ATI Motors Company (Iasi) - ex-dealer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by hondatu View Post
    Nu e deloc asa cum sustii. Practica HTRO n-are de ce sa se diferentieze fata de cea practica de alte subsidiare Honda din restul Europei
    Udo, aici tin sa te contrazic.

    Din cate stiu eu in Germania poti comanda orice Honda vrei tu, in orce culoare, cu sau fara navigatie si daca ai banii cash mai poti negocia si un discount care poate fi substanial, pe langa promotia oferita de Honda Germany.

    Or asta nu se intampla la noi. Daca vrei masina o iei pe cea de pe stoc daca iti convine culoarea, daca nu te reorientezi, de discount la dealer nici vorba (si asa au marje comerciale foarte mici spre deosebire de tari civilizate) si e clar ca politicile de pret de la HTRo nu sunt la fel ca afara.

    Eu cand am vrut sa-mi iau masina m-am lovit de un zid al neputintei dealerului de a-mi da ce vreau eu din cauza politicii importatorului si ce am putut sa fac? Am luat-o pe comanda din Budapesta, in culoarea dorita de mine cu dotarile dorite de mine (de ex puteam pune navigatie originala) cu interiorul bej cum il vroiam si la un pret mult mai mic si a venit in mai putin de 3 saptamani.

    HTRO asa cum il avem e bun, dar se poate mult mai bine. Si cum nemultumitului i se ia darul zic doar ca e mai bine decat deloc.
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 04-05-11, 11:49.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • "am fost si suntem dealerul nr.1 din provincie, pentru al 6-lea an consecutiv."
      Cu tot respectul pt cei de la HTRO,dar nu prea sunt in regula la etajul superior.Cum poti inchide dealerul nr.1 din provincie?Cu atat mai mult cu cat o parte destul de mare dintre hondari se afla in acea zona,iar cei de la ATI le-au facut diferite propuneri pt a continua parteneriatul?
      Business?hell no!that's stupidity!
      sky is the limit!!!!
      2009 ACCORD 2.0/Executive/Volcano Grey

      Comment


      • -a

        @ticker: intotdeauna se poate mai bine
        @stefan g: in mod cert, ei au calculat, adunat,scazut,daca nu le-a dat cu plus, oamenii au renuntat.tu ai munci in minus?
        Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

        Comment


        • Originally posted by Stefan G View Post
          "am fost si suntem dealerul nr.1 din provincie, pentru al 6-lea an consecutiv."
          Cu tot respectul pt cei de la HTRO,dar nu prea sunt in regula la etajul superior.Cum poti inchide dealerul nr.1 din provincie?Cu atat mai mult cu cat o parte destul de mare dintre hondari se afla in acea zona,iar cei de la ATI le-au facut diferite propuneri pt a continua parteneriatul?
          Business?hell no!that's stupidity!
          Daca te uiti acus la oferta de pe site-ul HTR, la Civic 4d vei gasi - in sfarsit! - varianta ES, dar din 2009. N-ar fi rau, dar in 2010 nu a fost in oferta ES-ul nici cu modelul din 2009, nici din 2010.
          Succesuri celor de acolo! E clar ca nu dorm. Viseaza (power of dreams, indeed!)!

          Comment


          • Originally posted by ionutblv View Post
            @ticker: intotdeauna se poate mai bine
            @stefan g: in mod cert, ei au calculat, adunat,scazut,daca nu le-a dat cu plus, oamenii au renuntat.tu ai munci in minus?
            Ionut, daca te uiti atent, Stefan era dezamagit de politica HTRO, nicidecum de decizia luata de ATI
            primus
            Senior Member
            Last edited by primus; 04-05-11, 21:49.

            Comment


            • Eu vad si o parte buna in toata povestea asta: poate la revizii organizam o Nationala . Era sa zic Regionala, dar Moldova a sarit deja din schema.
              Cine se ocupa de organizare in anii ce vor veni?

              Comment


              • Intr-adevar!sunt dezamagit de politica HTRO,nicidecum de ATI,care nu au nicio vina.Oamenii(in general), normal ca nu muncesc si nici nu vor munci in minus!Cred ca daca cei din Romania ar lua exemplul celor din Ungaria,din ceea ce am citit din postul lui ticker,poate ar avea ceva mai mult succes la vanzari(imi dau cu parerea).De exemplu cand am luat Accordul eu nu vroiam navigatie neaparat pe el,vroiam ceva de genul Accord varianta comfort+piele si trapa eventual.Zic ca masina era ceva mai ieftina si mai accesibila,fara dotarile pe care le consider nefolositoare cel putin in ROmania.
                sky is the limit!!!!
                2009 ACCORD 2.0/Executive/Volcano Grey

                Comment


                • Originally posted by vtin View Post
                  Eu vad si o parte buna in toata povestea asta: poate la revizii organizam o Nationala . Era sa zic Regionala, dar Moldova a sarit deja din schema.
                  Cine se ocupa de organizare in anii ce vor veni?
                  +1 Vtin!
                  sky is the limit!!!!
                  2009 ACCORD 2.0/Executive/Volcano Grey

                  Comment


                  • indiferent de deciziile importatorului sau ale dealerului pe criterii financiar-economice ramane cert un singur lucru:

                    ATI MOTORS COMPANY a fost cel mai implicat dealer in fenomenul numit HONDAFAN!Putem spune ca au fost trend-setter in acest capitol si nu numai!atitudinea lor fata de cienti a fost una clar de departe cea mai buna dintre toti delerii auto din iasi!au adus si au castigat clienti prin seriozitate si profesionalism au creat o noua tinuta in conduita fata de cienti!sunt profesionisti si cred ca deciziile pe care le-au luat au fost de departe cele mai bune pt ei!
                    LE DORESC MULT NOROC PE NOUL BRAND PE CARE IL REPREZINTA SI CRED CU MANA PE SUFLET CA CEI MAI CASTIGATI VOR FI CLIENTII FORD!

                    VA DORESC MULT SUCCES SI PROFIT IN NOUL BUSINESS SI VOI DA TOATE RECOMANDARILE LA SUPERLATIV POTENTIALILOR CLIENTI FORD!

                    @Pt toti cei care ati dat un comment:va spun ca trebuie sa respectam aceasta echipa si pe acesti oameni fara a ne arunca totusi in speculatii!

                    pt fanii/clientii honda din iasi-NU DISPERATI!Sunt convins ca lucrurile vor fi clare si limpezi cat de repede!

                    eu pesonal ii voi multumi familiei MANOLACHE pt tot ceea ce au facut in promovarea brandurilor japoneze in iasi si in evenimentul HONDAFAN din 2008!

                    mult succes cu brandul FORD!!!
                    razvan p.
                    Senior Member
                    Last edited by razvan p.; 04-05-11, 21:46.
                    ex CL7 AT 2006
                    CN1 Sport 2005
                    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                    Comment


                    • Ca sa il completez pe razvan p. :mult succes si sa puteti sa realizati cu Ford ce nu ati putut realiza cu Honda!
                      sky is the limit!!!!
                      2009 ACCORD 2.0/Executive/Volcano Grey

                      Comment


                      • am editat postul anterior dar intre timp au aparut alte comentarii asa ca... sa fiu on-topic

                        ATI, va urez bafta in continuare. la cat de OK ati fost, multi clienti ai altor marci v-ar fi dorit drept dealeri ai respectivelor marci pe piata locala. ghinionul a fost probabil sa se elibereze licenta pentru o marca mai jos de top 3 in Romania (normal, mai sus decat Honda ca mai toti sunt mai sus) dara norocul sa fie totusi o marca cu fiabilitate rezonabila, cat sa fiti injurati aiurea de clienti (nemultumiti, in fapt, de producator). sa fiu sincer, reprezentarea Ford locala suferea tare-tare de renumele prost castigat de... anteriorul dealer.

                        din nou, multa bafta si sa ajungeti in sfarsit pe profit, sunt sigur ca veti ramane la fel de atenti cu vechii si noii clienti


                        -si ca sa-l secondez pe Razvan, aduc si eu multumiri familiei Manolache, au incercat si rezista; acolo unde inca mai conteaza (Toyota) inca mai raman pe pozitie

                        Comment


                        • sunt sigur ca vor ajunge!absolut sigur!

                          nu stiu ca masinile au probleme la FORD,cert este ca fostul dealer avea!la toate brandurile pe care le-a detinut!))

                          ATI pot si vor schimba acest aspect!

                          @primus:dealerul toyota din iasi are castigate printre premii,premiul de cel mai titrat si profesionist dealer(efectuat pe baza sonodajelor efectuate la clienti) acordat de COMAPANIA TOYOTA dealerilor sai!vb de compania mama iar premiul a fost decernat la PARIS!
                          razvan p.
                          Senior Member
                          Last edited by razvan p.; 04-05-11, 21:57.
                          ex CL7 AT 2006
                          CN1 Sport 2005
                          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                          Comment


                          • oh, da, Razvane, date fiind performantele combinate ale familiei, de asta ma si declar increzator ca si de-acum inainte vor fi in regula

                            Comment


                            • intr'adevar ramane o gaura mare neacoperita in zona nordestica.
                              http://www.hondatrading.ro/dealeri (la iasi e Under construction!)

                              sunt la bucuresti si am masina cumparata de la ati si reviziile facute la asko.
                              Houston, i don't have any problem...

                              Comment


                              • Pana apare noul dealer inchidem topicul dedicat celor de la ATI Motors Company.

                                Le multumim pentru colaborarea pe forum si le urez succes in continuare!
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X