Culori : Caroserie-Tapiterie la Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Culori : Caroserie-Tapiterie la Accord

    Am inteles ca este destul de problematica alegerea unei combinatii de culori intre caroserie si tapiterie. Am inteles ca vin in contrast cele doua, iar o combinatie negru-negru este destul de rara.

    Care este motivul ?
    NightHawk - pretentioasa vopsea - dar....., inca se merita

    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/SAMM/

  • #2
    nu cred ca e destul de rara... cunosc cativa care au negru-negru.
    2006 Accord CL7 2.0 MT

    Comment


    • #3
      Nu se baga nimeni sa dea un raspuns lamuritor.

      Ma refer in primul rand la dealeri.

      Sau stiti si voi la fel de multe cate stiu eu ?

      La 2.0i piele neagra ?
      NightHawk - pretentioasa vopsea - dar....., inca se merita

      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/SAMM/

      Comment


      • #4
        Cryo la 2.0 executive, negru cu piele neagra nu prea imi aduc aminte sa fi vazut, doar la 2.0 comfort.
        De obicei culorile inchise -negru, dark mocha- vin cu piele bej.

        Comment


        • #5
          in postul initial nu se preciza nicaieri ca e vorba de tapiterie din piele.
          Am inteles ca este destul de problematica alegerea unei combinatii de culori intre caroserie si tapiterie. Am inteles ca vin in contrast cele doua, iar o combinatie negru-negru este destul de rara.
          2006 Accord CL7 2.0 MT

          Comment


          • #6
            Corect Cryo

            Comment


            • #7
              Eu am indigo cu piele neagra.
              Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
              LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
              Accord 2006 2.0 ES M/T
              Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
              Raising money for...the third H

              Comment


              • #8
                la piele m-am referit, adica la 2.0 i Executive caroserie neagra - piele neagra, intr-adevar nu am fost destul de explicit prima oara.

                am vazut prin reviste ca exista combinatia asta, dar probabil la noi in tara dintr-un motiv sau altul nu se aduce. Chiar am descarcat uncatalog accord in PDF unde scrie clar ca pielea vine neagra la standard.

                eventual daca se face comanda pentru combinatia asta, cam cat ar dura ?
                NightHawk - pretentioasa vopsea - dar....., inca se merita

                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/SAMM/

                Comment


                • #9
                  Originally posted by SAMM
                  eventual daca se face comanda pentru combinatia asta, cam cat ar dura ?
                  Verifica posturile cu masinile care intarzie. O sa afli cam cat dureaza. Dar o sa ti se si taie de comandat. Mai bine ia ce au pe stoc.
                  Civic '03 1.6 VTEC II
                  Accord '06 2.4 M/T

                  Comment


                  • #10
                    mda,

                    deja e problematic, nu stiu la cate marci de masini pe lumea asta nu poti alege o combinatie negru-negru, nu mi se pare deloc iesit din comun, mi se pare chiar normal

                    .
                    .
                    .
                    NightHawk - pretentioasa vopsea - dar....., inca se merita

                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/SAMM/

                    Comment


                    • #11
                      cred ca este mai mult o problema de mentaliatte a producatorului asiatic :lol:
                      www.soundlightvideo.ro
                      www.slvservices.ro
                      EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
                      '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

                      Comment


                      • #12
                        Momentan, pentru masinile comandate inclusiv pana in mai-iunie, se va merge pe contrast (Nighthwak Black, Dark Mocha si Royal Blue vin cu interior Ivory), exceptii fiind doar cateva variante Comfort.
                        Decizia apartine partii japoneze a importatorului care, dupa cum bine zicea cineva, are o altfel de mentalitate.
                        Daca la negru sau bleu-marin mai merge interior negru (desi pielea nu este neagra in adevaratul sens al cuvantului, ci un gri foarte inchis), cu mana pe inima va zic ca la Mocha nu merge sub nici o forma, si mai mult ca sigur ca la aceasta culoare se va pastra contrastul.
                        Am avut, insa supriza unei vizite in showroom sambata a partii japoneze, iar Alin si cu mine am profitat de ocazie sa le expunem preferintele clientilor romani, punctand in special asupra acestui aspect. Desi vizibil mirati datorita diferentelor de mentalitate, au parut foarte receptivi, si-au luat notite si am convingerea ca lucrurile se vor rezolva.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by BogdanC
                          Momentan, pentru masinile comandate inclusiv pana in mai-iunie, se va merge pe contrast (Nighthwak Black, Dark Mocha si Royal Blue vin cu interior Ivory), exceptii fiind doar cateva variante Comfort. .

                          pai sunt astea sau nu ?

                          Nu e nevoie sa scrii mare si cu multe semne de exclamare/intrebare, ca te auzim/vedem foarte bine. Moderatorul
                          NightHawk - pretentioasa vopsea - dar....., inca se merita

                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/SAMM/

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by BogdanC
                            cu mana pe inima va zic ca la Mocha nu merge sub nici o forma, si mai mult ca sigur ca la aceasta culoare se va pastra contrastul.
                            Cu mana pe inima spun 'de mare acord!'. Sa asortezi maro cu negru inseamna ca ori nu faci diferenta ori ai gusturi indoielnice.
                            Civic '03 1.6 VTEC II
                            Accord '06 2.4 M/T

                            Comment

                            Working...
                            X