ASKO International (Bucuresti) - Chiajna & Giulesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut,
    ma intereseaza sa cumpar o bara spate originala pentru Honda Civic coupe, 93, EJ1.
    Puteti aduce asa ceva si cat ar costa?
    Multumesc
    Facilitez comenzi in State

    Comment


    • Originally posted by Comenzi Sua View Post
      Salut,
      ma intereseaza sa cumpar o bara spate originala pentru Honda Civic coupe, 93, EJ1.
      Puteti aduce asa ceva si cat ar costa?
      Multumesc
      se poate o serie de sasiu?

      Comment


      • Sigur,

        1HGEJ1161PL045924. Masina este fabricata in State.
        Multumesc
        Facilitez comenzi in State

        Comment


        • Salut Razvan,

          In decembrie va trebui sa vin si eu la revizia de 1 an. Doresc o estimare a reviziei (filtru ulei, filtru aer, filtru polen, manopera). Voi veni cu uleiul meu (Motul X-lite 0W-30), asa ca uleiul te rog sa nu-l incluzi in calculatie.

          De asemenea, masina are niste trosnituri dimineata la rece la suspensia fata, uneori insa se aud/simt si in restul zilei si scartaie pedala de ambreiaj. Se pot cerceta si, eventual, remedia la revizie aceste probleme sau trebuie sa fac o programare separata (imi este peste mana total sa fac un drum pana la service in timpul saptamanii..)

          Multumesc mult!
          sigpic

          HONDA - THE POWER OF DREAMS
          Honda Civic Type-R FN2

          Comment


          • Service Asko

            Originally posted by strumfuadi View Post
            Salut Razvan,

            In decembrie va trebui sa vin si eu la revizia de 1 an. Doresc o estimare a reviziei (filtru ulei, filtru aer, filtru polen, manopera). Voi veni cu uleiul meu (Motul X-lite 0W-30), asa ca uleiul te rog sa nu-l incluzi in calculatie.

            De asemenea, masina are niste trosnituri dimineata la rece la suspensia fata, uneori insa se aud/simt si in restul zilei si scartaie pedala de ambreiaj. Se pot cerceta si, eventual, remedia la revizie aceste probleme sau trebuie sa fac o programare separata (imi este peste mana total sa fac un drum pana la service in timpul saptamanii..)

            Multumesc mult!
            Salut,

            Cost revizie aproximativ 700 lei.

            Uleiul este in regula, dar verifica te rog specificatia (trebuie se fie ACEA A1/B1, ACEA A3/B3, or ACEA A5/B5).

            Restul problemelor le rezolvam tot la revizie.

            Multumim,

            Razvan

            Comment


            • Este API SL si ACEA A3, special l-am cautat, fiindca majoritatea uleiurilor cu vascozitatea asta sunt ACEA A1, cu HTHS mic, <3.5...
              O sa sun inainte cu circa o saptamana pentru a face o programare.

              Multumesc Razvan!
              sigpic

              HONDA - THE POWER OF DREAMS
              Honda Civic Type-R FN2

              Comment


              • Salutare,


                Am si eu o nelamurire la un CR-V 2005 AT 2.0 Benzina


                Langa joja de ulei ptr. cutie viteze este o teava care este neacoperita ... este normal sau trebuie pus un capac ceva ?

                Mersi

                Comment


                • @ Niculae Razvan

                  La prima revizie pot veni cu uleiul meu fara sa pierd garantia?Care sunt specificatiile uleiului pe care trebuie sa le respect si ce alte vascozitati mai pot pune in afara de 0w30?
                  Multumesc

                  Civic fk3 facelift

                  Comment


                  • Originally posted by mitrasca View Post
                    @ Niculae Razvan

                    La prima revizie pot veni cu uleiul meu fara sa pierd garantia?Care sunt specificatiile uleiului pe care trebuie sa le respect si ce alte vascozitati mai pot pune in afara de 0w30?
                    Multumesc

                    Civic fk3 facelift
                    Ce vascozitati poti sa pui scrie si in cartea masinii si in multe alte locuri pe forum (de fapt este si o discutie ampla pe tema asta). Iar specificatiile sunt cu 2 posturi mai sus.
                    '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

                    Comment


                    • Salut Razvan, cati litri de ulei MTF 3 intra in R18a2 cutie manuala? Mersi
                      fetherw80
                      Senior Member
                      Last edited by fetherw80; 18-11-10, 15:38.
                      '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                      Comment


                      • tocmai am facut revizia de 80.000 km , si totul a iesit bine pana la urma (mici probleme la geometrie)
                        multumesc Razvan si baietilor.
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
                        civic sedan 08

                        Comment


                        • Am verificat suspensiile, totul perfect, multumiri lui Razvan & comp.
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • sal, dc vin maine dim pt revizie si nu am programare ewste vre-o problema? nu am avut timp sa ma programez si arde so fac musai maine. help

                            Comment


                            • Du-te acolo, nu cred ca te trimite nimeni la plimbare, Asko e altceva, te vei convinge maine, sper sa nu fie nebunia de pe lume si sa ma insel !
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • asa voi face, dc nu ma primesc ma leg cu lanturi de usa , scandez dezbracat

                                Comment

                                Working...
                                X