ACHIM: '05 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • poate mai are cineva nevoie: http://www.oemxenonpart.com/Honda-S2...st-Ignitor.htm

    pana atunci....
    Attached Files
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

    Comment


    • de cand nu am mai intrat...

      intre timp tin sa zic ca merge masina
      are ceva ambreiaj mai dichisit, CAI'ul a supravietuit (mai putin bara care s-a cojit in dreptul gurii de admisie, unde pe timp rau am folosit classicul skotch ), de asemenea headers'ii Toda se impaca f bine cu barele antiruliu H&R

      urmeaza acum pe 25 un trip la Hungaroring, si inainte de asta schimb ulei (tot Motul, desi a ajuns cam scump) si o geometrie "nebuna" )
      iar apoi cred ca intra la revopsit


      asta ca sa fie gata pana pe 10-15 mai cand as vrea sa "apara" si urmatoarea intalnire JDMapproved

      pics >>>>
      Attached Files
      Achim
      Senior Member
      Last edited by Achim; 17-04-13, 12:49.
      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

      Comment


      • Bafta in continuare ,tot frumoasa a ramas
        Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
        Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

        Comment


        • E un EP3 foarte frumos si fain facut Cum e pe circuit cu el?
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment


          • De cat sunt barele ?
            Ai auzit ca si eu merg pe Hungaroring pe 13 mai si ai zis fix in perioada aia sa faci intalnirea a? )
            www.placute-frana.ro
            www.discuri-frana.ro
            www.filtre-auto.ro
            www.anvelope1.ro

            Comment


            • Eu am scris de pe celalalt user.....sorry
              '01 Honda Civic Type R EP3

              Comment


              • Originally posted by coastadeest View Post
                De cat sunt barele ?
                Ai auzit ca si eu merg pe Hungaroring pe 13 mai si ai zis fix in perioada aia sa faci intalnirea a? )
                am uitat, stiu ca alea JDM erau primul upgrade si astea erau cele mai groase / sanatoase
                auzisem de la Paul ca mergi pe 13, de aia am si deschis subiectul in Victoriei, dar am uitat atunci sa iti spun ca planuiam si asta cu JDMapproved de ca 1 luna
                o sa supun la vot (si o sa verific prognoza) si poate amanam cu 1 weekend sa vii si tu

                Originally posted by sakerut View Post
                Bafta in continuare ,tot frumoasa a ramas
                multumesc!

                Originally posted by BlackMagic View Post
                E un EP3 foarte frumos si fain facut Cum e pe circuit cu el?
                aflam sapt viitoare
                The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                Comment


                • Uleiul motul 300V este mai scump ca s-au modificat putin proprietatile am impresia, noua generatie ''Ester Core'' , silkolene pro S (fuchs) ai testat ? nu se impaca bine si cu el ? e ceva mai moca la pret...si tot ester... PS - Superb Ep3
                  Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
                  '04 Accord 2.4 A/T CL9

                  Comment


                  • Ce Motul folosesti?

                    Comment


                    • 300V am bagat la ultimele 3 schimburi
                      si mi se pare ca 5W40

                      mi-as fi luat 0W pt vara dar sa vedem ce a gasit Vali pe stoc

                      Originally posted by Dan101 View Post
                      Uleiul motul 300V este mai scump ca s-au modificat putin proprietatile am impresia, noua generatie ''Ester Core'' , silkolene pro S (fuchs) ai testat ? nu se impaca bine si cu el ? e ceva mai moca la pret...si tot ester... PS - Superb Ep3
                      sunt de acord cu pretul Motul'ului si ii stiu proprietatile, insa parca totusi de pe la ~50 RON/l acum e >80 ...
                      Cat despre Silkolene, stiu ca e esteric si da, am incercat (scriam undeva f de demult, insa stiu ca e stufos)
                      Acum vreo 5-6 ani ( wooow cat a trecut) imi luam de la OpieOils (de pe CTRO.co.uk) asta si cand nu am mai avut conexiuni in Londra ca sa imi aduc la un pret decent, am trecut pe singura varianta ester de la noi de la vremea respectiva (si anume Motul)
                      Mi s-a parut cel mai bun ulei pe care l-am avut in masina, si daca as avea ocazia sa imi aduc din afara, as face-o cu ochii inchisi



                      ... azi i-am facut geometria; cu toate ca imi schimbasem capetele de bara pe fata nu prea erau probleme, deci nu pot sa dau acum feedback despre vreo diferenta
                      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                      Comment


                      • Vezi ca 300V aduce si adilau, la un pret bun . Si eu am tinut masina numai pe 300V (5W40), iar saptamana trecuta tocmai am luat 4 litri de la el, sub 80 RON/litru
                        Not so bored owner of the last FN2 in Romania

                        Comment


                        • da, mi-a spus si phara de adilau, si e un bun pont
                          dar ce-i drept l-am luat sub 80 RON / l insa stiam ca nu e pretul de piata

                          anyhow, ma duc la Coasta de Est sa ii schimbam lichidul vascos
                          si ii multumesc lui Dinoc pt filtrul de ulei Mugen... acum sa vedeti ce-o sa traga ...
                          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                          Comment


                          • Cand te duci, ca sunt si eu la CDE sambata? Poate mai stam la un pahar de vb.
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment


                            • ahmm... nu stiu ce inseamna "CDE" exact :">

                              insa eu maine plec spre TM, maine seara cred ca sunt in Budapesta unde voi sta pana vineri, apoi iar TM si sambata/duminica inapoi spre casa

                              apropo, stie cineva daca e deschis Transalpina?!

                              LE: aaaaa... acum am realizat ca inseamna Coasta de Est
                              man, nu ai fost atent... am scris ca azi la 11 plecam incolo am fost, am rezolvat, am plecat
                              tu il sunai pe Vlad cat timp eram eu acolo? ca ii spunea cuiva ca sambata asta nu mai e timp si abia cealalta
                              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                              Comment


                              • Nu man, nu vorbeam cu Xander la telefon. Era un domn de pe forum cu un CR-V
                                '01 Honda Civic Type R EP3

                                Comment

                                Working...
                                X