acolo, "fanatic" cred ca are deja ) ,
                                sunt exprimate parerile posesorilor despre FN2.
                                Ce m-a surprins (din ce-am citit) este ca sunt multi proprietari de FN2 care au avut sau inca mai au EP3,
                                iar toti lauda FN2-ul si spun ca-i la fel de rapida, ... si nu s-ar mai intoarce la EP3, bla bla ...

                                Comment

                                Working...
                                X