AGH: '08 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Xander View Post
    dar pana la urma mai conteaza si sunetul si senzatia pe care ti-o da cand il vezi sub capota!
    Asta daca deschizi capota des..
    Eu am deschis'o de 2 ori din decembrie pana acum, ca sa pun zeama de parbriz si cu ocaziile respective am verificat si nivelul la oloi.
    sigpic

    HONDA - THE POWER OF DREAMS
    Honda Civic Type-R FN2

    Comment


    • Arata foarte bine sub capota...
      tre' sa recunosc ca imi place. Intr-adevar si parerea mea e ca la viteze mici pozitionarea filtrului nu e cea mai fericita insa tinand cont de faptul ca altundeva nu prea era loc si in plus atunci cand ai nevoie de el se presupune ca nu mergi bara la bara, per total un din partea mea!

      Sa te incante si sa iti "cante" frumos!
      ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
      ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

      Comment


      • Chiar arata bine si cred ca si isi face treaba.
        Ori cum chiar si admisia originala la viteza mica si prin orasa e degeaba aer rece sub aripa de unde trage intra numai la viteza mai mare.
        Felicitari pentru achizitie imp e sa iti placa tie ca doar nu faci liniute zi de zi cu masina sau te dai pe circuit
        2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
        EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

        Comment


        • Eu merg destul de rar bara la bara in timpul zilei..mai mult scot masina dupa-amiaza/seara pozitia admisiei este destul de nefericita...dar pana acum nu am avut probleme si asta conteaza.
          Honda Civic Type R '08

          Comment


          • Ori cum in oras si daca ai merge bara la bara nu conteaza cati cai ai sub capota
            Da si la civicul Fk2 e la fel dar seara ori cum aerul e mai rece traficul mai lejer e alta treaba.
            Eu de exemplu ma dau pe drumul spre Poiana brasov si seara sunt 14 grade se simte alfel masina dupa ce iesi din oaras.
            Cat de curand am in plan sa ii pun si eu SRI la masina degeaba lauda lumea CAI ca pe mine unul nu mau convins .Cand ploua e jale pe aicea pe la Brasov .
            Ori cum cel mai imp e sa fi tu multumita restul nu mai conteaza
            2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
            EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

            Comment


            • si in Bucuresti e jale cu canalizarea...iar cand ploua torential, te trezesti cu apa pana aproape de proiectoare..sau chiar de faruri si prefer sa nu risc aiurea
              Honda Civic Type R '08

              Comment


              • Crede-ma ca nu risti nimic...eu am CAI de aproape 2 ani si nu am avut niciodata probleme...
                www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

                Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

                EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

                Comment


                • + 1, no problemo
                  Rated R for non-stop crude and sexual humour, pervasive strong language and drug content.

                  Comment


                  • Same here, CAI de 2 ani, nici o problema.
                    Asa ca fapt divers, am facut loguri cu Short Ram, si cu CAI vara trecuta dupa ce am achizitionat K-Pro.
                    La mers constant, 50km/h cu CAI, imi arata temperaturi cu 2 pana la 5 grade mai mari decat era afara, iar cu Short Ram, aproximativ 20 pana la 25 grade mai mult decat temperatura exterioara. (IAT Sensor)
                    Cred ca asta spune ceva.
                    Cred ca mai am inca print-screen sa vedeti si voi temperatura in admisie de 50 + grade, cand afara erau 20-25 max.
                    Cu masina la relanti nu am apucat sa testez din pacate.
                    Totodata masina mergea clar mult mai prost, dar sa nu uitam ca eu am EP3 nu FN2
                    "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

                    Comment


                    • Originally posted by civic_ex View Post
                      Same here, CAI de 2 ani, nici o problema.
                      cu Short Ram, aproximativ 20 pana la 25 grade mai mult decat temperatura exterioara. (IAT Sensor)
                      Cred ca asta spune ceva.
                      Nu conteaza, suna mai frumos Short Ram'ul.. Si e impunator cand ridici capota!
                      sigpic

                      HONDA - THE POWER OF DREAMS
                      Honda Civic Type-R FN2

                      Comment


                      • ok!
                        se poate inchide threadul,multumesc.
                        Honda Civic Type R '08

                        Comment


                        • Originally posted by agh View Post
                          ok!
                          se poate inchide threadul,multumesc.
                          Ai patit ceva?
                          de ce sa se inchida?
                          ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                          ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                          Comment


                          • nu am patit absolut nimic dar mi-e extrem de lene sa ma cobor la nivelul unora sa incep si eu cu mistouri ieftine
                            Honda Civic Type R '08

                            Comment


                            • Originally posted by agh View Post
                              nu am patit absolut nimic dar mi-e extrem de lene sa ma cobor la nivelul unora sa incep si eu cu mistouri ieftine
                              Ai PM!
                              ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                              ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                              Comment


                              • Originally posted by strumfuadi View Post
                                Nu conteaza, suna mai frumos Short Ram'ul.. Si e impunator cand ridici capota!
                                Asta chiar a sunat extrem de dubios... Chiar nu poti sa intelegi ca unii nu viseaza linute zi si noapte si nu au posibilitatea/nu vor sa se dea pe circuit etc??? Civic_EX si Shadow se dau des, pentru ei conteaza, pentru AGH insa nu prea... Tu te apuci de mistouri ieftine si penale prietene. Plus ca e HKS, nu si-a pus un home-made short-ram. Chiar esti tu mai in masura decat Tom sa stii asa multe, la el s-a vazut ce a facut din EP3, tu ce ai facut din FN2?
                                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                                Comment

                                Working...
                                X