Service Honda Cluj?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu ambreiajul n am probleme. Prinde unde trebuie, nu da semne de oboseala. Numa cilindrul acela scrataie cand apas pedala. O sa intreb. Intrebarea moarte n are. Poate am noroc Ms
    Care e diferenta intre Steaua si o buburuza? Buburuza are mai multe puncte!!

    Comment


    • sa postezi raspunsul
      Accord 2.0i i-VTEC 2007
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

      Comment


      • niciodata, nu s-a facut vreun recall pe tema asta. e un bug general honda, se carpeste in perioada de garantie, te descurci dupa...
        HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
        HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
        vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
        KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

        Comment


        • Pai nu s-a facut recall pentru ca nu s-a intamplat la asa multe masini, dar exista un defect identificat pe mai multe masini.

          Oricum la noi nu s-a facut recall la nimic.

          De exemplu, la Civic 5D exista un defect la etansarea lunetei, unde siliconul respectiv sau cauciucul cedeaza sau este defectuos montat. Service-urile Honda stiau, iar in momentul in care un 5D intra in service se verifica inclusiv acest lucru, pentru ca s-a plans lumea ca le intra apa in portbagaj la spalare.

          Nu era prezent la toate masinile, dar eu am vazut la cateva.

          S-au schimbat faruri pe Accord iesit din garantie pentru ca abureau si nu aveau urma de uzura sau lovituri, pur si simplu a cedat etansarea.

          La asta cu cilindru pompei de ambreiaj... nu prea ai ce sa faci decat sa o cumperi din banii tai, ma gandesc, pentru ca se poate numi drept "piesa de uzura".
          sigpic
          Daca vine muntele la tine si nu te cheama Mahomed... fugi!!! Sigur e alunecare de teren!

          Comment


          • Azi am fost la Honda sa lamuresc o bataie spate. Problema provenea de la faptu ca in timp niste bulbi de cauciuc din portbagaj se lasasera un pic si de fapt portbagajul suna la gropi.Mi au rez in juma de ora cu totu, f ok. Multumit
            In leg cu problema de cilindru..nu se mai schimba decat in garantie.
            Care e diferenta intre Steaua si o buburuza? Buburuza are mai multe puncte!!

            Comment


            • Si costa cam 150 de euro (tva inclus), nu?
              sigpic
              Daca vine muntele la tine si nu te cheama Mahomed... fugi!!! Sigur e alunecare de teren!

              Comment


              • Inca o vizita la Polimob Cluj si inca o rezolvare din partea lor.
                Urmeaza revizia de 30000 care o sa o fac tot la ei.
                www.sspbike.ro

                Comment


                • adica ce ? ce au mai gasit?
                  HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                  HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                  vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                  KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                  Comment


                  • Originally posted by mad_wob View Post
                    adica ce ? ce au mai gasit?
                    Doar verificari. Au purecat la sange masina mea. E destul de ok.
                    Am mai vizitat inca odata Polimob pentru o verificare a sistemului de franare.
                    Aceasta vizita au facut-o din partea casei
                    Polimob, chiar cauta sa repare si relatiile cu clientii suparati pe fostul dealer.
                    Deci inca un "up" de la mine si o sa ma vad cu ei la revizia de 30000.
                    Sper sa nu mai am nici o problema pana atunci.
                    www.sspbike.ro

                    Comment


                    • Am facut astazi revizia de 3 ani la Polimob. Nimic deosebit, schimb ulei, filtre, total 850 lei. Service-ul neaglomerat, baietii amabili. Civicul GT din showroom e frumos

                      Comment


                      • Nu i cam mult 850 schimbu de ulei si filtre?
                        Care e diferenta intre Steaua si o buburuza? Buburuza are mai multe puncte!!

                        Comment


                        • Inca o revizie facuta la Polimob Cluj.
                          Am foat foarte multumit de servicii. M-au programat rapid, au fost foarte amabili, pretul ok + 2 servicii din partea lor.
                          O sa ma vad cu ei si la urmatoarea revize
                          www.sspbike.ro

                          Comment


                          • A trecut ceva timp de cand nu s-a mai scris de Polimob Cluj, tot de bine e? Ei au service multimarca si luam in considerare sa ma duc la ei pentru urmatoarele interventii asupra masinii. Mi-au facut o oferta care, financiar cel putin, este decenta - la nivelul unui service de garaj.

                            Comment


                            • Bazat pe experientele mele, ii recomand, mai ales celor cu masini non-Honda (preturi foarte bune).

                              Comment


                              • Am avut o experienta saptamana trecuta cu Polimob. Am fost la ei pt schimb parbriz , mi-au oprit masina in service pana a doua zi spunandu-mi ca au pe stoc parbrizul ca dupa 2 ore sa ma sune ca nu au cel cu senzori, si ca mai trebuie sa astept o zi in plus. Am rezolvat parbrizul la Nord Glass in 4 ore, ii recomand cu incredere, cat despre Polimob, mai bine merg la Sibiu sincer.

                                Comment

                                Working...
                                X