Programari pe forum

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Programari pe forum

    Stateam si ma gandeam ca daca dealerii ar avea cum sa arunce cate o privire la forum from time to time, pentru unii ar fi f utila o sectiune in care sa se faca programari online.

    Ma gandesc ca asa se poate aprofunda problema pe care o are fiecare, se pot aduce "probe" (poze, etc) mai usor decat prin telefon si dealerul stie ce il "asteapta" ...
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

  • #2
    Achim , "banuiesc" ca majoritatea dealerilor au si adrese de mail.
    Oki se poate sa faci la site-ul propriu si o rubrica de programare online la service, dar sincer un mail e mai simplu.
    Iar problema cu programarea pe forum tine de operativitatea ei, nu cred ca cei de la service au si timpul necesar, iar in al doilea rand ar fi greu cu repartizarea pe arii geografice.
    Parerea mea, acu "nu trageti in pianist" )

    Comment


    • #3
      Nu trag in pianist... sunt perfect de acord cu Ati.

      Se pare ca lumea se modernizeaza si prefera sa stea 10 minute sa scrie un mail decat sa dea un telefon si sa rezolve o programare in 3 minute...
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        Pai eu am luat exemplu librariilor online sau magazinelor online care sunt din ce in ce mai comode.

        Are dreptate Ati, dar d c sa stau sa compun un ditai mail'ul, cand as putea sa dau un link vis-a-vis de topicul masinii mele (in care am prezentat problema si istoricul) sau link catre topicul dedicat strict problemei unde si altii au venit cu experienta lor. E un feedback realtime si eu am crezut ca il ajuta atat pe client cat si "pe" service.

        Despre repartizarea pe arii geografice, nu e f greu...
        Aceasta metoda de programare s-ar putea face in functie de fiecare dealer (poate nu toti ar dori sa o adopte... ah si evident, fiecare dealer prezent aici pe forum) si asa s-ar rezolva... unde se poate face asta
        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

        Comment


        • #5
          Cred ca daca cineva ar vrea neaparat sa faca o astfel de arie ar face-o mai degraba pe site.ul propriu si nu pe unul "strain".
          Ideea in sine e buna dar destul de discutabila, mai ales din punctul de vedere al dealerului.
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #6
            pai asa si discutiile ar putea avea loc pe site'urile proprii si nu pe forum
            intr-adevar e corecta ideea ta, dar daca am creat un precedent prin relatia sustinuta intre dealer si client pe forum, m-am gandit cum am putea sa facem sa profite ambii din ea
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • #7
              Achim, sunt sigur ca ai o idee in privinta asta, am observat ca nu vorbesti niciodata fara sens

              dar totusi, care e problema de rezolvat, ca sa vedem daca scopul e bine precizat si realizarea conforma? am un sentiment ca are sens ce spui, dar pana la un punct. ar fi utila 'publicarea' istoricului declarat al masinii, eventual filtrarea la situatiile problematice, eventual asumarea responsabilitatii unui dealer pentru rezolvarea problemelor. dar inca nu vad cum s-ar incadra toate astea intr-un forum in general si in Hondafan in special. doar poate daca sugerezi ca forumul sa se transforme intr-un portal care deserveste si intermedierea activitatii de servisare

              Comment


              • #8
                aha
                The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                Comment


                • #9
                  In primul rand, bine v-am gasit, pe toata lumea.

                  Pana la urma mi-am facut si eu cont pe forum, desi il urmaresc de acum 2-3 luni.

                  Sa spunem ca reprezint viitorul dealer Honda din Bistrita, drept angajat care o sa se ocupe de problemele legate de garantii/programari/service.

                  Ideea cu programarile pe forum nu pare rea, desi implica multe chestii: urmarirea regulata a forumului, punctualitatea si viteza de raspuns, etc.

                  Mie mi se pare mai ok o programare pe email, decat prin telefon, unde poti spune mult mai multe, text nu vorbit.

                  La fel si pe forum, dar aici, dupa cum spuneam, tre alocat timp pentru vizualizare.

                  Posibil ca clientul care posteaza o cerere de programare sa fie mai nerabdator, si in secunda doi sa si sune. In felul asta, programarea de pe forum se da cap in cap cu cea telefonica si atunci apar discutii.

                  Nu stiu, este posibil, dar cu o organizare buna.

                  Sanatate!
                  sigpic
                  Daca vine muntele la tine si nu te cheama Mahomed... fugi!!! Sigur e alunecare de teren!

                  Comment


                  • #10
                    Honda in Bistrita... frumos!

                    Bine ai venit pe forum!

                    (Si eu sunt de acord ca cea mai buna metoda de programare e telefonul)
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      singurul avantaj al unei programari electronice e ca poti nara mai mult, eventual atasa poze sau link'uri ... probleme similare aparute la alte persoane si rezolvarea lor etc ...
                      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Quicker View Post

                        Sa spunem ca reprezint viitorul dealer Honda din Bistrita, drept angajat care o sa se ocupe de problemele legate de garantii/programari/service.
                        Bine ai venit!
                        te asteptam cu topic separat aici:

                        http://www.hondafan.ro/forum/forumdisplay.php?f=106

                        Multumim
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                        Comment


                        • #13
                          Bine v-am gasit!

                          Am rezolvat cu topicul de dealer.
                          sigpic
                          Daca vine muntele la tine si nu te cheama Mahomed... fugi!!! Sigur e alunecare de teren!

                          Comment

                          Working...
                          X