FLORINGSM: '91 Honda NSX 3.0L, Formula Red (NA1)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • chiar sunt curios sa vad evolutia masinii, avand in vedere ca piesele OEM sunt destul de scumpe, nu mai vorbesc de cele de R care sunt f scumpe si rare!
    bafta in continuare !

    Comment


    • Eu zic să vă potoliti cu cāte NSX uri sunt īn ţară si cāt de "miez" sunt si etc etc etc...eu pe acest om care deţine NSX ul de faţă l-am cunoscut la o nocturnă si mi s-a părut o persoană decentă cu o super masina pe care vrea să o īntreţină cāt poate de bine, după gustul lui, ca pānă la urmă asta conteaza dar cel mai important aspect...cāt īl tine buzunarul; legat de emisiune...mi se pare un mare rahat la fel ca toată presa din Romānia; nimeni de pe acest forum nu a primit īn braţe cand a venit pe lume istoria Honda si cred ca fiecare dintre noi īşi īmbogăţeşte cunoştinţele īn fiecare zi īn acest domeniu si sper ca nu de pe wikipedia...īn altă ordine de idei, pānă cand nu voi vedea alt NSX la o nocturnă, naţională sau jdm meeting...acesta rămāne singurul NSX din ţară si posesorul masinii, unic prin prezenţa să pe forum si prin unicitatea maşinii pe care o deţine...cāt despre masina, ţi-am zis si cand ne-am văzut...rotile ai evacuarea trebuie schimbate ) spor īn toate!

      Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

      Comment


      • Daca imi poti da un contact iti raman dator....
        www.magazingsm.ro

        Comment


        • [QUOTE=CTRnovice;461688]Eu zic să vă potoliti cu cāte NSX uri sunt īn ţară si cāt de "miez" sunt si etc etc etc...eu pe acest om care deţine NSX ul de faţă l-am cunoscut la o nocturnă si mi s-a părut o persoană decentă cu o super masina pe care vrea să o īntreţină cāt poate de bine, după gustul lui, ca pānă la urmă asta conteaza dar cel mai important aspect...cāt īl tine buzunarul; legat de emisiune...mi se pare un mare rahat la fel ca toată presa din Romānia; nimeni de pe acest forum nu a primit īn braţe cand a venit pe lume istoria Honda si cred ca fiecare dintre noi īşi īmbogăţeşte cunoştinţele īn fiecare zi īn acest domeniu si sper ca nu de pe wikipedia...īn altă ordine de idei, pānă cand nu voi vedea alt NSX la o nocturnă, naţională sau jdm meeting...acesta rămāne singurul NSX din ţară si posesorul masinii, unic prin prezenţa să pe forum si prin unicitatea maşinii pe care o deţine...cāt despre masina, ţi-am zis si cand ne-am văzut...rotile ai evacuarea trebuie schimbate ) spor īn toate!

          Sent from my HTC One S using Tapatalk 2[/QUOTE


          Ms.
          Da, roti tot incerc sa gasesc insa nimic , am gasit doar originale f f scumpe si nu as da atat de mult pe ele. Evacuarea inca nu am apucat sa caut nimic , poate aveti voi ceva ideei.
          O zi buna
          www.magazingsm.ro

          Comment


          • La o prima cautare
            Touge is what we live for

            Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

            Comment


            • Bun, dar unde gasesc asa ceva? Si stiti pe cineva priceput sa le si monteze?
              www.magazingsm.ro

              Comment


              • Bijuterie!!! Sa o stapanesti sanatos!!!!!!! Fara incidente!!!
                Luchian Flo
                Junior Member
                Last edited by Luchian Flo; 30-11-12, 16:14.

                Comment


                • Trebuia sa apara si critici la un astfel de thread .Oricat va roade pe unii de aici NSX ramane regina Honda ! Nici un Accord ,Civic sau alta productie UK nu se poate compara pe nici o parte .
                  Din moment ce aproape toate NSX-urile sunt deviate de la stock mai mult sau mai putin mi se pare corect sa modifice omu' masina cum ii place lui.N-am auzit inca pe nimeni pe aici printre cunoscatori si adevarati fani sa fie interesat sa cumpere un NSX .Cand veti detine o asemenea masina sa o lasati voi stock sau sa-i faceti ce vreti. Ar trebui sa fiti mandri ca aveti aici pe cineva cu o asemenea masina nu sa cautati tot timpul sa va legati de orice.
                  _41_
                  Senior Member
                  Last edited by _41_; 30-11-12, 17:27.
                  No signature

                  Comment


                  • Pentru evacuare poti lua legatura cu baietii de la TOPGEAR http://www.hondafan.ro/forum/showthr...a-in-Bucuresti
                    Christian care este acolo are ceva experienta pe astfel de masini chiar si pe HONDA si stie ce vorbeste, acolo poti gasi si jante.
                    Bafta si spor in continuare
                    Gargauni VTEC la cap

                    Comment


                    • Merci mult
                      www.magazingsm.ro

                      Comment


                      • Mergi pe piese de calitate (de firme cu renume , de preferat JDM) sau ramai stock.
                        Evita chestiile custom gen evacuari sau jante aftermarket cu nu stiu ce ET aftermarket (vor arata aiurea fara sa cobori garda)
                        Cele originale sunt 17x8.5 ET60 aftermarket nu gasesti asa ceva.

                        Ori mergi pe piese de calitate ori o lasi stock.
                        Daca deja nu ai bani pt jante stock poate ca masina nu-i pt tine.

                        Sent from my mobile phone

                        Comment


                        • jante SH de NSX se gasesc foarte greu si la 2000$ ( http://www.ebay.com/itm/ACURA-NSX-16...21010393900%26 )

                          Nu ma pricep la detaliile astea pentru NSX dar ar trebui studiat.
                          Parca OEM in 2001 erau: PCD 5x108 sau 114,3 - nu stiu sigur
                          - fata 16x7 offset 55
                          - spate 17x8.5 offset 60

                          o varianta scumpa, dar JDM, ar fi niste jante noi Mugen: http://www.mugen-power.com/english/philosophy/08.html

                          si p.s. s-ar putea sa se potiveasca si jante de S2000
                          ticker
                          Administrator
                          Last edited by ticker; 30-11-12, 17:17.
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • acestea nu sunt bune ?

                            http://www.jante-alu.fr/jantes-honda...62c73c1047.htm
                            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                            Comment


                            • Am bani , dar parca nu as da 500 usd pe 1 bucata + transport + taxe vamale. Cel putin atat le am gasit aici http://www.acurapartsnow.com/parts-c.../chassis/wheel .
                              Ma gandeam ca poate gasesc ceva mai ieftin sau ceva sh in stare f buna.
                              floringsm
                              Member
                              Last edited by floringsm; 30-11-12, 17:26.
                              www.magazingsm.ro

                              Comment


                              • Cauta SH se mai pot reconditiona.
                                Iar vis a vis de transport gasesti "transportatori" si la noi pe forum la preturi mult mai mici decat cele oficiale
                                La fel si cu evacuarea cauta-ti stock SH

                                Sent from my mobile phone

                                Comment

                                Working...
                                X