Probleme forum

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am si eu o mica observatie: la aria My Accord, in loc de Accord 1976-2001 Accord 2002-2008 cred ca ar trebui sa fie Accord 1976-2002 Accord 2003-2008.
    daca nu ma insel generatia VI de Accord s-a produs intre 10.1998 si 12.2002
    ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

    Comment


    • Te asigur ca te inseli, uite in Japonia generatia precedenta s-a lansat in Octombrie 2002. Daca mai scadem cateva luni cat s-a produs primul lot pentru ei, se face cel putin vara. La noi a fost prezentat in Septembrie, intrand la vanzare odata cu inceputul anului 2003 (si aici e valabila aceasi formula ca si mai sus plus transportul spre EU si din UK spre tara noastra).

      http://www.honda.co.jp/pressroom/lib...ORD/index.html

      Cu mare incredere poti sa crezi datele mele (de sub titlul fiecarei masini):

      http://www.hondafan.ro/modele.php?id=25
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • ai dreptate in ceea ce priveste datele referitoare la inceputul productiei modelelor respective... insa categorisirea pe baza datei de incepere a productie poate crea confuzii pentru unii. pe toate siturile din ue/usa de unde cumperi piese nu apare accord 97-01 ci 98-02. cam la fel si pe cele de unde se cumpara masini... se ia in considerare anul in care e inmatriculata prima oara masina. in limbajul "folcloric popular urban forumistic" masinile sunt cunoscute dupa aceasta data a primei inmatriculari inscrise pe talon... si mai putin dupa cea de fabricatie efectiva

        de exemplu sunt chiar aici pe forum accorduri CG8/CG9 facelift... despre care se discuta si care se vand ca "accord 2002". acuma, daca ne punem in pielea unui user nou care intra pentru prima data sa isi faca topic la My Accord, pe ce arie il face... il baga la 2002-2009 intre Cl7/CL9?... e un pic confuza treaba pt cine se loveste pt prima oara

        zic si eu, aberez in lipsa de alte subiecte, nu ma luati prea in serios... poata sa ramana asa, no problem
        ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

        Comment


        • Asta e si motivul principal care baga lumea in ceata: momentul productiei vs. momentul primei inscrieri.
          Deci daca esti de accord cu ce am scris acolo, atunci e ok!
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • ce s-a intamplat cu topicul de la My Civic al lui Ursu Mare?
            Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
            Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
            ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

            Comment


            • A fost mutat prin contopire cu o alta discutie despre Civicul lui!
              Nu a fost sters!

              Comment


              • Pai si care e topicul ala unde au fost mutate? Din ce vad eu, el acum apare cu un singur post...numai acolo scrisese cel putin 3
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • Pffff.... si eu l-am cautat! Si partea ciudata e ca scrisese super frumos despre honda lui si felul in care "s-au cunoscut".
                  Poate primim o lamurire inainte sa revina Ursul si sa se infurie!

                  Comment


                  • Pai s-a intamplat minune ca am sters pana la urma posturile alea 3 care le mutasem din alt topic.

                    Cand le-am mutat au fost puse, cronologic, in fata, si cand le-am sters s-a sters tot topicul. I-am scris lui Ursa pe pm si sper sa revina din nou cu un topic. Nu am putut salva din topicul vechi decat primul lui post pe care i l-am trimis pe PM ca sa nu se chinuie sa-l mai faca odata de la zero..
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • Vreau sa citesc si eu mai multe posturi pe pagina...mai exact 30, daca nu se poate 40 :P
                      Am obosit de cat tot dau si schimb pagini pe forum.
                      De unde schimb asta? Stiu de unde din adminCP, dar cum nu se pune problema in cazul meu...

                      Tnx

                      Comment


                      • User -control Panel - Edit Options si gasesti Number of Posts to Show Per Page
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • Incerc sa urc niste poze si imi apare o eroare, si iarasi daca vreau sa incarc poze folosind link nu merge nici sa-l bati

                          Comment


                          • Merci KMR, am gasit dupa ce am cascat ochii mai bine; eu cautam sa scrie pe undeva 10 si sa selectez mai mult :P

                            Comment


                            • Pe un topic am pus un citat al unui regulament al unui alt forum, care mentiona ca pentru a deschide noi topicuri trebuie sa ai o anumita vechime. Oare daca s-ar introduce si aici respectiva regula nu i-ar tine la distanta pe "rusnaci", pe astia nu "naked girl", sau "i need antivirus"...care deschid topicuri la greu si aiurea?
                              Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                              Comment


                              • Dar i-ar impedica si pe cei care nu au fost activi pe forum dar vor sa isi prezinte masina la My HONDA

                                Comment

                                Working...
                                X