YULASINIO: '00 Honda Integra Type-Rx, Championship White (DC2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Uite una in alb special pt tine

    Comment


    • #62
      yulasinio nu stiu daca mai are rost sa-ti spun ca salivez de fiecare data cand iti vad masina ...
      Succes in continuare
      I don't care about other cars , i just love my Honda

      Comment


      • #63
        Originally posted by yulasinio View Post
        Uite una in alb special pt tine
        nu nu te rog gata ca sparg ecranu
        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

        Comment


        • #64
          Astazi am facut niste cumparaturi ca se apropie inspectia technica ops:
          6L Motul 300V Chrono 10W40
          3L Honda MTF pt cutia de viteze
          Filtru lei HAMP
          Placute Mintex fata/spate
          Set presuri OEM in spate ca imi lipsea unul din ele :sad:

          Saptamana viitoare trebuie sa-i fac service-ul si cu ocazia asta sa ii montez si ceasurile de apa si ulei. Am mai facut cateva retusuri care ma enervau: legat tweeter-ele ca erau taiate cablurile am pus garnitura de cauciuc pe rama de la geam soferului ca zdranganea cand era geamul intre-deschis si un mic detailing

          Stay tuned for more soon
          Guest
          Guest
          Last edited by Guest; 07-06-09, 00:04. Reason: spl mistake

          Comment


          • #65
            mama ce imi zdrangane si mie geamul ala... da' nu prea am ce sa ii fac.
            tu ai repus garnitura originala sau ai luat alta?
            cat despre problema cu tweeterele, fix asta trebuia sa fi facut si eu astazi, dar nu am apucat. ramane pe luni
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • #66
              Originally posted by Achim View Post
              mama ce imi zdrangane si mie geamul ala... da' nu prea am ce sa ii fac.
              tu ai repus garnitura originala sau ai luat alta?
              cat despre problema cu tweeterele, fix asta trebuia sa fi facut si eu astazi, dar nu am apucat. ramane pe luni
              Am pus garnitura originala, noroc ca am avut una de la aia veche pt ca lipsea. Garnitura vine pe sina in partea de jos a usii. Masina asta a fost masina de ICE in japland si au fost alte difuzoare montate. Mai am o gramada de fire care trebuiesc eliminate.
              Eu faceam service-ul astazi dar ploua aici de zice ca se termina lumea

              Comment


              • #67
                exact acelasi lucru l-am facut si eu la inceput. am usile rigidizate, crossovere mutate din usa prin bord, etc etc. pt ca EP3'ul venea fara niciun fel de muzica, si daca tot am zis ca pun muzica, am zis sa fac o treaba ok
                The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                Comment


                • #68
                  Mi nu-mi trebuie numai doua sa sune, poate am sa le pun si pe alea in spate daca am chef dar mai mult nu-mi trebuie.
                  Astept sa urc orchestra sus dupa inspectie...mugen TL

                  Comment


                  • #69
                    Ufff, am terminat de facut service-ul la masina si am scapat si de inspectie a trecut cu merite :lol:

                    Cand am schimbat uleiul am incercat sa pun si placa cu senzorii dar am avut o prelingere pe langa senzorul de presiune si a trebuit sa o dau jos, dupa ce voi etansa klumea senzorii am sa o arunc pe masina. Am pus si uleiul in cutie si ma declar super incantat pt ca la rece parca intra greu in 1a si marsalier + ca LSD facea un zgomot in mers iar acum toate s-au reparat .

                    Aveam 2 cauciucuri nu prea bune si ca sa trec de test am imprumutat un set pe 15 cu cauciucuri de iarna :twisted: si inainte sa radeti vreau sa va spun ca pe uscat masina era mai stabila ca si cu jentiile pe 17 si cauciucuri Toyo Proxes asa ca urmatoarea mutare vor fi jenti pe 16 si gume bune. Tot pt test am dat si pragurile + lip-ul fata pt ca imi era frica sa nu le agate nepotii aia pe undeva. Masina a primit si un usor detailing dupa ce am reusit sa o umplu cu tar de pe autostrada
                    Sunt la vanatoare de intermediara pt mugen TL pt ca cea veche e foarte indoita si nu as vrea sa o fac straight thru.

                    Cateva poze...

                    Comment


                    • #70
                      in placa senzorii trebuiesc montati cu un teflon rezistent la ulei. placa trebuie sa fie cu filet conic.





                      hope it helps!

                      Comment


                      • #71
                        @retroid: am avut-o montata si pe cea neagra, dar can am dat-o jos am dat si senzorii am curatat-o si am pus noi garnituri. Chestia e ca nu am mai pus banda pe ea si am pus numai silicon si nici nu am asteptat sa se usuce asta e graba strica treaba.

                        Acum e jos de pe masina, o voi curata iarasi, pun banda si silicon si o las peste noapte sa se usuce. Poate sambata daca e vreme o urc sus, imi e ciuda totusi de cele 200grame de ulei care le pierd

                        Mersi oricum de ajutor

                        Comment


                        • #72
                          cu mare placere!
                          man ai grija cu siliconul! pierderi de ulei pe acolo e ultimul lucru pe care-l vrem la motoarele noastre.
                          daca ai rabdare , timp si chef se pot recupera cele 200g de ulei. se poate sterge foarte bine zona de langa si sub filtru apoi cu o palnie "supercurata" (o canistra de plastic cu fundul taiat de ex) se poate recupera uleiul. e cam migalos si tre' sa ridici masina destul de sus.

                          ....daca nu la urmatorul schimb de ulei

                          Comment


                          • #73
                            glumeam cu alea 200 de grame, mai am 2L pt completare . Siliconul e folosit in loc de garnituri, tine si la ulei si la apa si rezista si la temp ridicata. Prima data cand le-am montat nu am pus banda ci numai silicon, dar le-am lasat sa se usuce peste noapte si in 2 ani de zile nu am pierdut un strop.

                            Acum am terminat de curatat placa si senzorii si maine am sa le pun cu banda si silicon si las pe sambata montatul pe masina. O sa revin cu poze oricum

                            Comment


                            • #74
                              ok! spor la treaba!

                              Comment


                              • #75
                                Sambata asta am reusit sa pun si ceasurile sus Cel mai mult am stat la partea electrica pt ca am vrut sa o fac cat mai bine (urasc cablurile :x ) si cred ca a iesit. Banda aia albastra ii strica tot aspectul dar cea neagra s-a terminat la final
                                Acuma stiu cand pot sa pun piciorul la fund . Astazi am mai primit un pachetel cu ceva bunatati... detalii mai tarziu

                                Comment

                                Working...
                                X