tunning

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu nu inteleg ce atata valva in jurul acestui subiect. Nu era mai bine sa il sterg direct pentru ca nu respecta in niciun fel regulile de postare ale acestui forum??? Userul respectiv, nou sau vechi nici nu mai conteaza, ar trebui sa aiba respect pentru acest forum si isi ceara scuze pentru greseala facuta. Insa bag de seama ca s-a inscris aici doar afle ce il doare pe el nu si pentru vreo legatura cu Honda.

    Deci @sebycivic daca crezi ca forumul nu este de nasul tau, te rog sa cauti in alta parte alinare. Altfel putin respect pentru ceilalti utilizatori (nu ma refer la mine) care folosesc acest forum zi de zi si respecta munca celor care l-au infiintat.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • #17
      iaca ca ma bag si io precum musca... da' chiar nu ma pot abtine.

      sebi lasai pe astia rai in pace. fate ca nu bagi de seama micile lor rautati si vei vedea ca nus chiar asa de negrii in cerul gurii. ba chiar multi dintre cei ce tiau scris sunt membri activi si pe forum si in comunitatea hondafan, inclusiv docc. (sorry cam scris cu 2xc) in plus multi dintre iei chiar sunt informati si stiu multe despre honditele noastre. ia de la iei doar informatiile care iti sunt de folos chiar daca pe langa cele scrise mai sunt si ceva ace... hai nu fi suparat si vei vedea ca comunitatea noastra este un pic mai altfel, ceva mai superioara ca altele...

      pentru cei care fac analiza pe text sper ca vor avea ceva de lucru la ceea ce am scris eu (SIC!)

      LE: doc, ai dreptate si in principiu si in acest caz particular, dar hai sa nu facem din asta un caz si sa-i aratam lui sebi de ce comunitatea hondafan este o comunitate selecta... parerea mea!
      Honda Sacrilege 2.0 GPL A/T

      Comment


      • #18
        nu e valva doc... sunt doar cateva atitudini, exprimate democratic si fara insulte.
        nu,nu era mai bine sa-l fi sters, subscriu la sebycivic (a doua parte).
        fara suparare insa o astfel de atitudine (de stapan pe tarla) m-a facut pe mine si pe multi altii sa renuntam la un alt forum (vwforum btw) unde gesturi "corijatoare" omniprezente te faceau sa te simti strain si nedorit.
        atitudini ferme si "la litera regulamentului" cred ca trebuie sa fie a 3-a optiune. daca a batut cineva la usa ta cautand vecinul de vis-a-vis mai bine ii arati unde sat si nu-i inchizi usa in nas zicand "gresala".
        nu vrau sa dezvolt polemici pe tema asta, am spus ce am spus in dorinta de a fi o comunitate mai unita (cu totii) si nu doar grupuri-grupulete.
        numai bine tuturor!
        HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
        HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
        vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
        KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

        Comment


        • #19
          Nu stiu cum se face, dar nu vi se pare ca mai nou tonul general pe acest forum este cearta, scosul ochilor, inflamarea din orice samd...de ce vi se pare ca orice om care intra pentru prima oara aici trebuie sa stie totul despre tot, sa scrie cel mai corect?
          Nu e prima oara cand cineva intreaba ceva legat de Honda si nu i se raspunde, ba mai mult i se reproseaza ca nu stie sa scrie, ca ar trebui sa-si revizuiasca comportamentul si astfel discutia degenereaza si numai despre ce dorea acel om sa afle nu se mai discuta.
          Pacat.
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

          Comment


          • #20
            Da, e un semn clar de intoleranta . Dar daca gresesti ( cum am facut si eu de multe ori ), nu se intampla nimic daca recunosti ca ai gresit si eu incerc sa nu mai gresesc. Adevarul e ca e mai usor sa fie ceilalti de vina Eu zic sa fie mutat la off topic.
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #21
              Dupa cum se vede cel atentionat face valva, eu am revenit cu un alt post la doua zile dupa atentionare. In mod normal cand intri in casa unui strain nu te apuci sa cotrobai prin sertare si sa faci mizerie ca la mine acasa. Chiar daca forumul este public si oricine poate scrie liber, nu inseamna ca trebuie sa il si distrugem.

              Cand deschidem un subiect pe forum trebuie sa avem in vedere cateva reguli, zic eu de bun simt din respect pentru ceilalti colegi de forum:
              1. titlul sa contina ideile principale din subiectul discutiei si scris cat mai corect, important sa inceapa cu majuscula;
              2. sa folosim limba romana si semnele de punctuatie cat mai corect posibil astfel incat ceilalti useri sa urmareasca usor subiectul ce urmeaza a fi discutat;

              Acest topic se inchide si il mut in aria legata de site. Proprietarul lui poate deschide unul nou respectand macar cele doua reguli de mai sus.
              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

              Comment

              Working...
              X